Grot Budowlani - LS Salo 3:1. Łódzkim siatkarkom wcale nie poszło aż tak łatwo

(bart)
Anastasiya Kraiduba zadała rywalkom decydujący cios
Anastasiya Kraiduba zadała rywalkom decydujący cios krzysztof szymczak
W meczu w grupie A fazy grupowej Ligi Mistrzyń siatkarki Grota Budowlanych Łódź zwyciężyły w czterech setach z debiutującym w tych rozgrywkach zespołem z Finlandii, LP Salo 3:1 (25:16, 25:12, 18:25, 25:22).

Zdecydowanymi faworytkami dzisiejszego meczu były podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza, którym nie poszło jednak aż tak łatwo, jak można było przypuszczać.

W pierwszym secie było 3:3, ale później, zwłaszcza po serwisach Jaroslavy Pencovej, gospodynie odskoczyły na 14:8. Poźniej kontrolowały już sytuację i zwyciężyły 25:16

W kolejnej partii wicemistrzynie kraju prowadziły 4:0, ale goście podjęli walkę i doprowadzili do stanu 7:6. Potem było 12:10 i rozpoczeła się kapitalna passa łodzianek (21:1). Ostatecznie skończyło się na 25:12.

W trzecim secie Salo uwierzyło w swoje możliwości, a dziewczyny z Budowlanych miały ogromne kłopoty przede wszystkim w przyjęciu. To sprawiło, że od stanu 2:2 rezultat ewoluował na korzyść rywalek (2:6, 4:10, 14:20, 17:23). A po ataku Nette Peit zakończyło się na 18:25.

Na szczęście, czwarta odsłona tego spotkania okazała się ostatnia. Chociaż emocji znów nie brakowało. Łodzianki prowadziły bowiem 4:0, ale wkrótce był remis 10:10. Później Budowlani odskakiwali na 16:13 i 18:15, jednak Salo wyrównało na 10:10. Po raz ostatni remis miał miejsce przy wyniku 21:21. Dziewczyny Krzyształowicza zdobyły trzy kolejne punkty (24:21) i wykorzystały drugiego meczbola po ataku Anastazji Kraiduby (25:22).

Za MVP meczu została uznana Julia Nowicka z Grot Budowlanych.

W innym meczu grupy A LM spotkali się dwa zdecydowani faworyci do zajęcia dwóch pierwszych miejsc w tabeli. W derbach tureckiego Stambułu Eczacibasi wygrało po niezwykle zaciętym starciu z Fenerbahce 3:2 (25:23, 25:18, 23:25, 22:25, 15:10).

W swoim kolejnym spotkaniu w Lidze Mistrzyń Grot Budowlani powalczą w Stambule z Fenerbahce (28 listopada, czwartek, 17).

Natomiast już w najbliższą niedzielę nasz zespół wraca do ligowej rzeczywistości. O 17 rozpocznie bowiem w Sport Arenie mecz z Eneą PTPS Piła.

Grot Budowlani Łódź - LP Salo 3:1 (25:16, 25:12, 18:25, 25:22)
Budowlani: Nowicka 5, Śmieszek 6, Leys 12, Twardowska 5, Kraiduba 25, Pencova 2, Stenzel (libero) oraz: Garstka (libero), Bałdyga 1, Lewandowska 3.
LP Salo: Tuchashvili 2, Pilepic 13, Czakan 13, Ennok 9, Peit 12, Haatainen, Laaksonen (libero) oraz: Rautiainen (libero), Piesanen, Ternava 1, Mehtola 3.