Hokej na trawie. Polki awansowały do 1/4 finału turnieju w Hiroszimie

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie kobiet bierze udział w turnieju FIH Hockey Series Finals w Hiroszimie.

Nasza drużyna pokonały Fidżi 6:0, zremisowały z Urugwajem 0:0 o przegrały z Indiami 0:5. Barw naszej drużyny bronią aktualne i byłe zawodniczki drużyny mistrzyń POlski KS Hokej Start Brzeziny: Anna Gabara, Karolina Grochowalska (strzeliła bramkę w meczu z Fidżi), Monika Polewczak, Paula Sławińska, Małgorzata Sztybrych Remis w ostatnim meczu grupowym z Urugwajem zapewnił Polkom drugie miejsce w grupie A i awans do 1/4 FIH HSF.
Trzeba przyznać, że nie weszliśmy dobrze w spotkanie z Urugwajem . W pierwszej kwarcie dominowały zawodniczki z Urugwaju. W przerwie między pierwszą a drugą częścią meczu udało się pewne rzeczy pozmieniać i wpłynąć na zespół. W drugiej kwarcie to już my dyktowaliśmy warunki, ale niestety byliśmy nieskuteczni. Po przerwie mecz się wyrównał, a w ostatnich minutach Urugwaj mocno „przycisnął". Jednak dziewczyny bardzo dobrze się broniły i utrzymały remis. Cieszę się, że zajęliśmy drugie miejsce w grupie i zagramy z teoretycznie słabszym rywalem z grupy B powiedział selekcjoner reprezentacji Maciej Wrzesiński.