Grot Budowlani-IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0. Bardzo ważne zwycięstwo łódzkich siatkarek

Dziewczyny z Grot Budowlanych stanęły na wysokości zadania
Dziewczyny z Grot Budowlanych stanęły na wysokości zadania grzegorz gałasiński
W meczu ekstraklasy siatkarek Grot Budowlani wygrali w Sport Arenie z IŁ Capital Legionovią Legionowo 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)

Fani podopiecznych trenera Jakuba Głuszaka mieli prawo obawiać się tego starcia. Chociażby z tego powodu, że walkę z kontuzją przegrała podstawowa środkowa, kapitan zespołu Małgorzata Lisiak. Na szczęście, jej koleżanki udźwignęły presję i pokonały team z Mazowsza bez straty nawet jednego seta.

W pierwszej partii gospodynie prowadziły 5:1, były zresztą góra niemal do jej końca. Ale goście doprowadzili do remisu 21:21. Na więcej nie było ich już jednak stać (25:23 po akcji Weroniki Centki).

W drugim secie było 3:4, ale łodzianki szybko odzyskały inicjatywę. Po bloku Zuzanny Góreckiej było 16:6 i stało się jasne, że nasza drużyna nie wypuści z rąk szansy (25:18).

Trzecia odsłona mecz okazał się ostatnia i zarazem najbardziej ciekawa. Było 16:13, 17:17, a po asie serwisowym Julii Szczurowskiej 21:18. Skończyło się na 25:20.