Stanisław Moneta
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Fot. Andrzej Szkocki / Polska Press
Hubert Hurkacz (ATP 29) w piątek nad ranem czasu polskiego pokonał utytułowanego Pablo Cuevasa (ATP 70) 7:5, 7:5 w 1/8 finału turnieju Great Ocean Road Open w Melbourne z pulą nagród 320,7 tys. dol. Mecz ćwierćfinałowy rozegrał już kilka godzin później. Niestety, Polakowi zabrakło sił i przegrał w trzech setach z Włochem Stefano Travaglią (ATP 71).

2021 rok rozpoczął się znakomicie dla Huberta Hurkacza. Polak wygrał turniej Delray Beach Open, a w Melbourne, gdzie przygotowywał się do Australian Open, również nie zawodził. Odniósł tam drugie zwycięstwo, przedłużając tegoroczną zwycięską serię do sześciu spotkań. W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego pokonał 7:5, 7:5 doświadczonego Pablo Cuevasa z Urugwaju.

Warunki nie były sprzyjające, w pierwszym secie zawodnikom przeszkadzał silny wiatr, w drugim spotkanie zostało przerwane na ponad godzinę z powodu opadów deszczu. W trudnych warunkach lepiej radził sobie 23-letni wrocławianin. Należały do niego końcówki setów, w których udawało mu się "odjeżdżać" rywalowi. Polak zaliczył 13 asów serwisowych, cztery podwójne błędy i tylko raz dał się przełamać.

Już kilka godzin później Hurkacz znów musiał wyjść na kort. W ćwierćfinale turnieju spotkał się ze Stefano Travaglią. Niestety, okazało się, że dwa spotkania jednego dnia to dla naszego zawodnika zbyt wiele. Po zwycięskim pierwszym secie w trzecim prowadził z przełamaniem. Zabrakło mu jednak spokoju i cierpliwości. Ostatecznie przegrał 6:3, 3:6, 5:7.

Polak wciąż jest też w grze w rywalizacji deblowej. Razem z Włochem Jannikiem Sinnerem zmierzy się w 1/4 finału z australijską parą Matthew Ebden/John Patrick Smith.