Gra wewnętrzna ŁKS. Pomarańczowi lepsi od Niebieskich [zdjęcia]

(bbb)
Walczący o utrzymanie w pierwszej lidze piłkarze ŁKS rozegrali wewnętrzny mecz sparingowy. Na sztucznym boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi zespół Pomarańczowych pokonał Niebieskich 3:0 (grano 2 x 35 minut).

Dwie bramki strzelił Piotr Gląba, zaś jedną Artur Gieraga. Szkoleniowiec ełkaesiaków Piotr Zajączkowski dał szansę występu czterem testowanym zawodnikom ze Stanów Zjednoczonych. Jednak wszystko wskazuje na to, że Christopher Christian, Jason Gorskie, Samuel Gehman i Christoph Edwards nie zostaną w ŁKS. Według trenera wypadli bowiem co najwyżej przeciętnie, najdelikatniej mówiąc (wszyscy grali w przegranym zespole).

Team Pomarańczowym był lepszy. Po przerwie Niebiescy mieli wymarzoną okazję do zdobycia honorowego gola, jednak nie wykorzystali karnego. Po grze kontrolnej, piłkarze udali się na odnowe biologiczną,
Pierwotnie ełkaesiacy mieli w sobotę walczyć z drugoligowym Turem Turek. Nie ulega watpliwości, że ciekawie powinno być już w najbliższą środę. Właśnie tego dnia łodzianie zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski, Śląskiem Wrocław. W niedzielę zawodnicy mają wolne.