Grot Budowlani-UNI Opole 3:1. Łódzkie siatkarki uporały się z ,,czerwoną latarni'' tabeli

W meczu szesnastej kolejki ekstraklasy siatkarek Grot Budowlani pokonali w Łodzi UNI Opole 3:1 (25:12, 25:23, 20:25, 25:19). Gospodynie były faworytkami i nie zawiodły.

Nie jest tajemnicą, że podopieczne trenera Macieja Biernata chciały odnieść efektowne zwycięstwo. Dotychczas miały bowiem na koncie pięć zwycięstw oraz siedem porażek w lidze, co ich z całą pewnością nie satysfakcjonowało.

W tym sezonie było to już trzecie starcie obu drużyn. W Pucharze Polski Grot Budowlani zwyciężyli 3:2, podobnie zresztą, jak w Opolu

W pierwszym secie przez pewien czas trwała wyrównana walka. Ale później gospodynie przyspieszyły, co znalazło swoje odzwierciedlenie w rezultacie. Było 11:6, 15:7 (po bloku Moniki Fedusio), 17:8 (po sprytnej kiwce Fedusio) i 22:9. W efekcie cieszyły się łodzianki (25:12).

W drugiej partii był remis 1:1, następnie Grot Budowlani znalazły swój rytm i szybko uzyskały sporą przewagę. Prowadziły 8:4, 13:16, 16:9. Kiedy po asie serwisowym Fedusio było 24:14, wydawało się, iż to koniec emocji. Jednak wtedy opolanki dokonały niesamowitej sztuki, zdobyły bowiem dziewięć kolejnych punktów, doprowadzając do stanu 24:23. Na szczęście wtedy skutecznym atakiem popisała się Turczynka Melis Durul (25:23).

Trzecia odsłona meczu okazała się nie być ostatnią. Stało się tak, mimo iż to Grot Budowlani prowadzili 6:0 i 7:2. Goście doprowadzili do stany 9:9, a następnie było już 10:14. Później znów był remis (16:16), ale w kluczowych momentach seta więcej zimnej krwi zachowały przeciwniczki. Było 17:20 i 19:24. No i skończyło się na 20:25.

W czwartym secie gospodynie prowadziły 2:0, 4:1, 6:4, 12:6 i 15:9. Po ataku Dominiki Sobolskiej-Tarasowej zrobiło się 17:11. Po nieco ekwilibrystycznej akcji Durul było 18:13. Ale poźniej Turczynkę ładnie zablokowała Anastasia Kraiduda, doprowadzając do wyniku 19:16. Potem zespół z Łodzi prowadził 22:17. I nie wypuścił z rąk szansy. Wygrał 25:19.

Za MVP meczu została uznana Durul.

W najbliższy czwartek dziewczyny z Grot Budowlanych czeka niezwykle poważne wyzwanie. Zmierzą się bowiem na wyjeździe z Grupa Azoty Chemikiem Police (17.30)

Przypomnijmy, że przeciwnikiem łodzianek w ćwierćfinale Pucharu CEV będzie rumuńska drużyna CS Volei Alba Blaj. Czyli zespół, który w tym sezonie walczył w Lidze Mistrzyń. Mecze 1/4 finału odbędą się prawdopodobnie w terminach 21-23 lutego oraz 28 lutego-2 marca. Wkrótce poznamy dokładne daty.

Grot Budowlani - UNI Opole 3:1 (25,12, 25:23, 20:25, 25:19)
Budowlani: Polak, Durul 27, Kukulska 8, Fedusio 19, Sobolska-Tarasova 5, Lisiak 6, Łysiak (libero) oraz: Łazowska 2, Kąkol 3, Kazała, Gawlak, Skomorowska (libero).
UNI: Stronias 5, Conceicao 10, Pellegrino 4, Janicka 2, Kecher, Kraiduba 8, Adamek (libero) oraz: Bałucka 3, Makarowska-Kulej 4, Sieradzka 18.