Gra Ubieranka dla każdego dziecka

Materiał partnera

Obecnie, gry komputerowe stanowią jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu, niemal wśród wszystkich grup wiekowych, nawet wśród najmniejszych dzieci, do których specjalnie skierowany został wachlarz gier o charakterze edukacyjnym lub po prostu pozwalających zająć nieco czasu przyjemną i pozbawioną przemocy zabawą. Dotyczy to zarówno tradycyjnych gier komputerowych, jak również konsolowych a w ostatnim czasie również tych przeznaczonych na urządzenia mobilne oraz przeglądarki internetowe. Dzisiaj przyjrzymy się pozycjom zwłaszcza z tej ostatniej kategorii i kierowanych właśnie do najmłodszego odbiorcy, dla którego, jako rodzice, powinniśmy starannie selekcjonować treści z jakimi może mieć i ma kontakt zarówno w Internecie, jak też po prostu grając w gry.

Gry przeglądarkowe w dużej części są zaadresowane właśnie do młodszych graczy: te z nich zostały w większości serwisów z grami online przyporządkowane do odpowiedniej kategorii bądź też po prostu same te serwisy zajmują się udostępnianiem gier skierowanych właśnie do najmłodszego odbiorcy – nietrudno je znaleźć po prostu wpisując odpowiednie hasła do wyszukiwarki internetowej. W serwisach tego rodzaju bez problemu znajdziemy wiele różnych gier, które mogą jednocześnie zainteresować dziecko i sprawić, że spędzony przy ekranie czas może pomóc w rozwoju kreatywności, logicznego myślenia oraz niektórych motorycznych zdolności, jak na przykład koordynacja oko – ręka.

Większość gier będzie nawiązywała do ulubionych kreskówek czy bajek dziecka, co nie tylko pozwala lepiej mu wczuć się w klimat zabawy, ale także przyswajać wiedzę, podaną często w przystępny sposób – przykładowo: gracz, aby ukończyć dany etap nierzadko musi wykazać się rozwiązując proste łamigłówki z zakresu matematyki, geografii, języków obcych czy innych dziedzin nauki, z którymi dziecko ma kontakt w szkole, programach edukacyjnych w telewizji i innych miejscach. Oczywiście, nie zastąpi to w praktycznie żadnym stopniu wiedzy pozyskiwanej w tradycyjny sposób od rodziców czy nauczycieli, ale może okazać się bardzo przyjemnym uzupełnieniem już zdobywanych wiadomości oraz zachęcić dziecko do samodzielnej pracy.

Większość serwisów z grami dla dzieci przewiduje również oddzielną kategorię dla dziewczynek: znajdziemy tu wszelkiej maści gry związane z prowadzeniem domu, malowaniem czy też „ubieranki”, czyli gry polegające na możliwości dobrania wymarzonej kreacji dla danej bohaterki; gry tego rodzaju często osadzone są w klimatach baśni, bajek (nierzadko disney’owskich) czy też innych, które z reguły podobają się żeńskiej części odbiorców w tym wieku. Dobrym przykładem gry z tego ostatniego gatunku jest gra Princess Fashion Dress Up, czyli przeznaczona na przeglądarki internetowe produkcja, w której zadaniem gracza jest wystroić księżniczkę.

Możliwości wykreowania przepięknej kombinacji strojów, makijażu, butów i innych elementów mamy mnóstwo: do naszej dyspozycji zostało oddanych kilkanaście różnych kolorów, krojów i rodzajów sukni oraz innych ozdób. Szeroki jest także wachlarz dostępnego makijażu: kolory, barwy i odcienie pozwalają stworzyć graczowi wymarzony make – up dla księżniczki. Gra daje nam także sposobność do wybrania jednego z kilkunastu rodzajów fryzur naszej bohaterki, a także dobrania dla niej koloru, ozdób czy wykonywania wszelkich innych modyfikacji.

Wszelkie stworzone przez gracza kreacje mogą zostać uwiecznione za pomocą Card Makera, to znaczy opcji pozwalającej nam na uwiecznienie stworzonej kreacji za pomocą zrzutu ekranu, który możemy dodatkowo wzbogacić o różnorakie efekty, a następnie wydrukować poziomu przeglądarki. Graczom udostępniona została również specjalna galeria, w której mogą umieszczać stworzone przez siebie i zapisane kreacje, a także modyfikować je w dowolnym momencie.

Warto dodać, że Princess Fashion Dress Up dostępna jest również na urządzeniach mobilnych, tak więc nasza pociecha może zajrzeć do swoich ulubionych kreacji, również, gdy nie ma dostępu do Internetu lub znajdujemy się w, dajmy na to, dłużącej się podróży. Gra pozwala rozwinąć nie tylko kreatywność, ale stworzyć również zalążki zmysłu estetycznego u dziecka i eksperymentować w bezpieczny sposób z doborem różnorakich elementów ubioru, aby stworzyć kombinację, która będzie mu najbardziej odpowiadała.

Wideo

Dodaj ogłoszenie