Hotel Grand wciąż czeka na obiecany remont!

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak
Hotel Grand funkcjonuje nieprzerwanie od 128 lat. Paweł Łacheta
Dokładnie siedem lat minie w listopadzie tego roku, od kiedy spółka Orbis przekazała Hotel Grand przy ul. Piotrkowskiej obecnemu właścicielowi, czyli firmie Holding Liwa z Krakowa, należącej do słynnych braci Likusów. Najstarszy, bo działający nieprzerwanie od ponad 128 lat, łódzki hotel sprzedano za 73 mln zł.

Trójka braci Likusów dorobiła się fortuny na inwestowaniu w nieruchomości. W ostatnim rankingu „Forbesa” zajmują 29. miejsce w kraju, z majątkiem szacowanym na 870 mln zł. Jeszcze przed oficjalnym przejęciem bracia Likusowie zapowiadali gruntowny remont obiektu w Łodzi. Mówiło się, że prace ruszą wiosną 2010 r. Tymczasem kolejne lata mijają, a renowacji jak nie było, tak nie ma. I wszystko wskazuje na to, że trzeba będzie na nią jeszcze długo poczekać.

HOTELE W ŁODZI

- Hotel w Łodzi kupiliśmy niemal równocześnie z wieżowcem Prudentialu w Warszawie, czyli dawnym Hotelem Warszawa - mówi Monika Capińska z biura zarządu Holdingu Liwa. - I to jego zdecydowaliśmy się wyremontować w pierwszej kolejności. A zasadę mamy taką, że nigdy nie prowadzimy dwóch tak dużych inwestycji jednocześnie, m.in. z powodu zaufanych podwykonawców, którzy nie są w stanie być w obu miejscach jednocześnie. Z modernizacją w Łodzi ruszymy więc najwcześniej po zakończeniu tej w stolicy, co ma nastąpić pod koniec 2017 r. Niewykluczone jednak, że nie odbędzie się to od razu, ale po dodatkowej przerwie.

Póki co plany zmian w Łodzi pozostają aktualne. Będzie więc basen, dwukondygnacyjny podziemny parking, ponad 200 zamiast dotychczasowych 160 pokoi (240 miejsc noclegowych), szklany dach nad dziedzińcem, odnowiona scena nieistniejącego już Teatru 7.15 i pięć gwiazdek zamiast trzech. Remont hotelu ma potrwać ponad dwa lata.

- W tej chwili nie jesteśmy jeszcze w stanie powiedzieć, czy na czas remontu łódzki obiekt zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania, czy też niedostępne dla gości będą jedynie jego remontowane w danym momencie części - dodaje Monika Capińska.

Miał sławnych gości, opisał go Reymont...
Część apartamentów nosi imiona goszczących w nich polskich aktorów, m.in. Beaty Tyszkiewicz, Jana Ma-chulskiego, Krystyny Jandy, Janusza Gajosa, Marka Kondrata, Daniela Olbrych-skiego, Jerzego Stuhra.
Obiekt umieścił też w swojej powieści „Ziemia obiecana” Władysław Reymont.

ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ
ŻYCZENIA NA 40 URODZINY
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ PENISA...
Numery kierunkowe w Polsce

[ZOBACZ TEŻ FILM - Czytajcie etykiety! Podstawowe zasady odczytywania naklejek na żywności[autor x.news/Agencja TVN]

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - Czytajcie etykiety! Podstawowe zasady odczytywania naklejek na żywności[autor x.news/Agencja TVN]