18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hotel w domu producenta pudełek. Nocleg z Poznańskim i Scheiblerem

(izj)
Izrael Poznański, Karol Scheibler, Ludwik Geyer, Salomon Barciński, Robert Biedermann i Karol Prusse... Każdy z tych sześciu łódzkich fabrykantów jest patronem jednego z pokojów w zabytkowej willi należącej do ostatniego z nich, producenta składanych pudełek, która mieści się przy ul. Żeromskiego 52. Budynek został właśnie zamieniony na hotel.

- Zależało mi na tym, by stworzyć miejsce, w którym nie tylko będzie można się przespać, ale przede wszystkim dowiedzieć się czegoś na temat historii miasta - mówi Adrian Majsterek, właściciel willi.

Hotel dysponuje 22 miejscami noclegowymi. 12 z nich znajduje się w sześciu dwuosobowych pokojach na parterze i na I piętrze, które zostały wyposażone meblami z XIX wieku (łóżkami, szafami i lampami) zakupionymi m.in. na francuskich aukcjach internetowych. Dzięki nim każdy pokój jest niepowtarzalny. Na II piętrze jest z kolei pięć standardowych pokoi (dwa jednoosobowe, dwa dwuosobowe i czteroosobowy) ze wspólną łazienką na korytarzu i wspólnym aneksem kuchennym.
W odnowionym budynku zachowano wiele elementów, które są w nim od 1912 r., czyli od momentu jego powstania. Należą do nich m.in.: kolorowe witraże przedstawiające jesienny pejzaż w parku. Kolorowe szkła znajdują się w oknach dużego hallu. Według specjalistów, należą do najcenniejszych łódzkich witraży. Zostały wytworzone prawdopodobnie w jednej z wiedeńskich pracowni na początku XX wieku.

Skoki narciarskie Soczi 2014 konkurs drużynowy

Są wykonane ze szkieł, które produkowano w USA od połowy XIX wieku, a rozsławione zostały przez Louisa Tiffany'ego. W budynku udało się także zachować oryginalne drewniane schody prowadzące z parteru na I piętro, stojącą przy nich drewnianą rzeźbę niedźwiedzia ważącą ponad 70 kg oraz parkiet w dwóch pokojach na parterze. Na zewnątrz przetrwała z kolei krata z kutego żelaza z motywami roślinnymi i inicjałami pierwszego właściciela obiektu „KP” oraz datą budowy „1912”. Nowy jest z kolei ważący ponad 600 kg kryształowy żyrandol zawieszony w hallu głównym, jeden z największych w Polsce.
Cena za jedną noc w pokoju standardowym będzie wahać się od 50 do 100 zł, a w tym stylizowanym - od 150 do 200 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany