Grad medali pływaków

(p)
Mistrz Maciej Sobczyk z trenerem Tomaszem Melką
Mistrz Maciej Sobczyk z trenerem Tomaszem Melką archiwum
Znakomicie spisał się pływak MKS Trójka Maciej Sobczyk w mistrzostwach Polski juniorów 17-i 18-letnich w Dębicy.

Wywalczył dwa złote medale na dystansach 200 i 400 m zmiennym. Podopieczny trenera Tomasza Melki nagrodzony został także mianem najlepszego zmiennisty zawodów.
Mistrzynią na 200 m klas została Michalina Zbrojewska z Piątki Konstantynów Łódzki, która wywalczyła też srebrny krążek na 400 m zm. Trzy srebrne krążki w konkurencjach 200, 400 i 800 m dowolnym wypływała koleżanka klubowa Michaliny, Justyna Burska. Brąz zdobyły konstantynowianki w sztafecie 4x100 m zmiennym, a oprócz Zbrojewskiej i Burskiej w zespole płynęły jeszcze Gabriela Bakies i Marta Gruszczyńska. Trenerem Piątki jest Mariusz Wędrychowicz.
Dwa srebrne medale przywiozła z Dębicy Katarzyna Szpucha z Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki. Aleksandrowianka stanęła na podium za wyścigi na dystansach 200 i 400 m zmiennym. Jej trenerem jest Tomasz Lewiński.