ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Groźny wypadek w Ruścu koło Bełchatowa. Zderzenie dwóch...

mbf, mek, kos

2018-05-25 17:09

2018-05-26 09:48

7 Komentarzy
Dodaj komentarz

Groźny wypadek w Ruścu koło Bełchatowa. Zderzenie dwóch autokarów wiozących dzieci. Kilkanaście osób rannych

mbf, mek, kos

2018-05-25 17:09

Kilkanaście osób zostało rannych w zderzeniu dwóch autokarów, do którego doszło w piątek, 25 maja, po godz. 16 w miejscowości Rusiec, koło Bełchatowa.
Groźny wypadek w Ruścu koło Bełchatowa
1/21

(© Maciej Wiśniewski)

Opis: Wypadek miał miejsce tuż po godz. 16. W Ruścu zderzyły się dwa autokary, w których łącznie podróżowało 98 osób. 69 z nich to dzieci w wieku 9-14 lat
Przejdź do galerii

WYPADEK W RUŚCU: AKTUALIZACJAGodz. 18.17 - mamy pierwsze zdjęcia z miejsca wypadku. Możecie je zobaczyć w galerii, do której prowadzi przycisk umieszczony poniżej:

Zobacz galerię

Godz. 18.02 - jak się dowiedzieliśmy, poza kierowcą, śmigłowce LPR przetransportowały dwoje dzieci. Jedno z nich trafiło do szpitala CZMP w Łodzi, natomiast drugie do szpitala w Częstochowie.


Dwoje dzieci pojechało karetkami do szpitala w Bełchatowie.

Część dzieci została odebraa przez rodziców bezpośrednio z miejsca zdarzenia.

Wypadek w Ruścu. PrzebiegWypadek miał miejsce tuż po godz. 16. W Ruścu zderzyły się dwa autokary, w których łącznie podróżowało 98 osób. 79 z nich to dzieci w wieku 9-14 lat.

Do zderzenia doszło przed przejazdem kolejowym, na drodze krajowej nr 74j. Jak udało nam się ustalić, jeden z autokarów uderzył w tył auta, które zatrzymało się na przejeździe. Następnie, w oba pojazdy wjechał kolejny, jadący za nimi autobus.

Wypadek w Ruścu. RanniW stanie ciężkim są prawdopodobnie dwie dziewczynki w wieku szkolnym. Ciężko ranny jest też kierowca drugiego autokaru - strażacy musieli wycinać mężczyznę z rozbitego pojazdu. Śmigłowcem został przewieziony do szpitala.

Lekko rannych może też być około kilkadziesiąt innych dzieci, część trafiła do szpitali.

Dla dzieci, których stan na to pozwalał zorganizowano pobyt w pobliskiej firmie Pamapol, skąd są odbierane przez rodziców.

Na miejscu pracowały 4 zespoły ratownictwa medycznego, w akcji brały udział 3 śmigłowce LPR i strażacy.

Wypadek w Ruścu. Kto brał udział w zderzeniuJak się dowiedzieliśmy, autokary wiozły wycieczkę szkolną z miejscowości Młynisko (pow. wieluński), która wracała z Ujazdu w pow. tomaszowskim.

Wypadek w Ruścu. Utrudnienia w ruchuW rejonie wypadku, DK 74j w kierunku Wielunia jest zablokowana. Policjanci wytyczyli objazd drogami lokalnymi.

Komentarze

(7)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

wypadek

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

werk.gosc (gość)  •

Bardzo proszę o kontakt rodzinę rannych w wypadku dzieci jachimiak-a@o2.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj

Panowie Redaktorzy...litości

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ŁodzianinPK (gość)  •

NIE , cyt: "Jak udało nam się ustalić, jeden z autokarów uderzył w tył auta, które zatrzymało się na przejeździe." TYLKO - przed przejazdem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

buractwo w akcji

+5 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dwa buraki (gość)  •

Nauczył się jeździć na zderzaku, czyli dokładnie tak, jak się jeździ u niego na wsi!Dał tamtemu od tylca!jazda typowego wsioka. ZNISZCZYŁ SAMOCHÓD PRAWIDŁOWO JADĄCEGO KIEROWCY!

skomentuj

....

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

M$M (gość)  •

Wsiokiem to ty jesteś. I może to Ty jeździsz na zderzaku. Trójka bliskich mi osób ucierpiała w tym wypadku i auto zostało uszkodzone po tym jak autobusy się już zderzyły i niech redaktorzy a najpierw dowie się wszystkiego a później pisze te brednie. Druga sprawa jest taka że kierowca który spowodował wypadek jest bardzo dobrym kierowca i miałem przyjemność jeździć na nie jedna wycieczke. Więc za nim zaczniesz kogoś oceniać wsioku zastanów się 2 razy a jak nie znasz go osobiście to nie komentuj. Bo ruzne rzeczy mogły się wydarzyć i mieć na to wpływ

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kłamiesz!

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

Gdyby był tak dobry, to zachowałby rozsądek i bezpieczną odległość od poprzedzającego autokaru, ZWŁASZCZA przed przejazdem kolejowym! Niestety, wygląda na to, że chciał przejechać przejazd na pełnej prędkości, nie zwalniając i nie zachowując szczególnej ostrożności.

odpowiedzi (0)

skomentuj

:(

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

MMM (gość)  •

Czy wiadomo co z rannymi? Żyją?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ło qurwa, ale się porobiło.

+1 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

M (gość)  •

odpowiedzi (0)

skomentuj