GÓRNIK ZABRZE - ŁKS ŁÓDŹ NA ŻYWO. [wynik meczu online, 20.10.2019]

(RP)Zaktualizowano
Dziś kolejny mecz drużyny ŁKS w ekstraklasie! Piłkarze z al. Unii zmierzą się w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania.

GÓRNIK ZABRZE - ŁKS ŁÓDŹ MECZ NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

GÓRNIK ZABRZE1
ŁKS ŁÓDŹ1

KONIEC MECZU. Ełkaesiacy zawożą do Łodzi jeden punkt. Górnik Zabrze - ŁKS 1:1

90.+5 - Chudy obronił strzał Kalinkowskiego.

90. + 4 min. - Uderzał niecelnie Srnić.

90. +3 min. - Kalinkowski w miejsce Ramireza.

90. min. - Fura szczęścia po stronie ŁKS. Jan Grzesik wybijał piłkę głową, a ta poszybowała tuż obok słupka.

90. min. - Sędzia doliczył cztery minuty.

89. min. - Żółta kartka dla Michała Trąbki.

88. min. - Leży na boisku Bryła. Ełkaesiacy wybijają piłkę, a zabrzanie po chwili ją oddają.

85. min. - Sędzia nie skorzystał z VAR. Nie ma gola dla Górnika.

85. min. - Piłka wpadła do siatki bramki łodzian, ale wygląda na to, że Malarz był faulowany. Nie wiadomo jaką decyzję podejmie arbiter. Zmiana: Patryk Bryła w miejsce Pyrdołowi.

81. min. - Ełkaesiacy sprawiają wrażenie kompletnie wybitych z uderzenia. Górnik zwietrzył szansę i atakuje. Przed chwilą świetna interwencja Malarza.

79. min. - Łódzcy obrońcy zapomnieli o kryciu. Z pierwszym strzałem Wolsztyńskiego Malarz sobie poradził, ale z piekielnie silną dobitką Angulo już nie. W Zabrzu remis 1:1.

79. min. - GOL DLA GÓRNIKA 1:1.

77. min. - Zabrzanie znów bliscy szczęścia. Główkował obok słupka Kój (i domagał się karnego, ale sędzia niewzruszony).

75. min. - Sobociński zagrał długą piłkę do Trąbki, a ten zagrał na piąty metr. Bramkarz Górnika szybszy od Kujawy.

73. min. - Jimenez stanął oko w oko z Malarzem, ale uderzył fatalnie. Wcześniej linię spalonego złamał Jan Sobociński.

72. min. - Odważne wejście w szesnastkę Górnika Piotra Pyrdoła. Młody pomocnik ŁKS huknął nad poprzeczką.

69. min. - Nieźle spisują się łodzianie też w defensywie. Kolejna akcja Górnika przerwana przez defensorów, którzy poprawili w drugiej połowie organizację gry w okolicach własnej szesnastki.

67. min. - ŁKS nadal prowadzi w Zabrzu 1:0. Przed chwilą niezła akcja Ramireza prawym skrzydłem, przerwana w ostatniej chwili przez obrońców.

64. min. - Kolejnym atakiem odgryzł się ŁKS. Świetne prostopadłe podanie Trąbki, a chwilę po tym Ramirez uderzył z ostrego kąta. Chudy nie dał się zaskoczyć.

63. min. - Przed chwilą sędzia był pobłażliwy dla Angulo (zagranie ręką), teraz nie miał litości dla Dragoljuba Srnicia. Żółta wolna dla Serba.

60. min. - Daniel Ramirez sprytnie się zastawił, zmuszając rywala do przewinienia. Chwila oddechu dla łódzkiej defensywy.

59. min. - Inicjatywę, co zrozumiałe, przejmują zabrzanie.

55. min. - Strzał piłkarza Górnika, ale akcja zatrzymana, bo Matuszek faulował Klimczaka.

54. min. - Wolsztyński wchodzi na boisko w miejsce Kopacza.

