I Turniej GP Jesień 2022 w Tenisie Stołowym. Rywalizowało 19 zawodników z Koluszek i nie tylko

Karolina Brózda
W sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Długiem odbyła się pierwsza runda rozgrywek Grand Prix Koluszek Jesień 2022 w tenisie stołowym pn. „Szukamy talentów pingpongowej piłeczki”. W turnieju uczestniczyło 19 zawodników z Niewiadowa, Brzezin, Brójec, Regien, Będzelina, Chrustów Nowych i Koluszek.

Wśród dzieci 11-15 lat Agata Walczewska (Koluszki) pokonała Natalię Zaborską z Będzelina. W chłopcach w tej samej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajął Ignacy Posiadało z Niewiadowa, drugie Adam Konka, trzecie Olaf Krakowiak (obaj z Koluszek).
W kategorii mężczyzn 21-40 lat wszystkie mecze wygrał Sylwester Zimoń (Chrusty Nowe), drugi był Krzysztof Basiński, trzeci Krzysztof Agier (obaj z Brójec). W kategorii 41-60 lat Jerzy Malinowski po pięciosetowej walce pokonał 3:2 Bogdana Błazińskiego (obaj z Koluszek).

W najstarszej kategorii wiekowej 61+ bez przegrania meczu, stosunkiem setów 9:4, pierwsze miejsce zajął Antoni Tomczyk, drugi z jedną przegraną był Marek Górecki, trzeci Piotr Mróz, wszyscy z Koluszek.

W kategorii OPEN wystąpiło 8 zawodników, podzielonych w drodze losowania na dwie grupy. W pierwszej zwyciężył Sylwester Zimoń przed Bogdanem Błazińskim i Krzysztofem Basińskim, w drugiej Jerzy Malinowski przed Krzysztofem Agierem i Antonim Tomczykiem.
W grach finałowych OPEN Zimoń pokonał Malinowskiego zajmując pierwsze miejsce, druga pozycja Malinowski, w walce o trzecie miejsce Błaziński pokonał Krzysztofa Agiera.

Punkty do klasyfikacji generalnej GP Koluszki Jesień 2022 zdobyli: Luiza Zaborska kategorii dziewczęta do lat 10 i Agnieszka Szulc (kobiety kat 21+), obie z Będzelina.

Kolejną edycję turniejów Grand Prix Koluszek zaplanowano na 6 grudnia (mikołajkowy) oraz 20 grudnia (połączony z uroczystym zakończeniem rozgrywek).