Grot Budowlani - ASPTT Mulhouse 3:1. Siatkarki z Łodzi...

2018-11-07 20:23

2018-11-08 15:34

12 Komentarzy
Dodaj komentarz

Grot Budowlani - ASPTT Mulhouse 3:1. Siatkarki z Łodzi blisko wywalczenia awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzyń

(bart)

W pierwszym spotkaniu trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzyń siatkarki Grot Budowlanych pokonaly w Łodzi francuski zespół ASPTT Mulhouse 3:1 (27:25, 29:27, 22:25, 25:17).
1/2

Łodziankom należą się wielkie brawa

(© krzysztof szymczak)

To bardzo ważne zwycięstwo dla podopiecznych trenera Błażeja Krzyształowicza.

Zwłaszcza w perspektywie rewanżowego meczu, który odbędzie się już w najbliższy wtorek (20). Aby dostać się do fazy grupowej LM, łodzianki muszą wygrać we Francji dwa sety, lub triumfować w tzw. złotym secie. To z całą pewnością nie przekracza możliwości brązowych medalistek ekstraklasy z sezonu 2017/2018.

Emocji w Sport Arenie nie brakowało. Dziewczyny z Łodzi potwierdziły, że wręcz znakomicie ,,weszły" w nowy sezon. Mecz z ASPTT był ich bowiem już piątym kolejnym wygranym starciem. Wcześniej zwyciężyły w Superpucharze Polski Chemika Police, wygrały w ekstraklasie w Pile z Eneą PTPS oraz odprawiły z kwitkiem w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzyń mistrza Węgier Bekecsaba.

Grot Budowlani lub ASPTT Miluza dołączą do grupy C, w której będą rywalizowały z wicemistrzem Włoch i Francji - Igor Gorgonzola Novara i RC Cannes oraz białoruską Minczanką Mińsk.

Jeszcze przed meczem we Francji, Budowlani podejmą w Sport Arenie w lidze Developres SkyRes Rzeszów (sobota, 17).

Grot Budowlani Łódź – ASPTT Mulhouse 3:1 (27:25, 29:27, 22:25, 25:17)
Budowlani: Śmieszek 8, Brakocević 18, Twardowska 12, Pencova 20, Babicz 15, Stoltenborg 2, Stenzel (libero) oraz: Polańska 4, Tobiasz, Urban.
ASPTT: Frantti 13, Snyder 14, Trach 6, Michel 10, Spelman 12, Papafotiou 3, Soldner (libero) oraz: Marković 13, Santos, Jeanpierre, Olinga-Andela 3.