ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Grot Budowlani. Siatkarska Liga Mistrzów pełna upokorzeń dla...

Jan Hofman

2018-02-28 09:44

2018-02-28 09:45

26 Komentarzy

Grot Budowlani. Siatkarska Liga Mistrzów pełna upokorzeń dla Łodzi

Jan Hofman

2018-02-28 09:44

W spotkaniu szóstej kolejki Ligi Mistrzów siatkarek, Dinamo Moskwa bez problemów pokonało Grot Budowlani 3:0. Łódzka przygoda z europejską siatkówką wypadła fatalnie.
Miało to być godne pożegnanie łodzianek z Ligą Mistrzów. Wszak obydwie drużyny grały już bez presji, nie miały szansy na awans i chodziło jedynie o dobry wynik i honor. Niestety, wyszło jak zwykle. Zawodniczki Budowlanych nie potrafiły podjąć skutecznej walki z rosyjskim zespołem. Kolejny raz okazało się, że dobre chęci to jednak stanowczo zbyt mało, aby myśleć o podboju Europy. Zapewne zawodniczki Budowlanych będą chciały jak najszybciej zapomnieć o pierwszych dwóch partiach wczorajszego pojedynku, które przegrały do 12 i 13. To był prawdziwy nokaut i gospodynie widziały już, że nasze siatkarki nie zdołają się podnieść. W trzeciej odsłonie grano nieco dłużej, ale i tak łodzianki nie zdołały nic wskórać.

Tym samym wicemistrzynie Polski zakończyły rozgrywki z zerowym dorobkiem punktowym. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza w sześciu spotkaniach Champions League zdołały wygrać jedynie dwa sety.

Chyba nie o taką promocję Łodzi chodziło w tych elitarnych zmaganiach siatkarek. Wiem, że łódzkie zawodniczki trafiły na szalenie trudne i piekielnie mocne rywalki, ale od początku wiadomo było, że rozgrywki noszą nazwę Liga Mistrzów, a nie podwórkowe granie przy trzepaku.

Jeśli ktoś w łódzkiej ekipie o tym nie wiedział, to może warto, aby poważnie zastanowił się nad zmianą profesji! I w tym przypadku trudno uniknąć określania - kompromitacja. Oczywiście szkoda zawodniczek i ich trenera, bo otrzymywanie za każdym razem tęgiego lania nie jest przyjemne, ale w tym przypadku nie da się dyskutować z faktami. Niestety, ale nie są one korzystne dla łódzkiego klubu. Warto może zatem wyciągnąć odpowiednie wioski z tej bolesnej, ale także upokarzającej lekcji!

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.