Kompromitacja Widzewa. Znów łodzianie zawiedli kibiców, znów zeszli z boiska pokonani...

GÓRNIK POLKOWICE - WIDZEW ŁÓDŹ NA ŻYWO

GÓRNIK4
WIDZEW3

Koniec meczu. Katastrofalne błędy obrony Widzewa. Trzy gole Wolsztyńskiego. Działo się wiele w tym meczu, ale Widzew przegrał i nie wykorzystał szansy, by uciec rywalom
90+5 min. Kapitalna okazja Wolsztyńskiego. Wychodził sam na sam z bramkarzem, ale zamiast go mijać, podjął decyzję o lobowaniu bramkarza i przeniósł piłkę nad poprzeczką
90+4 min. Kowalski uratował Górnika, wybił piłkę na róg. Złe dośrodkowanie Kosakiewicza, piłkę przejęli gospodarze
90+3 min. Gospodarze zaatakowali, ale po ich strzale piłka poszybowała za wysoko
90+1 min. Mandiangu był blisko przejęcia piłki. Sędzia przedłuża mecz o 5 minut
90 min. Ostatnia minuta meczu. Faul Gąsiora
88 min. Waleczny Prochownik utrzymuje piłkę na połowie Górnika
86 min. Kapitalny strzał Gąsiora, jeszcze lepsza obrona Furtaka
86 min. Widzew atakuje
85 min. Radwański leży na murawie. Zastąpił go Prochownik
82 min. Aktywny Gąsior na pozycji spalonej
81 min. Ręka piłkarza Górnika w polu karnym Widzewa
80 min. Dobra akcja Gutowskiego, strzał z 18 m w środek bramki, Furtak łapie
78 min. Gąsior faulowany przy linii bocznej pola karnego. Dobra szansa dla Widzewa. Po wrzutce Kosakiewicza trzymany w polu karnym był Wolsztyński. Sędzia nie gwiżdże
77 min. Bednarski strzelił nad bramką Widzewa
75 min. Radwański ukarany żółtą kartką
74 min. Dobra akcja Radwański - Mandiangu, piłka nie dotarła do Wolsztyńskiego
73 min. Gąsior zmienia Możdżenia. Opaskę kapitana przejął Poczobut
70 min. Wacławczyk strzelił z linii pola karnego, za wysoko
69 min. Pięczek dobrze zatrzymał Bednarskiego
69 min. Baszak za Fryzowicza w Górniku
66 min. Gospodarze atakują, strzał daleko od bramki Widzewa
65 min. Bednarski szybszy od Tanżyny, na szczęście strzelił wprost w Pawłowskiego
62 min. Po dośrodkowaniu Radwańskiego głową tuż obok strzelał Wolsztyński
60 min. Ojamaa schodzi, za niego Mandiangu. W Górniku Magdzik za Opałacza
60 min. Daleki lob Wolsztyńskiego, napastnik łodzian nie trafił w bramkę
57 min. Atak Widzewa, upadający Radwański zagrał piłkę ręką
52 min. Dalekie podanie Poczobuta, piłkę przejął Wolsztyński, minął bramkarza i z ostrego kąta strzelił w boczną siatkę. Mógł być czwarty gol Wolsztyńskiego. Wielkie emocje
Po wrzutce z autu Gutowski przez siebie podał do Wolsztyńskiego, ten wyszedł sam przed bramkę i strzelił trzecią swoją bramkę
51 min. GOL DLA WIDZEWA 4:3
50 min. Gospodarze zatrzymali akcję Widzewa
48 min. Możdżeń ukarany żółtą kartką
Początek drugiej połowy
Koniec pierwszej połowy. Widzew mimo katastrofalnej gry w obronie jeszcze może odrobić straty
Gutowski zagrał piłkę w polu karnym do Wolsztyńskiego, a ten strzela do siatki.
45+3 min. GOL DLA WIDZEWA 4:2
45+2 min. Tanżyna w doskonałej pozycji. Strzelał głową z kilku metrów prosto w bramkarza
45+1 min. Sędzia przedłużył pierwszą połowę o trzy minuty
45 min. Możdżeń zagrywał wszerz pola karnego, ale Ojamaa nie sięgnął piłki
44 min. Znów dalekie podanie na prawą stronę, Pawłowski interweniował, pomagając Pięczkowi
Długie podanie na prawą stronę, głową piłki nie sięgnął Pięczek, piłkę przejął Radziemski i w sytuacji sam na sam z Pawłowskim z prawej strony pokonał Pawłowskiego
41 min. GOL dla Górnika 4:1
40 min. Rzut wolny dla Górnika przed polem karnym. Po dośrodkowaniu mija się z piłką Pawłowski, na szczęście zamykający akcję jest na spalonym
37 min. Zmiana w Górniku - Radziemski za Sobkowa
36 min. Kosakiewicz w prosty sposób traci piłkę. Katastrofalne błędy łodzian
34 min. Gutowski złapany na spalonego
33 min. Znów Widzew w ataku, strzelał Kosakiewicz, ale zbyt słabo
32 min. Akcja Widzewa, Radwański wchodził w pole karne, ale został zatrzymany
31 min. Zmiana w Widzewie Rudol zastępuje kontuzjowanego Wołąkiewicza
30 min. Przerwa dla piłkarzy. Mogą sięgnąć po napoje
28 min. Górnik tłamsi widzewiaków w ich polu karnym. Kolejny róg i strzał głową z bliska Opałacza, na szczęście piłka strzelona za wysoko
27 min. Po wrzutce z rogu Pawłowski piąstkuje piłkę
Kontra Górnika lewą stroną, nikt nie atakuje zawodnika Górnika, jest dośrodkowanie, ale piłkarze Widzewa biernie przyglądają się, jak piłkę lewą nogą uderza Mucha, a piłka wpada do siatki. Dramat!
23 min. GOL dla Górnika 3:1
22 min. Kontra Górnika. Strzelał Baranowski, ale lekko i w środek bramki. Piłkę łapie Pawłowski
21 min. Opałacz fauluje w środku pola i zostaje ukarany żółtą kartką
Zaczęło się od straty Kosakiewicza, nastąpiło dośrodkowanie wszerz pola karnego, nie zatrzymał piłki ani Tanżyna, ani Pięczek i zamykający akcję Sobków trafił z bliska do siatki
18 min. Gol dla Górnika 2:1
16 min. Ojamaa faulował i ujrzał żółtą kartkę
Adam Radwański ciekawym, krótkim prostopadłym podaniem uruchomił Wolsztyńskiego, a zastępca Robaka w sytuacji sam na sam posłał piłkę do siatki między nogami bramkarza Górnika. Brawo Widzew za szybką reakcję po stracie gola
14 min. GOL DLA WIDZEWA 1:1
12 min. Mogło być 2:0 dla Górnika. Indywidualna akcja Baranowskiego, ograł Wołąkiewicza, piłka po jego strzale minimalnie minęła spojenie naszej bramki
Po wrzutce z rogu na krótki słupek, na drodze lotu piłki znalazł się Opałacz i z dwóch metrów wepchnął piłkę do siatki wobec biernej postawy obrońców i bramkarza Widzewa
7 min. GOL dla Górnika 1:0
6 min. Tanżyna wybija piłkę na róg
5 min. Aktywny Wolsztyński - bardzo chce zdobyć gola
2 min. Wolsztyński wychodził na pozycję sam na sam z bramkarzem, ale został doścignięty przez obrońcę Górnika
2 min. Pierwsza groźna akcja gospodarzy, wrzutka w pole karne, nikt nie sięgnął piłki
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego
Godz. 13.03. Widzewiacy na biało, polkowiczanie w strojach czarnych

