Hanna Zdanowska o PiS, Piotrze Glińskim, Zielonym Expo, nieremontowanych wiaduktach, fiasku bezpłatnych obiadów dla uczniów...[WYWIAD]

Marcin DardaZaktualizowano 
Przejdź do galerii zdjęć, by przeczytać dalszy ciąg wywiadu z Hanną Zdanowską Dziennik Lodzki
- Jeżeli jesienią nic się nie zmieni, to w ciągu roku, półtora, w formie, jaką znamy dziś, samorządy zostaną zlikwidowane. Żaden z samorządów nie wytrzyma takich cięć w budżetach, na jakie się zanosi, a dotychczasowi prezydenci, burmistrzowie zostaną usunięci - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (PO)

Zamierza pani wziąć urlop na kampanię wyborczą?

To zależy od tego, w jakim stopniu będzie potrzebna moja aktywność w Warszawie czy w regionie. Ja zawsze godzę moją aktywność, nazwijmy to polityczną, z pracą dla Łodzi. Przypominam, że tak naprawdę pracuję 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc jeśli jednego dnia przyjdę godzinę później do pracy, a później do 23 będę na różnych spotkaniach związanych z zarządzaniem miastem, to urlop potrzebny nie jest. Zresztą nie byłoby to dobre, bo jesteśmy na etapie takich zmian w Łodzi, że moja obecność jest niezbędna. Na pewno jestem w stanie uregulować swój czas pracy w urzędzie tak, by pogodzić te dwie rzeczy bez uszczerbku dla miasta, bo Łódź jest dla mnie najważniejsza.

Dalsza część wywiadu na kolejnych slajdach galerii zdjęć

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wideo

Materiał oryginalny: Hanna Zdanowska o PiS, Piotrze Glińskim, Zielonym Expo, nieremontowanych wiaduktach, fiasku bezpłatnych obiadów dla uczniów...[WYWIAD] - Dziennik Łódzki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 89

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

a marchewek kupiłaś?

G
Gość
2019-07-09T11:28:56 02:00, Gość:

Proponuję taki artykuł, który do niedawna był na stronach rzepy, tytuł bodajże "Rozwój na kredyt". Wynika z niego, że Łódź jest drugim najbardziej zadłużonym miastem w Polsce - po Warszawie. Pytam się jednak - jaki problem rozwiązano w ostatnich latach tak bardzo zadłużając miasto? Zacofane, zaniedbane osiedla? Zakorkowane i rozpadające się drogi? Syfiaste powietrze? Doszło natomiast sporo nowych problemów, związanych np. z lokowaniem na przedmieściach setek hal magazynowych i wynikającym z tego hałasem i smrodem tysięcy tirów...

Dlatego budują na przedmieściach żeby tam był hałas i smród :) Rozwiazaliby inny problem to znalazłbyś kolejny itd. najbogatsze miasta świata też mają problemy. Gdyby pan Buda był prezydentem komentarz pewnie byłby inny...

G
Gość
2019-07-09T15:54:26 02:00, Łodzianin:

Zagląda Zdanowska do portfeli bo jej szkoda dołożyć z budżetu dla dzieci? to znaczy że jak wszystkie dzieci zapłacą z 500 plus to stołówki zbudują się same? A Prezydent Samorządowiec pozbędzie się problemu.Widać obłudę straszną ta 24 godzinna praca jaki efekt? 10 budowlańców na RYDZA . Rzgowska kiedy się włączy do ruchu Dąbrowskiego też musi być zamknięte , Widzewska kiedy tam powstanie Wiadukt przejazd tak jak było . Bo z ul Niciarnianej zrobiła pani ULICĘ KORKOWĄ niech pani wróci o16 ul Niciarnianą na Widzew może coś panią olśni bo obłudy i pychy mamy wszyscy dość

Wszyscy? Czyli kto? 23% z niecałych 50 uprawnionych do głosowania?