54. min. - Groźne prawym skrzydłem zaatakowali górnicy, ale miejscowym w decydują cym momencie zabrakło dokładności i skończyło się na strachu gości.

50. min. - Ełkaesiacy zaskoczyli zabrzan po stałym fragmencie gry. Piotr Pyrdoł zagrał piłkę po ziemi do znajdującego się na skraju szesnastki Daniela Ramireza. Ten wpadł w pole karne Górnika mijając przy tym efektownym zwodem obrońcę gospodarzy, a potem kapitalnym uderzeniem pokonał słowackiego golkipera zabrzan. ŁKS prowadzi 1:0!

50. min. - GOL DLA ŁKS!

49. min. - Ciekawa próba ataku lewym skrzydłem i rzut rożny dla ŁKS.

48. min. - Rzut rożny dla zabrzan. Chwilę wcześniej łodzianie też egzekwowali korner, ale nie stworzyli zagrożenia.

46. min. - Początek drugiej połowy. Zaczynają łodzianie. Na razie bez zmian.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Więcej z gry mają zabrzanie. Oni też stworzyli więcej groźnych sytuacji podbramkowych.

45. min. - Erik Janža z wolnego w... poprzeczkę.

44. min. - Żółta kartka dla Jana Sobocińskiego i rzut wolny z 20. metra dla Górnika.

43. min. - David Kopacz kapitalnie huknął z dwudziestu metrów - piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

42. min. - Obudził się Górnik. Dwie groźne akcje. Teraz rzut rożny dla miejscowych.

39. min. - Fauluje piłkarza Górnika na czterdziestym metrze przed bramką ŁKS Guima.

37. min. - Druga tak szyba akcja gości. Michał Trąbka uderzył zza pola karnego, tuż nad poprzeczką.

34. min. - Łapią oddech łodzianie. Teraz ciekawa wymiana podań przed szesnastką Górnnika i niecelne uderzenie Daniela Ramireza.

32. min. - Bardzo niecelne uderzenie z ok. 30 metrów Jana Grzesika.

30. min. - Ełkaesiacy w końcu wymienili kilka dokładnych podań na połowie rywala, ale prosty błąd Guimy i łodzianie stracili piłkę.

28. min. - Przyjezdni opanowali sytuację, ale nadal na boisku dominują podopieczni trenera Marcina Brosza.

24. min. - Ełkaesiacy w tarapatach. Górnicy raz po raz szturmują bramkę łodzian.

22. min. - Znów bardzo groźnie pod bramką ŁKS. Matuszek nad poprzeczką. Linię spalonego znów złamał Ricardo Guima.

20. min. - Złe ustawienie obrońców ŁKS i dzięki temu Jimenez uderza z piętnastu metrów. Blokuje Jan Grzesik.

18. min. - Prawą stroną Kopacz urwał się Klimczakowi. Groźne dośrodkowanie. Sytuację wyjaśnia Rozwandowicz.

15. min. - Niezłe tempo zawodów. Trzeci rzut rożny dla ŁKS, po którym z dystansu obok słupka uderzył Adrian Klimczak.

13. min. - Erik Janža huknął z rzutu wolnego i świetna interwencja Malarza. Znów ełkaesiacy mieli szczęście.

11. min. - Górnicy jednym podaniem oszukali defensywę ŁKS, Igor Angulo minął Malarza i uderzył z ostrego kąta. Na szczęście dla gości, Maksymilian Rozwandowicz w ostatniej chwili wybił zmierzającą do siatki futbolówkę.

10. min. - Kolejny rzut rożny dla ŁKS po nieudanej próbie ataku Piotra Pyrdoła lewym skrzydłem.

9. min. - W walce o górną piłkę na środku boiska ucierpiał Juan Bauza.

7. min. - Kolejna groźna kontra zabrzan. Jan Grzesik wybił piłkę spod nóg napastnika Górnika w ostatniej chwili.

5. min. - Kontra ŁKS, solowa akcja Ramireza i... rzut rożny dla łodzian.

