I liga. Piłkarze ŁKS łatwo pokonali drugoligowca

Piłkarze pierwszoligowego ŁKS rozegrali pierwszy tej zimy mecz sparingowy Łodzianie pokonali 1:0 trzeci zespół drugiej ligi - Elanę Toruń.

Łodzianie po dwóch tygodniach przygotowań do drugiej części sezonu rozegrali pierwszy sparing. Choć może wynik na to nie wskazuje, to jednak łodzianie nie mieli problemów z pokonaniem trzeciego zespołu w tabeli II ligi.

Ełkaesiacy, szczególnie zawodnicy, którzy grali w pierwszej części sobotniego spotkania, zaskoczyli obserwatorów dynamiką prowadzonych akcji i wielką ochotą do gry (celował w tym szczególnie Kamil Rozmus). Podopieczni trenera Kazimierza Moskala cały czas dominowali i gdyby tylko wykazali się lepszą skutecznością, mogli tego dnia zdobyć znacznie więcej goli. W tym spotkaniu zadebiutowali w ŁKS dwaj nowi piłkarze.

Lepsze wrażenie po sobie pozostawił Łukasz Sekulski, który w tym spotkaniu zaliczył asystę. W 17 minucie meczu, po fatalnym zagraniu bramkarza Elany, napastnik ŁKS przejął piłkę i natychmiast wpadł w pole karne. Dokładnie podał do niepilnowanego Wojciecha Łuczaka, który strzałem z bliska dał swojej drużynie prowadzenie. Później okazji strzeleckich było wiele, lecz celownik ełkaesiaków nie był dobrze ustawiony.

Kolejny sparing w sobotę, rywalem ŁKS będzie GKS Bełchatów.

ŁKS Łódź - Elana Toruń 1:0 (1:0)

1:0 - Wojciech Łuczak (16).

ŁKS: Kołba (46, Budzyński) - Bogusz (46, Grzesik), Sobociński (46, Juraszek), Rozwandowicz (46, Koprowski), Rozmus (46, Klimczak), Ramírez (46, Wolski), Bielak (46, Kalinkowski), Gamrot (46, Piątek), Łuczak (46, Bryła), Pyrdoł (46, Kostyrka), Sekulski (46, Kujawa).

Elana, I połowa: Mrozek - Górka, Nawrocki, Kołodziejski Dobosz, Kryszak, Stefanowicz, Kościelniak, Wołkowicz, Stryjewski, Kozłowski.

Elana, II połowa: Nowak - Pojasek, Felsch, Banach, Andrzejewski, Lenkiewicz, Lenartowski, Buławski, Nowicki, Zagórski, Ciechański,