G
Gość
2019-07-09T21:39:46 02:00, Iwo:

Pięknie ją Pan złapał na kłamstwie, ja dodam kolejne. To nieprawda, ze miasto posadziło dwa-trzy razy więcej nasadzeń zamiennych niż wycięło drzew. Drzewa wycięte w ramach lex Szyszko nie mogły być wliczane do 77 tysięcy wyciętych drzew - choćby dlatego, że nikt nie był w stanie policzyć ile ludzie i firmy wycieli bez kontroli.

Nie wierzę w jej nagłą przemianę na zlecenie pana Schetyny. Przez 8 lat betonowała na potęgę, pozwalała rżnąć drzewa i zaniedbywać nowe nasadzenia, lekceważyła zagrożenie dla zdrowia ludzi pochodzące ze smrodzących zakładów. Nawet jej własni radni nie dawali rady przekonać jej do ekologicznych rozwiazań. Podpieranie się studiami, które się kończyło kilkadziesiąt lat temu jest kompromitującym zabiegiem PR-owym. Musiała bardzo nie uważać na wykładach.

Zamieszkaj w lesie, nie będziesz miał problemu.

G
Gość
2019-07-09T21:39:46 02:00, Iwo:

Pięknie ją Pan złapał na kłamstwie, ja dodam kolejne. To nieprawda, ze miasto posadziło dwa-trzy razy więcej nasadzeń zamiennych niż wycięło drzew. Drzewa wycięte w ramach lex Szyszko nie mogły być wliczane do 77 tysięcy wyciętych drzew - choćby dlatego, że nikt nie był w stanie policzyć ile ludzie i firmy wycieli bez kontroli.

Nie wierzę w jej nagłą przemianę na zlecenie pana Schetyny. Przez 8 lat betonowała na potęgę, pozwalała rżnąć drzewa i zaniedbywać nowe nasadzenia, lekceważyła zagrożenie dla zdrowia ludzi pochodzące ze smrodzących zakładów. Nawet jej własni radni nie dawali rady przekonać jej do ekologicznych rozwiazań. Podpieranie się studiami, które się kończyło kilkadziesiąt lat temu jest kompromitującym zabiegiem PR-owym. Musiała bardzo nie uważać na wykładach.

2019-07-09T22:35:19 02:00, ggoosscc:

Już w 2012r. to Prezydent Miasta Łodzi wydała decyzje na wycinkę ok. 30 letnich drzew, nie samosiejek a odmian szlachetnych jak jarząb szwedzki, dąb szypułkowy, kasztan biały, świerk kujący i inne na skwerze o po. 0,5 ha w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 235/241, aby umożliwić budowę PARKINGU dla HOTELU, bo nie można by było wybudować hotelu bez parkingu, ale wycinka drzew to umożliwiła.

I co teraz Prezydent Miasta Łodzi nagle sadzi drzewa i jest to KPINA z mieszkańców Łodzi!!!

A jak chcesz cokolwiek wybudować bez wycinki? Chyba na swoim polu! W zamian za wycięcie za każdym razem sadzone są kolejne drzewa często w większej ilości. Poza tym ludzie odwiedzający/imigrujący do Łodzi bardzo często nie mogą wyjść z podziwu, że jest tutaj tyle zieleni. Kpiną jest Twój komentarz. Jak tak bardzo kochasz zieleń to zamieszkaj w lesie a nie w wielkim mieście.

g
ggoosscc
2019-07-09T21:39:46 02:00, Iwo:

Pięknie ją Pan złapał na kłamstwie, ja dodam kolejne. To nieprawda, ze miasto posadziło dwa-trzy razy więcej nasadzeń zamiennych niż wycięło drzew. Drzewa wycięte w ramach lex Szyszko nie mogły być wliczane do 77 tysięcy wyciętych drzew - choćby dlatego, że nikt nie był w stanie policzyć ile ludzie i firmy wycieli bez kontroli.

Nie wierzę w jej nagłą przemianę na zlecenie pana Schetyny. Przez 8 lat betonowała na potęgę, pozwalała rżnąć drzewa i zaniedbywać nowe nasadzenia, lekceważyła zagrożenie dla zdrowia ludzi pochodzące ze smrodzących zakładów. Nawet jej własni radni nie dawali rady przekonać jej do ekologicznych rozwiazań. Podpieranie się studiami, które się kończyło kilkadziesiąt lat temu jest kompromitującym zabiegiem PR-owym. Musiała bardzo nie uważać na wykładach.

Już w 2012r. to Prezydent Miasta Łodzi wydała decyzje na wycinkę ok. 30 letnich drzew, nie samosiejek a odmian szlachetnych jak jarząb szwedzki, dąb szypułkowy, kasztan biały, świerk kujący i inne na skwerze o po. 0,5 ha w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 235/241, aby umożliwić budowę PARKINGU dla HOTELU, bo nie można by było wybudować hotelu bez parkingu, ale wycinka drzew to umożliwiła.

I co teraz Prezydent Miasta Łodzi nagle sadzi drzewa i jest to KPINA z mieszkańców Łodzi!!!

I
Iwo

Pięknie ją Pan złapał na kłamstwie, ja dodam kolejne. To nieprawda, ze miasto posadziło dwa-trzy razy więcej nasadzeń zamiennych niż wycięło drzew. Drzewa wycięte w ramach lex Szyszko nie mogły być wliczane do 77 tysięcy wyciętych drzew - choćby dlatego, że nikt nie był w stanie policzyć ile ludzie i firmy wycieli bez kontroli.

Nie wierzę w jej nagłą przemianę na zlecenie pana Schetyny. Przez 8 lat betonowała na potęgę, pozwalała rżnąć drzewa i zaniedbywać nowe nasadzenia, lekceważyła zagrożenie dla zdrowia ludzi pochodzące ze smrodzących zakładów. Nawet jej własni radni nie dawali rady przekonać jej do ekologicznych rozwiazań. Podpieranie się studiami, które się kończyło kilkadziesiąt lat temu jest kompromitującym zabiegiem PR-owym. Musiała bardzo nie uważać na wykładach.

Ł
Łodzianin

Zagląda Zdanowska do portfeli bo jej szkoda dołożyć z budżetu dla dzieci? to znaczy że jak wszystkie dzieci zapłacą z 500 plus to stołówki zbudują się same? A Prezydent Samorządowiec pozbędzie się problemu.Widać obłudę straszną ta 24 godzinna praca jaki efekt? 10 budowlańców na RYDZA . Rzgowska kiedy się włączy do ruchu Dąbrowskiego też musi być zamknięte , Widzewska kiedy tam powstanie Wiadukt przejazd tak jak było . Bo z ul Niciarnianej zrobiła pani ULICĘ KORKOWĄ niech pani wróci o16 ul Niciarnianą na Widzew może coś panią olśni bo obłudy i pychy mamy wszyscy dość

o
olo

KURDE JAK SIĘ CZYTA TO WSZYSTKO TO MAJTKI OPADAJĄ PREZYDENT ZDANOWSKA ROBI TE INOWACJE REMONTY NA KREDYT JUŻ CHYBA DO 2060 ROKU NABRAŁA. PYTANIE KTO TO BĘDZIE SPŁACAŁ TE MILIARDY ? JUŻ ZDANOWSKA CZY NASZE WNUKI? MIASTO SIĘ WYLUDNIA WIĘC PODATKI BĘDĄ MEGA W TYM ROKU TO TYLKO 100 PROCENT NP ŚMIECI. WIADUKT PRZYBYSZEWSKIEGO SIĘ WALI WIADUKT DĄBROWSKIEGO SIĘ WALI SAMOPOCZUCIE W URZĘDZIE SUPER BAREJA BY LEPIEJ NIE WYMYŚLIŁ

