Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 21min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Groźne upały. Jak się chronić przed wysokimi temperaturami?

(łb)
O upale mówimy gdy temperatura powietrza unoszącego się bezpośrednio nad ziemią ma więcej niż 30 stopni Celsjusza.

Woda to w okresie upałów podstawa. Jest swoistą „płynną” apteczką pierwszej pomocy, którą powinniśmy mieć pod ręką non stop. W czasie upałów należy spożywać ją w ilości od 2 do 3 litrów dziennie. Nawet ubytek tylko 2% wody z organizmu skutkuje groźnymi dla zdrowia i życia odwodnieniem. Objawami odwodnienia są m.in.: zmęczenie, bóle głowy, nudności, szybszy oddech czy drgawki. Równie nieprzyjemne są większa nerwowość i gorsza koncentracja, które mają negatywny wpływ na jakość naszej pracy. Unikajmy jednak mocnej kawy, herbaty, wód smakowych czy słodzonych napojów. Nie dość, że pozbawione są niezbędnych składników mineralnych, to dodatkowo obecny w nich cukier blokuje wchłanianie przez organizm wody.

Jeśli musimy wyjść z domu wkładajmy na siebie lekkie, przewiewne i utrzymane w jasnych barwach stroje, które wspomagają termoregulację organizmu.

Ważne jest również, by nie uprawiać wzmożonego wysiłku fizycznego w najgorętszych okresach dnia, szczególnie na dworze. Ograniczymy w ten sposób pocenie się i nie będziemy wystawiać niepotrzebnie skóry na mogące ją poparzyć słońce. Wychodząc na zewnątr, nie zapominajmy o okryciu głowy - unikniemy wtedy groźnego udaru słonecznego. Idąc ulica wybierajmy stronę zacienioną.

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie