Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Hokej: Polska za rok zagra w Kijowie. Dwa turnieje MŚ w naszym kraju!

Andrzej Stanowski
fot. Lucyna Nenow/ Polska Press
Na kongresie IIHF w Moskwie podjęto decyzję, że mistrzostwa świata dywizji 1A w 2017 roku odbędą się w Kijowie w dniach 22-28 kwietnia. To bardzo ważna decyzja dla naszej reprezentacji, która występuje w tej dywizji.

Swoją kandydaturę zgłosiła także Austria, ale Ukraina wygrała w głosowaniu jednym głosem, stosunkiem 13 do 12.

Mistrzostwa mają być rozegrane w kijowskim Pałacu Sportu mogącym pomieścić około 6 tysięcy widzów. W tym miejscu trzeba przypomnieć, że Ukraina, konkretnie Donieck, miała organizować MŚ dywizji 1A w 2015 roku, ale z uwagi na sytuację polityczną w tym kraju zrezygnowała z imprezy, przejęła ją Polska, konkretnie Kraków.

W Kijowie w dywizji 1A zagrają, obok Polski, spadkowicze z elity Węgry i Kazachstan oraz Ukraina (beniaminek), Austria i Korea Płd.

Na kongresie IIHF do 13-osobowego zarządu została wybrana Polka 34-letnia Marta Zawadzka. Jest pierwszą Polką we władzach IIHF.

Polska zorganizuje w przyszłym roku aż dwa turnieje mistrzostw świata kobiet. Seniorki będą, jako beniaminek, gospodarzem MŚ 1B. Czempionat zostanie rozegrany od 8 do 14 kwietnia 2017 roku.

- Po dwóch latach z rzędu promocji męskiego seniorskiego hokeja w naszym kraju przyszła kolej na damy. Cieszymy się, że pierwszy raz w historii polskiego hokeja będziemy mogli zorganizować seniorskie mistrzostwa świata kobiet - komentuje wprost z kongresu w Moskwie prezes PZHL Dawid Chwałka.

Polskie juniorki (kadra U18), które podobnie do seniorek wywalczyły ostatnio awans do dywizji 1B, także będą gospodarzem mistrzostw świata. Turniej odbędzie się od 7 do 14 stycznia. Możliwe, że areną zmagań będzie lodowisko Jastor w Jastrzębiu-Zdroju.

Wideo

Materiał oryginalny: Hokej: Polska za rok zagra w Kijowie. Dwa turnieje MŚ w naszym kraju! - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie