Dariusz Kuczmera
archiwum Polska Press
GÓRNIK WIDZEW live online. W sobotę, 17 października, łodzianie jadą do Łęcznej. Cel jest jeden: zdobyć trzy punkty! Statystyka przemawia za łodzianami. Czy poprze ją gra na boisku? O tym przekonamy się już wkrótce. Śledź razem z nami: Górnik - Widzew, relacja na żywo na naszej stronie. Widzewiakom musi zależeć na zwycięstwie. Każde zdobyte punkty decydować mogą o ligowym być albo nie być drużyny z al. Piłsudskiego. Górnik - Widzew na żywo już od godziny 12.40. Czy to będzie szczęśliwa sobota dla Widzewa?

GÓRNIK WIDZEW - RELACJA NA ŻYWO. NACIŚNIJ F5, BY ODŚWIEŻYĆ STRONĘ

GÓRNIK ŁĘCZNA0
WIDZEW ŁÓDŹ0

Widzew był lepszy, częściej był przy piłce, ale grał zbyt wolno i stworzył zbyt mało sytuacji. Obie drużyny oddały po pięć celnych strzałów. Groźniejsze były strzały Górnika. Widzew tak naprawdę tylko raz zagroził bramce gospodarzy, gdy strzelał głową Michalski, a dobijał Nowak. Szkoda, bo wygrana powinna być po stronie łodzian.
Koniec meczu
90+3 min. Zamiast wrzucić piłkę z wolnego Kosakiewicz podawał do tyłu i w końcu sędzia zakończył mecz
90+3 min. Banaszak ukarany żółtą kartką po faulu na Stępińskim
90+2 min. Tanżyna faulowany w środku pola. Ojamaa niedokładnie w środku pola
90+1 min. Mucha próbował wywalczyć róg, ale się nie udało
90 min. Kalinkowski ukarany żółtą kartką po faulu na Musze
88 min. Możdżeń za długo holował piłkę przed polem karnym Górnika, nie oddał strzału, a później był faul na Cierpce
87 min. Śpiączka nie trafił dobrze w piłkę, Górnik zaatakował groźnie
85 min. Widzew z przewagą jednego zawodnika. Łodzianie muszą zagrać szybciej
83 min. Czerwona kartka dla Krykuna. Kopnął po gwizdku faulującego Mąkę. Widzewiak też dostał żółtą kartkę
83 min. Zmiana w Widzewie. Ojamaa za Fundambu
80 min. Pierwsza zmiana w Widzewie - Mąka za Kuna
79 min. Mleczko łapie ostro dośrodkowaną piłkę
78 min. Fundambu do Michalskiego, lecz ten na spalonym
76 min. Kolejny rzut rożny wywalczył Fundambu. 10:3 w rożnych dla Widzewa
74 min. Kalinkowski wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu Gostomski piąstkuje piłkę
73 min. Kalinkowski z daleka, Mleczko wybija na róg. Po zagraniu z narożnika, fatalnie skiksował Cierpka
71 min. Po rogu Kosakiewicza Michalski strzelił silnie głową, ale Gostomski kapitalnie interweniował. Próbował dobić piłkę z metra Nowak, ale najpierw nie trafił w piłkę, a później uderzył w słupek. To powinien być gol dla Widzewa
70 min. Mucha strzelił na bramkę Górnika, Gostomski przeniósł piłkę nad poprzeczką
68 min. Mucha bliski przechwycenia piłki po wybiciu przez Leandro
67 min. Tanżyna wybił głową piłkę wstrzeloną w pole karne Widzewa
66 min. Podwójna zmiana w Górniku. Stromecki i Wojciechowski wchodzą Banaszak (były gracz Widzewa) i Kalinkowski (były gracz ŁKS)
64 min. Mocne uderzenie Możdżenia z wolnego, lecz w mur piłkarzy Górnika
63 min. Leando ukarany żółtą kartką po faulu na Ameyaw. Wolny dla Widzewa z odległości 20 metrów na wprost bramki rywala
62 min. Śpiączka groźnie strzelił po dośrodkowaniu, Mleczko ratuje Widzew
61 min. Piłka przelatywała z jednej strony boiska na drugą przez pole karne Widzewa, nikt nie zamkną akcji
60 min. Fundambu strzelał płasko, ale zbyt słabo, by pokonać bramkarza gospodarzy
58 min. Fundambu dośrodkował do Muchy, lecz ten nie sięgnął piłki głową
58 min. Leandro zatrzymał Ameyawa. Nie ma nawet rogu
56 min. Rajd Michalskiego lewym skrzydłem, wybiegł z piłką na aut
55 min. Po wrzutce Kosakiewicza Gostomski piąstkuje
54 min. Kun wywalczył rzut rożny
53 min. Śpiączka ma duże pretensje do sędziego po ostrych zagraniach widzewiaków
52 min. Widzew pozwala teraz Górnikowi na ataki pozycyjne
50 min. Fundambu stracił piłkę, później walczący o nią Tanżyna był faulowany
48 min. Po rogu walczył Tanżyna, ale został zablokowany
48 min. Efektowna wymiana piłki Mucha - Ameyaw, zagranie do Michalskiego, ale gospodarze wybili na róg
46 min. Górnik zaatakował z większym animuszem, Cierpka źle dośrodkował piłkę
Początek drugiej połowy
Obie drużyny bez zmian wychodzą na drugą połowę
Widzew był zdecydowanie częściej przy piłce (63 proc.), ale łodzianie dwukrotnie słabo strzelali na bramkę gospodarzy. Bramkowe akcje Górnika były groźniejsze
Koniec pierwszej połowy.
44 min. Róg dla Widzewa. Walka o górną piłkę. Kolejny róg
43 min. Widzew długo buduje akcje na połowie Górnika, brakuje strzału
41 min. Groźna kontra po błędzie Michalskiego. Śpiączka strzelał z pola karnego, Mleczko łapie piłkę
40 min. Reprymenda sędziego po faulu Cierpki na Możdżeniu
38 min. Stępiński faulowany. Podanie Kosakiewicza do Możdżenia, wrzutka w pole karne, gospodarze wybili piłkę
36 min. Dośrodkowanie Kuna łapie Gostomski
35 min. Dobra akcja Fundambu, Kun, Michalski, ale wyłożenie piłki Możdżeniowi niecelne
34 min. Sasin wygrał pojedynek z Fundambu
33 min. Możdżeń strzelił zza pola karnego, ale bardzo słabo i Gostomski złapał piłkę
30 min. Po rogu nie trafił w piłkę Możdżeń
29 min. Cierpka wybił piłkę spod nóg Kosakiewicza
28 min. Widzew jest częściej przy piłce, ale brakuje sytuacji bramkowych
26 min. Michalski konstruuje akcje na prawej stronie, Fundambu czekał na piłkę w polu karnym
25 min. Ameyaw zagrał piłkę ręką, atak Widzewa przerwany
22 min. Róg dla Widzewa. Wybita piłka, Widzew znów przeprowadził atak, ale spalony Fundambu
19 min. Mleczko uratował Widzew. Odbił piłkę po strzale głową Midzierskiego. Pierwsza okazja Górnika
18 min. Fundambu po jednym dryblingu strzelał z 18 metrów po ziemi, ale obok słupka
16 min. Leandro faulował Michalskiego przed polem karnym, sędzia uznał inaczej
13 min. Górnik nie może wyjść z własnej połowy, Widzew atakuje
12 min. Michalski skakał do główki razem z bramkarzem Górnika, ale przegrał ten pojedynek
11 min. Obrońcy Górnika wybili piłkę
10 min. Wrzutka w pole karne, uprzedzony Tanżyna, piłka wybita na róg przez obrońców Górnika
10 min. Fundambu faulowany przed polem karnym Górnika
8 min. Ameyaw wbiegł w pole karne, ale kiedy składał się do strzału, został zablkowany
7 min. Zza pola karnego strzelał Możdżeń, piłka zablokowana przez obrońców
7 min. Zablokowany strzał Kuna
6 min. Faulowany Mucha. Widzew non stop przy piłce, buduje atak pozycyjny
5 min. Aut dla Widzewa na wysokości pola karnego Górnika
3 min. Michalski był bliski przejęcia piłki i oddania strzału tuż przed bramką Górnika, ale nie opanował piłki
2 min. Kosakiewicz faulowany w środku pola przez Krykuna
1 min. Mecz rozpoczęty

