18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

reklama

Ile kosztuje szybki kurs języka. Poliglotka w 3 miesiące

aga
.
. Paweł Łacheta
Czy można nauczyć się języka obcego w 12 tygodni? Według łódzkich szkół językowych to żaden problem. Wystarczy znaleźć czas na lekcje i mieć wypchany pieniędzmi portfel...

1,50 zł za... minutę nauki
Mam tylko trzy miesiące, żeby nauczyć się hiszpańskiego w stopniu umożliwiającym swobodną rozmowę. Na początku czerwca wyjeżdżam do Hiszpanii, gdzie czeka na mnie praca i narzeczony. Do pracy wystarczy mi znajomość angielskiego, ale chcę sprawić przyjemność ukochanemu i jego dość konserwatywnej rodzinie z Andaluzji, która angielskiego nie zna, że o polskim nie wspomnę. Tę zmyśloną historyjkę opowiadam w kilku szkołach językowych, aby zorientować się w cenach lekcji.
- Kursy hiszpańskiego trwają u nas od października, więc zostają pani tylko lekcje indywidualne - stwierdza pracownica placówki przy ul. Wólczańskiej. - Cena zależy od lektora, częstotliwości spotkań, ich długości itp. Proszę wypełnić formularz na naszej stronie internetowej i czekać na odpowiedź...
- Może poda mi pani chociaż orientacyjną cenę za godzinę nauki?
- Około 100 zł, ale za każdym razem te koszty są kalkulowane indywidualnie...
Lekko oszołomiona obiecuję, że się zastanowię i szukam dalej. Mówią, że miłość jest ślepa, w moim przypadku będzie również bardzo kosztowna. Próbuję w szkole przy ul. Tuszyńskiej, gdzie przedstawiam swój życiowy problem.
- To dość trudna sytuacja, ale możliwa do rozwiązania - zapewnia mnie przemiła pani z sekretariatu.
- Nie mamy obecnie kursu, który spełniałby pani wymagania, ale w zamian proponuję indywidualny tok nauki. Spotkania z lektorem języka hiszpańskiego cztery razy w tygodniu po 3 lub po 4 godziny. W ciągu trzech miesięcy nauki odbyłaby pani 22 spotkania. Za 66 godzin (zegarowych, nie lekcyjnych) zapłaci pani 3960 zł, za 88 godzin - 5280 zł. Lektor ma czas między godz. 11 a 14.

Na miejscu się pani douczy...

W szkole językowej przy ul. Piotrkowskiej czeka mnie niespodzianka - nie ma możliwości indywidualnego brania lekcji, ale pracownica zapewnia mnie, że w ofercie jest świetny kurs średnio intensywny, który szczęśliwie rozpoczyna się za kilka dni, w marcu, i z pewnością mi wystarczy.
- Za 50 godzin lekcyjnych zapłaci pani tylko 499 zł, grupy liczą kilku uczniów, mamy świetnych nauczycieli, którzy są Polakami, ale często wyjeżdżają do Hiszpanii, więc dużo mówią - zapewnia. - Gdy będzie pani w Andaluzji, szybko nadrobi pani braki.
Ciekawe podejście do mojego problemu ma pracownik infolinii ogólnopolskiej sieci szkół, która swoje oddziały ma także w Łodzi.
- Stosujemy autorskie programy nauczania, mamy elastyczne godziny, znakomitych lektorów, dajemy pisemną gwarancję, że nauczy się pani języka przez kwartał, jeśli nie - za powtórny kurs nic pani nie zapłaci - kusi. - Zapraszam na spotkanie... - Ile będzie mnie to kosztowało? - dopytuję.
.
- Wszystko zależy od tego, jaką ofertę pani wybierze - wyjaśnia konsultant. - Spotkanie trwa tylko 20 minut, jest oczywiście bezpłatne, na którą godzinę zapisać?
- Nauka języka obcego w trzy miesiące to tylko chwyt marketingowy - uważa dyplomowany nauczyciel języka hiszpańskiego pracujący w jednej z łódzkich szkół językowych.
- Samodzielność językową osiąga się zwykle po ok. 360 godzinach nauki. Mając do dyspozycji trzy miesiące należałoby uczyć się 4 godziny dzień w dzień. Taki kurs powinien więc kosztować ok. 20 tys. zł.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
kolo

szybki to moze byc numerek, a nie kurs

l
lol

i wy sie dziwicie że ludzie nie potrafią języków obcych a jak mają umieć jak nie stać ich na kurs jak kosztuje 20tysi za 3miechy to ponad 6tysi za miesiąc to nawet szkoda kasy na to bo albo się nauczysz albo nie!!!!

G
Gość

'

p
poliglota

można na uczyć się przez ten czas języka, ale martwego. W niespełna 2,5 miesiąca biegła znajomość łaciny. Ale miałam odpowiedniego lektora, zresztą cały wydział filologiczny UŁ pewnie by to potwierdził :)

G
Gość

Co się stało z naszą klasą? Pyta Adam w Tel-Avivie
/ Ciężko sprostać takim czasom, ciężko w ogóle żyć uczciwie!
(...)Za to Magda jest w Madrycie i wychodzi za Hiszpana

Dodaj ogłoszenie