Grad medali pływaków

-
Sztafeta Trójki - od lewej Krzysztof Ścibiorek, Michał Pierzyński, Adam Staniszewski, Grzegorz Umiński i trener Maciej Młynarczyk fot. archiwum
Na pływalni w Olsztynie zostały rozegrane pływackie Mistrzostwa Polski juniorów 16-letnich.

Zawodniczka Piątki Konstantynów Milena Karpisz zdobyła trzy złote medale w konkurencjach 200, 400 i 800 m dowolnym oraz srebrny w wyścigu na 100 m dowolnym. Na dystansie 400 m uzyskała czas 4:15,40, który okazał się najlepszym rezultatem imprezy. Piąty medal dla Piątki wywalczyła Anna Nita na dystansie 800 m dowolnym. Trenerem zawodniczek jest Mariusz Wędrychowicz.
W rywalizacji chłopców na trzecim miejscu pod względem wartości wyniku uplasował się Adam Staniszewski z MKS Trójka, na dystansie 400 m dowolnym - 3:59,94. Łodzianin wygrał także konkurencję 200 m dowolnym i był drugi na 50 m dowolnym. Ekipa Trójki przywiozła z Olsztyna osiem medali. Dwa cenne krążki wywalczyła Agnieszka Ścieszko, srebrny na 100 m motylkowym i brązowy na 50 m motylkowym.
Sztafeta Trójki - od lewej Krzysztof Ścibiorek, Michał Pierzyński, Adam Staniszewski, Grzegorz Umiński <br>i trener Maciej Młynarczyk
Wicemistrzem Polski w konkurencji 400 m zmiennym został Michał Pierzyński, a o kolejne dwa medale postarał się zespół sztafetowy chłopców. Krzysztof Ścibiorek, Grzegorz Umiński, Staniszewski i Pierzyński wywalczyli złoto na 4x100 dowolnym i srebrny krążek na 4x200 dowolnym. Trenerem zespołu Trójki jest Maciej Młynarczyk.