Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Handlarze bibelotów nie mają gdzie się podziać. Pchli targ wciąż zamknięty

Lila Sayed
Lila Sayed
Pchli targ na targowisku Dolna-Ceglana zamknięty jest od połowy marca. To jedyna część rynku na Bałutach, która została wyłączona z funkcjonowania z powodu epidemii koronawirusa. Od dwóch miesięcy handlarze bibelotów nie mają miejsca wystawiania swojego towaru. Nie mają gdzie się podziać...- Czujemy się jak popychadła- mówi Iwona Szklarska, która na pchlim targu sprzedaje talerze, kubki, bluzki i krzyżówki. - A my uczciwie pracując chcemy dorobić na leki, bo z zasiłku nam nie starcza...Czytaj więcej na następnej stronie
Pchli targ na targowisku Dolna-Ceglana zamknięty jest od połowy marca. To jedyna część rynku na Bałutach, która została wyłączona z funkcjonowania z powodu epidemii koronawirusa. Od dwóch miesięcy handlarze bibelotów nie mają miejsca wystawiania swojego towaru. Nie mają gdzie się podziać...- Czujemy się jak popychadła- mówi Iwona Szklarska, która na pchlim targu sprzedaje talerze, kubki, bluzki i krzyżówki. - A my uczciwie pracując chcemy dorobić na leki, bo z zasiłku nam nie starcza...Czytaj więcej na następnej stronie Lila Sayed
Pchli targ na targowisku Dolna-Ceglana zamknięty jest od połowy marca. To jedyna część rynku na Bałutach, która została wyłączona z funkcjonowania z powodu epidemii koronawirusa. Od dwóch miesięcy handlarze bibelotów nie mają miejsca wystawiania swojego towaru. Nie mają gdzie się podziać... - Czujemy się jak popychadła- mówi Iwona Szklarska, która na pchlim targu sprzedaje talerze, kubki, bluzki i krzyżówki. - A my uczciwie pracując chcemy dorobić na leki, bo z zasiłku nam nie starcza...

Pani Iwona i reszta łodzian, którzy po 2, 3 złote sprzedaje wyniesione z domu przedmioty, przeniosła się na chodnik od strony ul. Zgierskiej ( na odcinek pomiędzy Biedronką a ul. Dolną). Miejsca na parkanie nie starcza dla wszystkich, dlatego, żeby je zdobyć trzeba pojawić się na targowisku w środku nocy. Pierwsi handlarze rezerwują teren o godz. 3, 4. Mimo to nie mają spokojnej pracy.

- To teren miasta, na którym obowiązuje zakaz handlu, dlatego regularnie interweniuje tu straż miejska i policja i straszy słonymi mandatami- mówi inny handlarz.

Do takiego nalotu służb miejskich doszło w miniony czwartek. Jak twierdzi pani Iwona, o mały włos nie została ukarana przez funkcjonariuszy 500-złotowym mandatem. Inni kupcy także musieli tłumaczyć się funkcjonariuszom, że chcą zwyczajnie zarobić na chleb.

Zapytaliśmy Marka Gralaka, członka zarządu Spółki Przedsiębiorców i Rolników Targowiska Dolna-Ceglana, dlaczego pchli targ jest wciąż zamknięty?

- Wystawiany tam asortyment nie jest towarem pierwszej potrzeby - mówi Marek Gralak. - Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju i obowiązujące przepisy zmieniają się z dnia na dzień. Nie chciałbym otworzyć tego miejsca, żeby za chwilę je zamknąć.

Marek Gralak zapowiedział, że pchli targ (piaszczysty plac od strony ul. Dolnej) zostanie otwarty w tym tygodniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zmiana czasu nie ma sensu. Kiedy z tym skończymy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany