Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ile miejsc na studiach na Politechnice Łódzkiej? Terminy rekrutacji uczelnia ogłosi, gdy będzie wiadomo, kiedy matury i ich wyniki

Magdalena Jach
Magdalena Jach
08.05.2017 lodz .uroczyste posiedzenie senatu politechniki lodzkiej w czasie ktorego wreczono dyplomy doktora i doktora habilitowanego.nz. senat , politechnika lodzka , doktoraty , habilitacje, dyplomy , profesor fot.szymczak krzysztof / polska press *** local caption *** lodz dziennik lodzki
08.05.2017 lodz .uroczyste posiedzenie senatu politechniki lodzkiej w czasie ktorego wreczono dyplomy doktora i doktora habilitowanego.nz. senat , politechnika lodzka , doktoraty , habilitacje, dyplomy , profesor fot.szymczak krzysztof / polska press *** local caption *** lodz dziennik lodzki Fot.Szymczak Krzysztof / Polska Press
Senat Politechniki Łódzkiej ustalił limity przyjęć na pierwszy rok studiów rozpoczynających się w semestrze zimowym 2020/21. Wciąż otwarty pozostaje problem harmonogramu postępowania rekrutacyjnego. Jest ono uzależnione od terminu matura oraz terminu ogłoszenia ich wyników - a one w tej chwili nie są znane. Uczelnia ustali harmonogram nabory niezwłocznie po tym, jak zostaną podane terminy egzaminów dojrzałości i ich wyników tak, aby absolwenci liceów i techników mogłi bez problemów aplikować na wybrane kierunki studiów.

Limit miejsc na PŁ
W najbliższej rekrutacji kandydatom, którzy chcą podjąć studia w Politechnice Łódzkiej uczelnia oferuje 5 855 miejsc.

Studia stacjonarne
Na nowy rok akademicki Politechnika Łódzka przygotowała 3 900 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia i 975 miejsc na studiach stacjonarnych II stopnia.

Studia niestacjonarne
Dla osób, które chcą podjąć naukę w na studiach niestacjonarnych uczelnia ma 515 miejsc na studiach I stopnia i 465 miejsc na studiach II stopnia.

Liczba kierunków
W ofercie kształcenia PŁ ma 66 kierunków studiów, na których kształcenie odbywa się w języku polskim, a także w języku angielskim i francuskim.

W zależności od stopnia i trybu kształcenia kandydaci mogą wybierać spośród:
- 39 kierunków na studiach stacjonarnych I stopnia
- 24 kierunków na studiach stacjonarnych II stopnia
- 10 kierunków na studiach niestacjonarnych I stopnia
- 8 kierunków na studiach niestacjonarnych II stopnia

Limity na studiach stacjonarnych
Na studiach stacjonarnych I stopnia limity są zróżnicowane. Najmniejszą liczbę - 25 miejsc, a w jednym przypadku 30, przygotowano na 11 kierunkach prowadzonych w języku angielskim i unikatowym kierunku w języku francuskim, najwięcej miejsc czeka na przyszłych informatyków - 210 na informatyce stosowanej i 180 miejsc na informatyce.
Wśród 24 kierunków na studiach stacjonarnych II stopnia, aż 9 prowadzonych jest w języku angielskim. Limity na studiach magisterskich są niższe – od 20 do 75 miejsc.

Kierunki planowane do uruchomienia
W najbliższej rekrutacji wśród nowych kierunków dominują prowadzone w języku angielskim, które zostały opracowane we współpracy z zagranicznymi partnerami z czołowych uczelni europejskich oraz amerykańskich, a także przy współpracy z przedstawicielami kadry zarządzającej firm o zasięgu światowym.
Są to:
na studiach stacjonarnych I stopnia: Business and Technology, Business Studies, Gestion et Technologie, informatyka w ochronie środowiska, Modelling and Data Science na studiach stacjonarnych II stopnia: Master of Business Studies, Master of Operations Mangement.
Pełny wykaz kierunków i limity miejsc - strona rekrutacji: https://rekrutacja.p.lodz.pl/pl

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany