Grad medali pływaków

W Gorzowie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu. Bardzo dobrze spisali się w nich nasi reprezentanci.

Zespół UKS SP 190 (trener Marcin Młynarczyk) w klasyfikacji medalowej zajął drugie miejsce (7 złotych, 2 srebrne, 4 brązowe), ale pod względem liczby wywalczonych miejsc na podium był najlepszy.
Na trzecim miejscu znalazła się ekipa Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki (trener Tomasz Lewiński), która wywalczyła 9 krążków (6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe).
Gwiazdami ekipy UKS 190 byli Paulina Piechota i Wojciech Parzynowski, którzy pięciokrotnie byli nagradzani medalami.
Srebro zdobyła Wiktoria Nieszporek, złoty sztafeta 4x 200 m dow i brązowy 4x100 m zm.
Na najwyższe słowa uznania zasłużył też pływak Olimpijczyka Aleksandrów Michał Cukanow, który został pięciokrotnym mistrzem Polski w konkurencjach indywidualnych. Srebro wywalczył Marcel Wągrowski, sztafety zdobyły złoto i brąz.
Dwa brązowe medale wywalczyli żabkarze MKS Jedynka, podopieczni trenera Rafała Żebiałowicza – Mateusz Turkowski i Dominik Garbacz na 100 m tym samym stylem.
Brązowy medal przywiozła też z Gorzowa zawodniczka MKS Trójka Sandra Redner, podopieczna Macieja Młynarczyka.