Grot Budowlani. Wygranie jednego seta to za mało, żeby pokonać mistrzynie

Mistrzynie Polski, siatkarki Grupy Azoty Chemika Police z nowym trenerem Jackiem Nawrockim zagrały w Łodzi z Grot Budowlani.

Początek meczu był udany dla łodzianek, które prowadziły 9:6 i ku zaskoczeniu przyjezdnych utrzymywały przewagę do samego końca, wygrywając seta po akcjach Fedusio i Szczurowskiej.
W drugim secie Chemik wziął się do roboty i wprost demolował rywalki, prowadząc 15:7. As serwisowy Fedusio dał łodziankom piąty punkt z rzędu. Chemik opanował sytuację i wygrał seta.
Na początku trzeciej partii była walka punkt za punkt, a na uwagę zasługiwały dwa pod rząd asy serwisowe Lisiak. Im jednak dalej, tym grzej. W końcówce dominowały mistrzynie.
Zapaść łodzianek trwała dalej. W czwartej partii przegrywały 4:9, 8:15, 10:19, 11:23 i . Przegrały seta i cały mecz
Trzeba pamiętać, że uczestniczki tegorocznych mistrzostw Europy Zuzanna Górecka i Monika Fedusio mają zaledwie po 21 lat, a jeszcze młodsze są pozyskane w przerwie między rozgrywkami atakująca Julia Szczurowska, rozgrywająca Martyna Łazowska, czy libero Daria Skomorowska. Najstarsze z Polek Anna Lewandowska i Maja Pelczarska skończyły 26 lat.

Grot Budowlani - Chemik Police 1:3

Grot Budowlani Łódź: Kędziora, Lisiak, Lewandowska, Łazowska, Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Pelczarska, Damaske, Szczurowska, libero: Skomorowska, Łysiak
Grupa Azoty Chemik Police: Rios, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Lipska, Czyrniańska, Milenković, Pol, libero: Stenzel, Żurawska