Grot Budowlani. Trwa czarna ligowa seria łodzianek. Piąta porażka z rzędu!

Łodziankom nie udało się przerwać czarnej serii

Grot Budowlani Łódź rozczarowują w 2022 roku. Drużyna przegrała wszystkie pięć meczów w lidze. BKS Bostik Bielsko-Biała znajduje się na drugim biegunie i może się pochwalić pięcioma ligowymi zwycięstwami z rzędu.
Mecz dobrze rozpoczęły łodzianki. Prowadziły 7:4, ale rywalki szybko odrobiły straty. Trwała zacięta walka punkt za punkt. BKS prowadził 21:18, ale ambitne łodzianki nie dawały za wygraną. Po zablokowaniu Szelągowskiej miały piłkę meczową (24:22). Po zablokowaniu Szczurowskiej rywalki doprowadziły do wyrównania. Dwie ostatnie akcje dla przyjezdnych. Po zablokowaniu Damaske bielszczanki wygrały seta.

Podłamane łodzianki fatalnie weszły w drugi set, przegrywając 5:14 i 12:21. Bielszczanki tego seta nie mogły przegrać i nie przegrały. Łodzianki znalazły się w arcytrudnej sytuacji.
Ale się nie poddawały. W trzeciej partii wszystko się odwróciło. Po asie serwisowym Cleger łodzianki prowadziły 14:5, a po zablokowaniu Szlagowskiej 19:13. Po ataku Góreckiej łodzianki wygrały seta...
Czwarty set zaczął się fatalnie dla łodzianek. Przegrywały 0:4. Po zatrzymaniu Szlagowskiej było już tylko 7:8. Potem minimalnie lepsze były przyjezdne. Po nieudanym ataku Damaske prowadziły 18:14. Ambitne łodzianki po ataku Cleger doprowadziły do stanu 21:21. A potem wykorzystały proste błędy rywalek, prowadząc 23:21. BKS się nie poddawał. Doprowadził do wyrównania. Trwała niesamowita walka punkt za punkt. PO ataku Kazały bielszczanki wygrały seta i mecz za trzy punkty.
MVP tego meczu została Gabriela Orvosova.

Grot Budowlani Łódź - BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3

Budowlani: Lisiak (8), Łazowska (5), Górecka (11), Centka (5), Cleger (12), Fedusio (7), Łysiak (libero) oraz Damaske (18) i Szczurowska (3)
BKS: Kazała (12), Polak (2), Pierzchała (7), Świrad (13), Orvosova (25), Szlagowska (15), Drabek (libero), Mazur (libero) oraz Borowczak i Chmielewska