Hit Ekstraklasy dla Wisły Płock! Nafciarze minimalnie lepsi od Legii!

Jakub Maj
Jakub Maj
Szymon Starnawski
PKO Ekstraklasa. Hit 13. kolejki bardzo długo nas nie zachwycał. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek, dlatego wielu kibiców mogło czuć niedosyt. Druga część spotkania była już dużo lepsza. Drużyną, która przeważała w tym meczu była ekipa Kosta Runjaić, ale ostatecznie podopieczni Pavola Staňo wygrali spotkanie 2:1. Taki wynik oznacza, że Wisła Płock zrówna się punktami z Legią i zajmie 2. miejsce.

Wisła Płock - Legia Warszawa 2:1 (0:0)

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 12. minucie. Rosołek uderzył w sam środek bramki główką. Mógł się lepiej złożyć, ten strzał nie należał do najlepszych.

Legia dalej napierała. Znów próbował Rosołek, tym razem uderzenie nogą i strzał wysoko nad bramkę Wisły. Dominację Legii w pierwszych minutach najlepiej obrazowały liczby: 69% posiadania piłki na korzyść Legii. Strzały? 4 do 0 dla piłkarzy z Warszawy.

Chwila nieuwagi Legii i mogło być 1:0 dla gospodarzy. Świetna kontra Wisły - próbował Lewandowski, ale strzał napastnika tuż nad bramką Tobiasza. Kapitalnie obsłużony z prawej strony przez Sulka.

Tuż przed przerwą Wisła po raz kolejny miała szansę na bramkę. Wolski podał w pole karne, a najbliżej by dopaść do piłki był Rzeźniczak. Kilka centymetrów jednak zabrakło.

Piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 0:0.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 56. minuty. Strzelcem bramki - Mateusz Lewandowski! Bardzo dobrze zbudowana i przemyślana akcja "Nafciarzy". Z prawej strony na nos zagrywał Rafał Wolski i kapitalnie głową wykończył Mateusz Lewandowski. Tobiasz bez szans. Drugi gol napastnika Wisły w tym sezonie.

Pięć minut później mieliśmy rzut karny dla Legii! Faul w polu karnym gospodarzy na Mledenovicu i przed szansą na gola Josue. Portugalczyk nie pomylił się. 1:1!

W 71. minucie Legia miała szansę wyjść na prowadzenie. Kramer uderzył z najbliższej odległości, a Kamiński wychodzi na wyżyny swoich umiejętności i broni strzał napastnika. Dogranie od Slisza było doskonałe.

Kilka minut później Wisła znowu wygrywała. Gola strzelił Sekulski po świetnym zagraniu Wolskiego. Druga asysta pomocnika i drugi gol Wisły Płock.