Godz. 12.57. Jest niesamowicie gorąco. Jak piłkarze wytrzymają ten upał?

Godz. 12.55. Na trybunach stadionu w Polkowicach jest Marcin Robak, który pauzuje po raz pierwszy po 35. kolejnych występach w swoich drużynach - Widzewie i Śląsku Wrocław. Po raz ostatni był poza składem, też z powodu żółtych kartek 22 kwietnia 2019 roku jeszcze w barwach Śląsk. Wrocławianie bez Robaka przegrali z Koroną w Kielcach 0:2.

Godz. 12.52: Sędzią meczu będzie Maciej Pelka (Poznań)

Godz. 12.48. Skład Górnika: Furtak – Fryzowicz, Kowalski-Haberek, Opałacz, Azikiewicz – Sobków, Mucha, Wacławczyk, Baranowski – Bednarski, Szuszkiewicz. Rezerwowi: Kopaniecki – Osiadły, Magdziak, Szmyt, Radziemski, Karmelita, Ciupka, Ekwueme, Baszak

Godz. 12.45. Widzew staje przed szansą na powiększenie przewagi nad trzecim miejscem. Widzew ma teraz 54 punkty, drugi Górnik Łęczna (pokonał Bytovię 2:0) ma 52 punkty, a trzeci GKS Katowice (przegrał z Lechem II Poznań 2:3) zgromadził 51 punktów.

Godz. 12.40. Rezerwowi w łódzkiej drużynie: Wolański, Becht, Rudol, Gąsior, Prochownik, Mąka, Mandiangu, Turzyniecki.

Godz. 12.35. Kapitanem Widzewa jest Mateusz Możdżeń, który w tej roli zastępuje Marcina Robaka, odsuniętego od gry za cztery żółtre kartki. Po raz pierwszy w tym sezonie Widzewa zagra bez swej sztandarowej postaci, najlepszego snajpera.

Godz. 12.30. Widzew zagra w przewidywanym przez nas składzie: Pawłowski - Kosakiewicz, Wołąkiewicz, Tanżyna, Pięczek - Ojamaa, Możdżeń, Radwański, Poczobut, Gutowski - Wolsztyński.

Kibice Widzewa liczą na to, że ich ulubieńcy wywiozą z Polkowic trzy punkty. Innego wyjścia być nie może - zespół z Łodzi ma przed sobą bowiem tylko jeden cel: awans do I ligi. Innego scenariusza nikt nie bierze pod uwagę. Wiedzą o tym doskonale zawodnicy i sztab trenerski zespołu z al. Piłsudskiego. Jednak zwycięstwo w meczu z Górnikiem trzeba będzie wywalczyć twardą postawą. Zadanie nie będzie łatwe tym bardziej, że w Widzewie nie zagra najlepszy strzelec: Marcin Robak. Tymczasem w Polkowicach gra jeden z czołowych snajperów całej ligi - Michał Bednarski.

Śledźcie razem z nami mecz Górnik - Widzew na żywo. Początek spotkania o godz. 13.