Grad medali naszych pływaków

-
Medaliści z MKS Trójka - od lewej: Oskar Sawczuk, Natasza Duda i Dominik Dębsk
Medaliści z MKS Trójka - od lewej: Oskar Sawczuk, Natasza Duda i Dominik Dębsk archiuwm
Na pływalni w Dębicy rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu.

Dwójka łodzian stanęła na najwyższym stopniu podium. Karolina Pokrywka z UKS SP 190 zwyciężyła w konkurencjach 200 i 400 m dowolnym, a Oskar Sawczuk z MKS Trójka okazał się bezkonkurencyjny na dystansie 100 m grzbietowym. Oskar zdobył w mistrzostwach jeszcze trzy medale - srebrny na dystansie 200 m grzbietowym i 2 brązowe na 50 m grzbietowym i 100 m zmiennym.
Srebrne medale wywalczyli: Dominik Dębski (MKS Trójka) na 400 m zmiennym i Izabela Jakubowska (Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki) w konkurencji 50 m klasycznym.
Brązowe medale zdobyli: Piotr Milczarek (UKS SP 190) na dystansach 100 i 200 m motylkowym oraz Natasza Duda (MKS Trójka) na 100 m klasycznym.
Trenerami medalistów mistrzostw Polski są: Marcin Młynarczyk (UKS SP 190), Maciej Młynarczyk i Tomasz Melka (MKS Trójka), Tomasz Lewiński (Olimpijczyk).