Hilding Anders - tradycja i nowoczesność w świecie łóżek i materacy

Artykuł sponsorowany Hilding Anders
"Zapewnić światu dobry sen" - to misja, która od wielu lat przyświeca działalności Hilding Anders, liderowi na rynku materacy. Co wiemy o firmie, która odmieniła podejście Polaków do nocnego wypoczynku?

Hilding Anders - skandynawski design i nowoczesne technologie

Początki Hilding sięgają 1939 roku, kiedy to w małym warsztacie na południu Szwecji powstał pierwszy materac. Firma zbudowana na pasji i zaangażowaniu Hildinga Anderssona, uzupełniona o innowacyjne podejście syna Olle Anderssona, w ciągu kolejnych lat z rodzinnego przedsięwzięcia przeobraziła się w globalny koncern. Obecnie, Hilding produkuje ponad 2 miliony materacy rocznie, a produkty te trafiają do tysięcy sklepów na całym świecie - przez Skandynawię, Europę Centralną i dalej, aż po Azję.

Na czym bazuje sukces Hilding Anders? Firma zdobyła czołową pozycję wśród producentów materacy i serce tysięcy konsumentów dzięki podejściu skupionemu na rozwoju i bezpieczeństwie. Rozwiązania Hilding są bowiem rzetelnie testowane na każdym etapie produkcji - poczynając od badań fizyko-mechanicznych, które przechodzą poszczególne komponenty, po rygorystyczne testy gotowych produktów. Nowoczesne zaplecze technologiczne i systematyczne poszerzanie wiedzy na temat snu pozwala firmie wprowadzać pionierskie rozwiązania, a w efekcie - być zawsze o krok przed konkurencją. Nie bez znaczenia pozostaje również minimalistyczna, skandynawska estetyka materacy, która doskonale komponuje się we wnętrzach urządzonych w różnej stylistyce.

Tradycyjne rozwiązania w nowym stylu

Materace na łóżko Hilding stanowią unikalną kompozycję tradycji i nowoczesności. W ofercie producenta znajdziemy dobrze znane rozwiązania zaprojektowane w nowym stylu, rozbudowane o innowacje i zaawansowane technologie.

Flagowym przykładem łączenia dwóch podejść są materace kieszeniowe - udoskonalone rozwiązania sprężynowe, które diametralnie różnią się od sprzętu z czasów naszych dziadków. W modelach tego typu staromodne sprężyny bonellowe zostały zastąpione niewielkimi, skręconymi drucikami, które odseparowano i umieszczono w płóciennych kieszonkach. Odizolowanie sprężyn sprawiło, że sprężynki zaczęły samodzielnie pracować, co zredukowało drgania i falowanie typowe dla materacy starej daty. Nowy mechanizm pozwolił zachować odczucie sprężystości cenione przez fanów klasycznych materacy, a przy tym ulepszyć funkcjonalność całego rozwiązania.

Zastosowanie rewolucyjnych materiałów całkowicie odmieniło także rynek materacy piankowych. Tani, niskojakościowy poliuretan ustąpił miejsca pianom lateksowym, wysokoelastycznym i termoelastycznym. Pionierskie surowce podniosły klasę materacy, sprawiając, że rozwiązania piankowe Hilding są dziś uważane za niezwykle wytrzymały, higieniczny i bezpieczny sprzęt, który może być stosowany w ortopedii i profilaktyce schorzeń kręgosłupa.

Innowacje na straży zdrowego snu

Materace Hilding wyposażone w nowoczesne mechanizmy są remedium na bóle kręgosłupa i problemy ze snem u dorosłych, jak i dzieci (więcej na ten temat przeczytasz tutaj: "Leczenie bezsenności behawioralnej u dzieci"). Projektowane z zachowaniem najwyższych standardów, spełniają restrykcyjne wymagania pod kątem ergonomii, mikroklimatu, higieny i wytrzymałości, dzięki czemu od lat otrzymują nagrody konsumenckie i międzynarodowe certyfikaty.

1. powierzchnia wyprofilowania zgodnie z zasadami ergonomii
Do konstrukcji materacy Hilding używa się 7-strefowych sprężyn i konturowanej pianki. Materiały o zróżnicowanej gęstości układają się w siedem obszarów podparcia i komfortu, które zapewniają wsparcia dla każdej partii ciała - nieco inne dla głowy, szyi, inne dla kręgosłupa, a jeszcze inne dla bioder, ud, łydek i stóp. Spanie na tak wyprofilowanej powierzchni sprzyja minimalizowaniu odczuć bólowych i temu, że rano budzisz się bez sztywności mięśni.

2. swobodna cyrkulacja powietrza
Eksperci Hilding podkreślają, że wysoka higieniczność jest jedną z najważniejszych charakterystyk dobrego materaca. Podłoże do snu musi być przyjazne dla zdrowia, tzn. nie podrażniać skóry, nie magazynować ciepła i nie dopuszczać do rozwoju pleśni czy bakterii. To dlatego materace Hilding posiadają systemy usprawniające wentylację - kanaliki perforacyjne, wielostrefowo cięte pianki (wg technologii AirForce) czy oddychające pokrowce z taśmą 3D.

3. wieloletnia trwałość
Dzięki stosowaniu dobrych gatunkowo komponentów, materace Hilding cieszą się niezwykłą wytrzymałością. Ich żywotność zwiększają nowatorskie rozwiązania, np. możliwość dwustronnego używania materacy, innowacyjny system regulacji twardości czy dodatkowe, odpinane materace nawierzchniowe.

Łączenie klasyki i nowoczesności sprawia, że materace Hilding są nie tylko profesjonalne, ale także bardzo uniwersalne. Sprzęt znajduje bowiem zastosowanie w przypadku osób z rozmaitymi potrzebami, w różnych sypialniach i na odmiennych łóżkach, także tych najmodniejszych, wykonanych z palet. Zainteresowanych tą tematyką odsyłamy do materiału "Meble z palet – 10 ciekawych pomysłów do domu".

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Dodaj ogłoszenie