PASZaktualizowano
Skuteczny atak Margarety Kozuch (Atom Trefl)
Skuteczny atak Margarety Kozuch (Atom Trefl) Maciej Stanik
Siatkarki Budowlanych sprawiły srogi zawód 3,5 tysiącom kibiców, którzy przyszli do Atlas Areny zobaczyć ich pojedynek w pierwszej rundzie play-off.

Mówiąc po piłkarsku, był to mecz do jednej bramki. Łodzianki nie miały nic do powiedzenia. Zdaniem obserwatorów, pierwszy set w ich wykonaniu (przegrany do ośmiu) był najgorszy w historii występów zespołu w ekstraklasie. Pierwszy mocny i skuteczny atak wykonała Matea Ikić na początku drugiego seta. Bez ataku nie tylko w piłce nożnej wygrać się nie da. Mówił o tym po spotkaniu rozgoryczony trener Maciej Kosmol.
Przez moment wydawało się, że drużyna Budowlanych odrodzi się w trzecim secie, gdy poradziła 5:2 i 8:7. Niestety rywalki szybko odzyskały animusz i wygrały pewnie i bez problemów. Pozbawiony emocji mecz był nudny i irytujący. Kapitan łodzianek - Joanna Mirek przyznała, że gorzej już zagrać się nie da. Drugi mecz w piątek o godz. 19 w Sopocie. W tej fazie play-off gra się do dwóch zwycięstw.