I ty możesz uratować życie. Rusza nasza akcja "Ściągnij apkę, ratuj życie"

(ei24)
Startujemy z akcją społeczną promującą wiedzę o ratownictwie medycznym.

Każdy z nas może uratować życie drugiemu człowiekowi. Często życie najbliższych. Tysiące osób giną co roku tylko dlatego, że zbyt późno doczekały się fachowej pomocy. Umierają na ulicach, na niestrzeżonych kąpieliskach, w domach. - Pracując w zespołach ratownictwa medycznego, wielokrotnie spotykałem się z sytuacjami, w których człowiek przeżyłby, gdyby tylko ktoś odważył się udzielić mu pierwszej pomocy - zaznacza lekarz Mariusz Pacałowski, ratownik medyczny LUX MED, współautor aplikacji.

- Dlatego w ramach akcji "Ściągnij apkę, ratuj życie" przybliżymy państwu zasady udzielania pierwszej pomocy - mówi Paweł Siennicki, redaktor naczelny "Polski". - Opiszemy, jak się zachować podczas zagrożeń czyhających na nas w podróży, nad wodą, w górach, ale także we własnym domu. Jak reagować, gdy będziemy świadkami wypadku samochodowego, tonięcia, poparzenia, porażenia prądem, zatrzymania akcji serca i innych dramatycznych sytuacji.

Zachęcamy państwa do pobrania aplikacji na telefon Pierwsza Pomoc grup Orange i LUX MED, która stanie się naszym kieszonkowym ratownikiem. - To wszechstronne narzędzie, z którego możemy korzystać w sytuacji nagłego zagrożenia życia lub zdrowia albo potraktować je jako kompendium wiedzy na temat zasad udzielania pomocy poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach - mówi Dariusz Boduch, dyrektor marketingu ofert multimedialnych Orange Polska. - Możliwe jest także spersonalizowanie aplikacji poprzez podanie naszych danych, np. grupy krwi. To znacznie ułatwi udzielenie nam pomocy.

Polecamy pobranie aplikacji
I lekturę naszej gazety. Od najbliższego poniedziałku codziennie, również na naszym portalu, będziemy państwu radzić, jak udzielać pierwszej pomocy. W finale akcji zaprezentujemy galerię bohaterów, którzy uratowali komuś życie. Zrobili to, bo mieli cywilną odwagę, ale także - a może przede wszystkim - wiedzę.

Zapraszamy do akcji.

ŚCIĄGNIJ APKĘ już teraz!

Ściągnij aplikację na iOS

Ściągnij aplikacje na Android

Ściągnij aplikację na Windows Phone

Aplikacja Pierwsza Pomoc powstała przy współpracy Orange i LUX MED.

Przejrzysty podział na kategorie urazów pozwala szybko dotrzeć do działań, które należy wykonać, udzielając pomocy w określonej sytuacji. W aplikacji znajdziesz też dodatkowe materiały i wskazówki, dzięki którym poznasz dokładniej zasady udzielania pierwszej pomocy, a także uzyskasz dostęp do informacji, które pomogą ci zwiększyć bezpieczeństwo twoje i twoich bliskich. Wśród nich znajdują się adresy punktów medycznych oraz wskazówki na temat tego, co się powinno znajdować w podręcznej apteczce.

Ważną cechą aplikacji jest możliwość jej personalizacji. Podając dodatkowe dane: imię, nazwisko, zdjęcie oraz informacje medyczne (grupa krwi, dane lekarza rodzinnego, alergie, przyjmowane leki), możesz ułatwić udzielenie pomocy w przypadku pojawienia się zagrożenia. Jedną z funkcji aplikacji jest możliwość łatwego połączenia się z odpowiednimi służbami ratowniczymi - wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Aplikacja została tak zaprojektowana, aby nawigacja po niej była łatwa i intuicyjna.

Wśród funkcji dostępne są także narzędzia, które mogą się okazać pomocne w sytuacjach losowych: latarka, metronom.

Aplikację Pierwsza Pomoc można pobrać bezpłatnie ze sklepów z aplikacjami oraz wysyłając bezpłatny SMS o treści POMOC na numer 80888.

PARTNERZY AKCJI "ŚCIĄGNIJ APKĘ, RATUJ ŻYCIE"

Wideo

Dodaj ogłoszenie