Grzegorz Schreiber nowym marszałkiem województwa łódzkiego

(MSM)Zaktualizowano 
Grzegorz Schreiber został nowym marszałkiem województwa łódzkiego. Tak zdecydowali radni sejmiku województwa łódzkiego, w którym większość głosów (17 na 33) ma PiS.

Jego zastępcami zostali Zbigniew Ziemba, Grzegorz Wojciechowski. Andrzej Górczyński i Robert Baryła -wszyscy z PiS.

W głosowaniu brali udział radni PiS, kluby Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Był to znak protestu po tym jak PiS nie zgodził się na to by wiceprzewodniczącą Sejmiku została radna Joanna Skrzydlewska oraz, że przed głosowania nad kandydaturą Schreibera nie poprzedziła dyskusja i nie było możliwości zadawana mu pytań.

Sejmik ustalił wysokość wynagrodzenia marszałka województwa łódzkiego. Będzie wynosiło 11 tys. 820 złotych brutto. Marszałek Schreiber zapowiedział politykę zrównoważonego rozwoju. Mają być pieniądze dla Łodzi, ale nie można też zapominać o powiatach.
W 33-osobowym Sejmiku Województwa Łódzkiego niewielką większością głosów dysponuje PiS (17 radnych). Radnych Koalicji Obywatelskiej jest 12, a PSLwprowadził do sejmiku 4 radnych. Na pierwszą sesję przyjechał poseł Antoni Macierewicz oraz rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Mówiło się, że mają dopilnować, by żaden z radnych PiS nie próbował przejść na stronę dotychczas rządzącej koalicji.
Obrady otworzyła najstarsza (68 l.) radna, Halina Rosiak z PiS. Potem radni wybrali przewodniczącego sejmiku. Została nią Iwona Koperska z PiS, która 17 do 16 wygrała wybory z Markiem Mazurem, który był przewodniczącym sejmiku przez trzy kadencje. Wiceprzewodniczącymi sejmiku zostali Krzysztof Ciebiada, Zbigniew Linkowski i Aneta Niedźwiecka z PiS.

Sesja sejmiku, która rozpoczęła się o godz. 14 zakończyła się dopiero przed północą.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pisss

Komuchu trzym ryj krótko ZSRR nie wróci chyba że po waszych trupach

P
PO

No i wszyscy zadowoleni...Kaczyński, Schreiber i Matuszewski. Łódzkie w rękach PiS.

G
Gość

kumoterstwa, kolesiostwa i wszelkiej patologii rządzących.

Naprawdę to bez znaczenia kogo, jak i czy w ogóle wybierali, czy pod stołem podali sobie ręce. Otwórzcie swoje kaprawe, wyszczane ślepia, wy tłumoki, które wierzą, że "coś się zmieni na lepsze".

jutro było wczoraj. teraz już jest j@banina wszelka... .

Dodaj ogłoszenie