18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Horror na Dąbrowie! Szczur zaatakował kobietę!

(KZ)
W bloku przy ul. Grota-Roweckiego 21 na Dąbrowie szczur zaatakował lokatorkę. Wskoczył jej pod kurtkę, wspiął się na kark, podrapał... Potem uciekł.

Po obławie lokatorzy zatłukli go na podwórku. - Szczur biegł mi po plecach, a ja krzyczałam tak, że mnie było słychać na całej klatce! - opowiada Daniela Mosakowska. Kobieta rano wracała ze sklepu.

Ma ponad 80 lat i niezbyt dobrze widzi. Na klatce schodowej, pod drzwiami mieszkania na I piętrze, zobaczyła wtulone w kąt jakieś stworzenie. Myślała, że to jeż. - Ruszyłam go laską i wtedy okazało się, że to szczur. Zaraz na mnie skoczył. Gdy krzyczałam, wzywając pomocy, z mieszkania wybiegł mój mąż. Zaczął tłuc mnie laską po plecach, żeby zabić szczura pod kurtką, wtedy ten wlazł mi na kark, a potem wskoczył przez otwarte drzwi do mieszkania.

Stanisław Mosakowski mówi, że to był olbrzym. - Próbował się ukryć pod meblami, ale udało mi się go wypędzić najpierw na klatkę schodową, a potem, z pomocą sąsiadów, na podwórko. Tam go wspólnie dobiliśmy, bo po tym, jak dostał ode mnie kilka razy laską, nie był już w stanie uciekać.

Stanisław Mosakowski twierdzi, że szczury w bloku pojawiły się, gdy zakratowano okienka do piwnic, co spowodowało, iż wyniosły się stamtąd koty polujące na gryzonie. Wszystkich niepokoi jednak atak szczura na człowieka, bo o takim przypadku nikt do tej pory nie słyszał. Wiesław Matyga, łódzki specjalista od deratyzacji, też jest zaskoczony. Przez lata pracy nie spotkał się jeszcze z takim przypadkiem.

- Wystraszony szczur ucieka i na pewno nie atakuje człowieka, chyba że jest w pułapce, a w tym przypadku tak nie było. Może był wściekły - to tłumaczyłoby jego zachowanie.

Wideo

Komentarze 65

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Jest teraz odrębny gatunek szczura, który jest większy od prymitywnego szczura i bardziej agresywny co robi z niego napastnika. Zdezorientowany szczur może zaatakować. Nie rozumiem po co karaty, gdyby nie koty to tych zwierząt byłby już miliony. Nie zapominajmy, że to zwierzę myśli, czuje, ma uczucia i potrafi zrozumieć nasze zamiary w stosunku do niego. Jeśli jest olbrzymem to można by zbadać go przez różne testy, dzięki którym, mogliby ustalić dlaczego szczur rzucił się na człowieka, ale niestety złość i gniew zawsze biorą górę przez co giną bezbronne zwierzęta.

A
Aleks

co za prymityw ,zeby szczury zabijac ....to też Boskie stworzenie i całkiem miłe przy bliszym poznaniu

A
Asiula

Komentarz Joli mnie rozbawił , ale problem szczurów jest bardzo poważny ! Sami w śródmieściu mamy taki problem ! Nienawidzę tych zwierzątek , a miasto nic z tym nie robi w ADM-ie wciąż nie mają na nic pieniędzy tłumacząc się , że lokatorzy nie płacą . A tej Pani medal za odwagę ;)

o
okonek

biedny szczur i banda glupich histerycznych staruchow. trzeba bylo myslec przed szkoda - jak sie koty z piwnicy przepedzalo.

h
haha

przynajmniej wyłomotał swoją starą za darmo laską po plecach :))))

A
Anka

W blokach i w piwnicach nie powinno być ani kotów ani szczurów.A swoją drogą to wydaje mi się mało humanitarne zabicie laską choćby i szczura.Fakt że gryzonie trzeba tępić nie oznacza że trzeba to robić za pomocą laski.''Wesołe jest życie staruszka,gdy szczur wyskoczy mu z łózka''

D
Do reporteros

Zamknij się ty PEŁOWCU

g
globtrekker

W sumie mało ważne czy to retkinia czy dąbrowa dla laików , nie mniej wprowadzanie w błąd czytelników na temat topografii miasta , to błąd karygodny dla wydawców ! A tym to dobrze - jak koty przepędzili to niech szczury przepędzą ich :) sami się zatłuką lagami lejąc po plecach ;p

P
PanKarp

Szczury to szkodniki i trzeba je tępić! U mnie w ogrodzie jakieś dwa miesiące temu też były te ścierwa... Deratyzator próbował swoich sił gazem, ale ostatecznie to ja musiałem dokończyć robotę łomem i szpadlem!

s
sas

To był Król Szczurów no to mamy wojnę na marginesie najlepszą obroną jest atak a dzikie zwierze przyparte do muru atakuje

G
Gość

w których informacje często są błędne, lakoniczne, pisane na odwal się. A już znajomość geografii czy topografii miasta, to czarna magia.

t
tatata

Bardzo dobrze przeszkadzały wam koty w piwnicach to macie!! mam nadzieję że ci co tak nie chcieli kotów dostaną od życia nauczkę!

G
Gość

najbardziej ubawiło mnie łomotanie laską po plecach.

m
mmm

dąbrowa jest na Górnej, a nie na widzewie.. więc jak można Widzew Zarzew pomylić z Górną Dąbrowa? Informacja do poprawki :)

D
Do reporteros

Formalnie to Widzew, a to że wielu ludzi twierdzi że to Dąbrowa, to nie znaczy że te same błędy mają popełniać massmedia i utwierdzać ludzi w błędzie!

Dodaj ogłoszenie