4. min. - Popędził lewym skrzydłem zawodnik Górnika, ale zagrał niecelnie i sprawę wyjaśnił Malarz.

3. min. - Groźna akcja ełkaesiaków lewą stroną, a po chwili pierwszy strzał. Uderzał Daniel Ramirez, ale nad poprzeczką.

1. min. - Początek spotkania. Rozpoczynają piłkarze Górnika.

Godz. 17.28 - Piłkarze już na środku boiska. Za chwilę pierwszy gwizdek.

Godz. 17.27 - Raz jeszcze składy obu jedenastek:

Górnik Zabrze: Martin Chudý - Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Michał Koj, Erik Janža, Juan Bauza, Szymon Matuszek, Mateusz Matras, David Kopacz, Jesús Jiménez, Igor Angulo. Trener: Marcin Brosz.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Adrian Klimczak, Dragoljub Srnić, Ricardo Guima, Michał Trąbka, Piotr Pyrdoł, Daniel Ramirez, Rafał Kujawa. Trener: Kazimierz Moskal.

Godz. 17.25 - Sędziuje Paweł Raczkowski z Warszawy.

Godz. 17.23 - Trener Kazimierz Moskal przed meczem z Górnikiem - Jesteśmy w takim, a nie innym miejscu, bo popełniliśmy wcześniej zbyt wiele błędów w defensywie, a w kilku meczach także w ofensywie. Myślę, że ten wygrany mecz z Koroną pomógł nam uwierzyć we własne siły.

Godz. 17.20. - W niedzielę przy Roosevelta spotkają się drużyny preferujące odbiegające od siebie style gry, dość powiedzieć że z jedenastu dotychczas rozegranych spotkań zabrzanie tylko w dwóch mogli się pochwalić przewagą w posiadaniu piłki, a tylko w tym drugim wymienili summa summarum więcej od rywala celnych podań.

Godz. 17.15 - ŁKS wygrał w Zabrzu z Górnikiem po raz ostatni w 1996 roku. Wówczas łodzianie sprawili niespodziankę, bo po serii ligowych porażek pokonali śląską drużynę aż 4:1 (po golach Nigeryjczyka Sylvestra Okosuna, Marcina Danielewicza i dwóch trafieniach Daniela Dubickiego).

Godz. 17.10. - Niedzielne spotkanie w Zabrzu jest już 93 starciem obu zespołów. Do tej pory 39 zwycięstwa odnieśli piłkarze ze Śląska, 26 spotkań zakończyło się remisem, a 27 razy ze zdobycia kompletu punktów cieszył się ŁKS.

Godz. 17.05 - Składy drużyny:

Godz. 15:40 - W ostatnich pięciu meczach Górnik zdobył tylko trzy punkty. ŁKS ma jednak dużo gorszy bilans. Wbrew oczekiwaniom i deklaracjom przedstawicieli klubu z al. Unii, beniaminek pierwszą część rundy ma wprost koszmarną. Kibice z Łodzi jednak liczą dzisiaj już nie na tylko dobry występ ale też trzy punkty, które w obecnej sytuacji są wręcz pożądane.

Godz. 15:32 - Na meczach Górnika średnia liczba kibiców na mec to 17 344. Zatem dzisiaj w Zabrzu łodzian czeka walka nie tylko na płycie boiska ale także z głośnym dopingiem fanów gospodarzy. Szykuje się ciężki mecz dla zespołu Kazimierza Moskala.

Górnik - ŁKS na żywo, godz. 15:30 - Poniżej aktualna tabela ekstraklasy.

Dziś o godzinie 17:30 Górnik Zabrze będzie podejmować ŁKS Łódź, to dla obu drużyn bardzo ważny mecz. W gorszej sytuacji w tabeli są podopieczni Kazimierza Moskala ale i Górnik nie ma różowej sytuacji. Obie drużyny chcą jak najszybciej wydostać się z dolnej części tabeli.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.