Grad medali pływaków

(-)
Plywaccy mistrzowie - Staniszewski, Galus
Plywaccy mistrzowie - Staniszewski, Galus archiwum
Pływak MKS Trójka Łódź, Adam Staniszewski, został najlepszym zawodnikiem zimowych mistrzostw Polski juniorów 15-letnich w Gorzowie Wielkopolskim.

Podopieczny trenera Macieja Młynarczyka zdobył cztery złote medale i jeden srebrny. Najbardziej wartościowy wynik w gronie uczestników imprezy Adam uzyskał na dystansie 400 m st. dowolnym - 4:01,89 (680 pkt).

Brązowy krążek w konkurencji 200 m st. motylkowym z czasem 2:09,93, pierwszy w karierze, zdobył Michał Galus, kolega klubowy Staniszewskiego. Dzięki wynikom Adama i Michała, zespół MKS Trójka znalazł się na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej mistrzostw.
Piąte miejsce w tej medalowej klasyfikacji zajęła Piątka Konstantynów. Najlepiej z grupy trenera Mariusza Wędrychowicza spisała się Milena Karpisz, zdobywczyni trzech złotych medali w konkurencjach 200, 400 i 800 m st. dowolnym.
Trzy srebrne medale przywiozła z Gorzowa zawodniczka Startu wychowanka trenera Tomasza Melki - Agnieszka Ścieszko. Pięć brązowych medali wypływała natomiast Paulina Woźniczak z Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki.