Grot Budowlani-Impel Wrocław 3:1. Milowy krok w stronę wielkiego finału

(bart)
Środkowa Grot Budowlanych Sylwia Pycia marzy o awansie do finału ekstraklasy
Środkowa Grot Budowlanych Sylwia Pycia marzy o awansie do finału ekstraklasy paweł łacheta
W pierwszym meczu półfinałowym ekstraklasy siatkarek Grot Budowlani pokonali w Łodzi Impel Wrocław 3:1. To milowy krok w stronę gry o złoty medal.

W pierwszym secie od początku lepsze wrażenie sprawiał Impel. Było 0:3, łodzianki doprowadziły wprawdzie do stanu 5:4, ale goście znów odskoczyli (8:14, 14:19, 17:22). Emocje się skończyły (18:25).

W drugiej partii było 0:2, ale trwała zacięta walka. Budowlani prowadzili 11:8 i 12:9, a końcówka była wyrównana. Od remisu 22:22 to gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu, ostatni był dziełem Sylwii Pyci (25:22).

W trzecim secie Budowlani prowadzili 5:3, 11:6 i 13:7. Impel walczył (15:13, 19:17), ale ostatnie słowo należało do łodzianek (atak Gabrieli Polańskiej na 25:20).

W czwartej partii było już 6:10, jednak Budowlani walczyły zażarcie i zachowały więcej zimnej krwi. Po dwóch blokach w końcówce zwyciężyły 25:22.

Rewanż w poniedziałek (18) we Wrocławiu. Impel musi wygrać za trzy punkty, żeby doprowadzić do tzw. złotego seta.

Grot Budowlani Łódź - Impel Wrocław 3:1 (18:25, 25:22, 25:20, 25:22)
Budowlani: Polańska, Pycia, Beier, Grobelna, Vincourova, Grajber, Maj-Erwardt (libero) oraz: Strózik, Twardowska, Tobiasz.
Impel: Ptak, Konieczna, Kąkolewska, Hancock, Mędrzyk, Courtney, Stasiak (libero) oraz: Stenzel (libero), Bałucka, Kossanjowa, Kaczor.

W drugiej parze półfinałowej Developres SkyRes Rzeszów przegrał z broniącym tytułu Chemikiem Police 0:3 (24:26, 18:25, 20:25). Rewanż w sobotę w Szczecinie (14.45).