HIT! Pancerny smartfon. Nie da się go zalać, trudno będzie rozbić

(pij)
Już sam wygląd smartfona robi wrażenie obcowania z czymś solidnym.
Już sam wygląd smartfona robi wrażenie obcowania z czymś solidnym. pij
Pierwsza rada konsultanta w salonie operatora po zakupie nowego telefonu? „Proszę rozważyć zakup etui i folii chroniącej wyświetlacz”. Pomimo solennych zapewnień producentów o wszelakiej odporności ich wyrobów, nowoczesne smartfony zdają się być kruche, jak skorupka jajka. Operatorzy oferują już nawet specjalne ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia wyświetlacza.

Ale można pójść inną droga i zamiast opancerzać telefon kupić coś, co pancerne jest z założenia. Na polskim rynku pojawił się właśnie Archos 50 Saphir, wyjątkowo wytrzymały smartfon, który niełatwo podda się uszkodzeniom. Telefon zaprojektowano zgodnie ze standardem IP68, dzięki czemu jest odporny na pył, zadrapania, zanurzenie w wodzie (do pół godziny) czy upuszczenie (do 1 metra). 5-calowy wyświetlacz IPS HD chroni wytrzymałe szkło Gorilla Glass 4, a smartfon jest w stanie pracować w przedziale temperatur od -20°C do 55°C.

Jednostkę napędza czterordzeniowy procesor Mediatek MT6737 o taktowaniu 1,5 GHz. Telefon ma dwa aparaty: 13 MPx z autofokusem i lampą LED z tyłu oraz 5 MPx z przodu. Jego zaletą jest też pojemna bateria 5000 mAh i technologia szybkiego ładowania.

Cena: 999 zł.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Wuwuzele, flagi i okrzyki. Protest przed Sejmem (autor x.news/TVN24)