Godz. 12.40: Mateusz Możdżeń przejął od Marcina Robaka opaskę kapitana

Godz. 12.39: Minuta do meczu. Widzew w strojach czerwonych, Górnik w zielono-czarnych.

Godz. 12.38: Dziennikarz Polsatu rozmawiał z prezes Martyną Pajączek i usłyszał, że Marcin Robak nie ma objawów koronawirusa.

Godz. 12.35 - Sensacją jest brak w składzie Widzewa przeziębionego Marcina Robaka. W linii ataku zastąpi go pomocnik Mateusz Michalski.

Godz. 12.32 - Górnik zagra w następującym składzie: Gostomski – Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro – Stromecki, Cierpka – Krykun, Struski, Wojciechowski – Śpiączka.
Rezerwowi: Kostrzewski – Orłowski, Pajnowski, Rozmus, Tymosiak, Stasiak, Kukułowicz, Kalinkowski, Banaszak.

Godz. 12.15 - Każdy mecz w I lidze jest trudny, bo wszystkie zespoły prezentują wyrównany poziom. Oczywiście swoje piętno odcisnęła też epidemia, która dotknęła kilku drużyn, ale my cieszymy się, że nadal możemy grać. Chcemy kontynuować dobrą passę, choć Górnik Łęczna to ciężki przeciwnik, zwłaszcza u siebie. Mamy szacunek do rywali, ale znamy swoją wartość - mówił przed meczem trener Dobi.

Godz. 11.36 Znamy skład Widzewa na dzisiejszy mecz:

Widzew: Miłosz Mleczko (1) - Krystian Nowak (15), Patryk Mucha (19), Dominik Kun (22), Łukasz Kosakiewicz (23), Daniel Tanżyna (27), Michael Ameyaw (29), Mateusz Możdżeń (30, kapitan), Merveille Fundambu (70), Mateusz Michalski (77), Patryk Stępiński (95).

Rezerwowi: Wojciech Pawłowski (24), Michał Grudniewski (2), Filip Becht (3), Sebastian Rudol (4), Henrik Ojamaa (7), Bartłomiej Poczobut (16), Robert Prochownik (17), Daniel Mąka (18).

Po raz ostatni i jedyny jak do tej pory Widzew przegrał z Górnikiem w Łęcznej 3 kwietnia 2004 – 1:2. Od tamtego czasu zespół z Łodzi zagrał 10 razy z Górnikiem, sześć razy wygrał, cztery zremisował. W Łęcznej Widzew osiągał następujące rezultaty: 1:2, 5:1, 0:0, 2:0, 0:0, 2:1. Seria pełna podziwu.

W sobotę, 17 października, Widzew Łódź jedzie do Łęcznej, by stawić czoło tamtejszemu Górnikowi. Widzewiacy nie ukrywają - jadą tam po trzy punkty!

Statystyka przemawia za nimi, w meczu Górnik - Widzew, łodzianie ostatni raz porażkę ponieśli... 16 lat temu! Również u siebie, widzewiacy od wielu lat odnotowują dobre wyniki. Jak będzie tym razem? Kibice nie mają wątpliwości: Widzew w sobotę musi walczyć o zwycięstwo.

Bądźcie z nami i śledźcie naszą relację z meczu Górnik - Widzew. Jeszcze przed spotkaniem znajdziecie tu składy i przedmeczowe ciekawostki.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0