K
Kibic

Nawet gdyby referendum ją odwołało to nie ma kim zastąpić niestety tu jest Łódź. Może Kwiatek ale też podobno nabroił i może być z nim krucho. Miasto zadłużone, spółka co miała robić tunel złożyła wniosek o upadłość. Wróćmy do hasła - walczymy o Łódź - MMA na Fabrycznym.

g
gosc
2019-07-08T21:24:21 02:00, Gość:

Nie da się czytać tego propagandowego bełkotu, który z prawdą ma tyle wspólnego, co Murzyn że śniegiem. Naprawdę żenada, Himalaje megalomanii i hipokryzji. Identycznie jak w PiS.

2019-07-09T10:14:10 02:00, Gość:

1000 % :)

Świetny komentarz !!!

G
Gość

Proponuję taki artykuł, który do niedawna był na stronach rzepy, tytuł bodajże "Rozwój na kredyt". Wynika z niego, że Łódź jest drugim najbardziej zadłużonym miastem w Polsce - po Warszawie. Pytam się jednak - jaki problem rozwiązano w ostatnich latach tak bardzo zadłużając miasto? Zacofane, zaniedbane osiedla? Zakorkowane i rozpadające się drogi? Syfiaste powietrze? Doszło natomiast sporo nowych problemów, związanych np. z lokowaniem na przedmieściach setek hal magazynowych i wynikającym z tego hałasem i smrodem tysięcy tirów...

T
Taaa

W wywiadzie jest taka recepta na ciągła reelekcję - narozpoczynac inwestycji, nie kończyć, to ludziska niby chcą, żeby kto zaczął ten kończy. Oczywiście to tak nie działa, tylko głupi tak sobie wyobrażają. A wlodzaz z gestem ma powiązanie. A dojazdów do autostrad jak nie poprawiono tak nie ma mimo, że o dziwo autostrady są, kto by się spodziewał. Osiedla wiszą dojazdami do śródmieścia na pojedynczych pasach przez linie kolejowe, jak w latach 50-ych, ale stadiony są i jeszcze będą, bo tam igrzyska, dożynki i wiece. A ciemny lud ma zaćmienie. Wywiad pokazuje też, że najlepiej obalić podwaliny cywilizacji w postaci języka i można wszystko pomieszac, przeznaczyć, zaprzeczyć.

z
z PIOTRKOWSKIEJ
2019-07-08T11:36:15 02:00, HankaSkazanka:

Tęsknimy za PO! Podniesiecie wiek emerytalny do 70 roku życia? Zabierzecie 500 plus, cofniecie opodatkowanie marketów i banków zachodnich, a podniesiecie podatki polskim firmom i przedsiębiorcom, żeby zasypali dziurę budżetową? Resztę OFE weźmiecie? Zagonicie ludzi do roboty w niedziele i święta? Sami na Maderę pojedziecie w tym czasie? 5 latki poślecie do szkół, żeby mogły od 14 roku życia pracować za 1700, tyrać za pół darmo dla Europy? Najlepszą rodziną dla państwa będzie bezdzietna rodzina? Na nic nie będzie i nic się nie będzie dało?

2019-07-08T13:08:02 02:00, Gość:

Super komentarz

2019-07-08T22:32:40 02:00, Dolna:

Podbijam

ŚWIETNY I RZECZOWY KOMENTARZ -a pijaczkę dawno na bruk powinno się wywieźć

G
Gość
2019-07-08T21:24:21 02:00, Gość:

Nie da się czytać tego propagandowego bełkotu, który z prawdą ma tyle wspólnego, co Murzyn że śniegiem. Naprawdę żenada, Himalaje megalomanii i hipokryzji. Identycznie jak w PiS.

1000 % :)

Dodaj ogłoszenie