Grzegorz Łomacz: Zagrywka siedziała Serbom, my nie wyrządziliśmy im krzywdy

Tomasz Biliński
Grzegorz Łomacz.
Grzegorz Łomacz. sylwia dabrowa / polska press
Jak był remis 18:18 w trzecim secie, to liczyłem, że odwrócimy losy meczu. Niestety, po przerwie Serbowie wrócili do dobrej gry, zagrali mocnym serwisem i nie było co zbierać - skomentował po porażce 0:3 w meczu otwarcia mistrzostw Europy rozgrywający reprezentacji Polski Grzegorz Łomacz.

Serbia wygrała z wami 3:0. Była lepsza w każdym elemencie.
Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek mistrzostw Europy. Chyba za bardzo chcieliśmy wygrać, zwłaszcza przy tylu kibicach. Rywale bardzo dobrze zagrali zwłaszcza w zagrywce. "Siedziała im". My mniej szkód nią wyrządziliśmy i stąd ten wynik. W każdym secie zabrakło nam dwóch, trzech piłek i ten mecz potoczyłby się inaczej.

W trzecim secie był moment, w którym odrobiliście straty i pojawiła się nadzieja na odwrócenie losów meczu, ale ponownie końcówka należała do Serbów. To kwestia mentalności?
Myślę, że nie. Z jednej strony przeważali, ale mieli też dużo szczęścia. Jak był remis 18:18 to też liczyłem, że wyjdziemy na prowadzenie, mieliśmy kolejną kontrę. Niestety, po przerwie wrócili do dobrej gry, zagrali mocnym serwisem i nie było co zbierać.

Porażka zmieniła coś w waszym nastawieniu?
Absolutnie nie, jestem przekonany, że u żadnego z nas. Turniej jest jeszcze długi, porażka niczego nie przekreśla. Droga się wydłużyła, ale wciąż wierzę, że będziemy w czwórce turnieju.

PGE Narodowy was nie przytłoczył?
Na pewno nie upatrywałbym w tym przyczyn porażki. Dużo o tym mówiło się przed meczem, rzeczywiście było to wydarzenie rzadko spotykane, ale gra na stadionie absolutnie nam nie przeszkadzała.

Notował Tomasz Biliński

Materiał oryginalny: Grzegorz Łomacz: Zagrywka siedziała Serbom, my nie wyrządziliśmy im krzywdy - Polska Times