ILE POLACY MAJĄ MEDALI W RIO 2016? ILE MAMY MEDALI W RIO? POLSKIE MEDALE NA OLIMPIADZIE

(ls)
ILE POLACY ZDOBYLI MEDALI W RIO? ILE MAMY MEDALI W RIO?
ILE POLACY ZDOBYLI MEDALI W RIO? ILE MAMY MEDALI W RIO? Polskapresse
Wielkimi krokami zbliża się koniec Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Już w najbliższą niedzielę (21 sierpnia) zakończą się zmagania zawodników i walka o złote medale. Z dnia na dzień maleją szanse na kolejne medale olimpijskie. Klasyfikacja olimpijska zmienia się z godziny na godzinę. Od kilku dniu najwyższe miejsce w klasyfikacji zajmują Stany Zjednoczone z blisko 100 medalami. Ile Polacy mają medali? Ile zdobyli medali polscy zawodnicy? Póki co (stan na NIEDZIELĘ, 21 sierpnia) Polacy zdobyli 11 medali.

LETNIE IGRZYSKA 2016: ILE POLACY ZDOBYLI MEDALI W RIO?

Medalowa rywalizacja na olimpiadzie w Rio trwa od 5 sierpnia. Codziennie zawodnicy wylewają z siebie siódme poty, żeby zrobić krok do przodu w medalowym starciu. Nie jest lekko poziom jest bardzo wysoki. Często trzeba zaryzykować, żeby osiągnąć sukces. Najgorszy jest jednak olimpijski stres, na który nie ma lekarstwa. Trema niejednokrotnie komplikuje szyki sportowców i bierze górę nad umiejętnościami.
Wyniki LOTTO, LOTTO WYNIKI

RIO 2016: ILE MAMY MEDALI? POLSKIE MEDALE

21. 08. POLSCY ZAWODNICY ZDOBYLI W RIO 2016 11 MEDALI: 6 BRĄZOWYCH, 3 SREBRNE I 2 ZŁOTE. Amerykańska agencja prasowa Associated Press (AP) jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk przewidywała, że Polacy wywalczą w Rio de Janeiro 12 medali olimpijskich. Fachowcy z dziedzin sportu obstawiali, że będzie ich 16. Co prawda olimpiada jeszcze trwa dwa ni, ale marne szanse, że któraś z tych prognoz sprawdzi się.

OLIMPIADA W RIO 2016: ILE MAMY MEDALI W RIO? ILE POLSKA MA MEDALI?

• Rafał Majka zdobył brązowy medal w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego (6.08)
  • Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch w czwórce wioślarskiej kobiet zdobyły brązowy medal (11.08)
  • Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w dwójce wioślarskiej kobiet zdobyły złoty medal(11.08)
  • Piotr Małachowski w rzucie dyskiem zdobył srebrny medal(13.08)
  • Anita Włodarczyk w rzucie młotem była najlepsza i zdobyła złoto(15.08)
  • Beata Mikołajczyk i Karolina Naja w kajakarstwie zdobyły brązowy medal(16.08)
  • Marta Walczykiewicz w kajakarstwie zdobyła srebrny medal (16.08)
  • Monika Michalik zdobyła brązowy medal w zapasach (do 63 kg) (18.08)
  • Oktawia Nowackszdobyła brązowy medal w pięcioboju nowoczesnym (19.08)
  • Wojciech Nowickizdobył brąz w rzucie młotem (20.08)
  • Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal w kolarstwie górskim (20.08)

Letnie igrzyska olimpijskie nie obeszły się bez wypadków i skandali. Zanim jeszcze rozpoczęły się zawody, było o nich głośno. Wszystko z powodu wioski olimpijskie i warunków tam panujących. Zawodnicy musieli samodzielnie doprowadzić pokoje do porządku- na portalach społecznościowych pojawiały się zdjęcia z np. mycia okien [sic!]. Austriacy tak bardzo się oburzyli stanem "apartamentów", że wioskę w ogóle opuścili. W pierwszych dniach olimpiady doszło do dwóch groźnych wypadków. Najpierw akrobatyk złamał sobie nogę, później holenderska kolarka wypadła z trasy i uderzyła głową o asfalt.

POLSKIE MEDALE W RIO 2016 ILE POLACY MAJĄ MEDALI

Sporo wstydu narobili sobie i polskim sportowcom bracia Zielińscy, którzy mieli startować w dyscyplinie podnoszenia ciężarów. Okazało się, że Polacy są na dopingu. Badania wykazały obecność nandrolonu w ich organizmach. Bracia zostali zdyskwalifikowani i wrócili do Polski wcześniej niż sądzili... Sami, publicznie twierdzili, że dopingu nie brali i że prawdopodobnie odżywki, które brali, były zanieczyszczone.