Górnik Łęczyca - ŁKS 0:2. Łodzianie awansowali w Pucharze Polski

(pas)
Piłkarze ŁKS od zwycięstwa rozpoczęli tegoroczną rywalizację w okręgowym Pucharze Polski. Choć trener Marek Chojnacki wystawił rezerwowy skład łodzianie poradzili sobie z piątoligowym Górnikiem Łęczyca. Goście wygrali 2:0 po golach Artura Golańskiego i Damiana Nowackiego.

Obie bramki padły w drugiej połowie po uderzeniach z dystansu i były ozdobą dość nudnego spotkania. Cieszy szczególnie ładne trafienie zaledwie 17-letniego Damiana Nowackiego, który na boisku pojawił się od początku drugiej połowy.

Zwycięstwo łodzian mogło być wyższe, ale świetnych okazji nie wykorzystali Dominykas Griżas i Rafał Serwaciński.

ŁKS awansował do IV rundy okręgowego Pucharu Polski. Pozostałe mecze odbędą się za tydzień i dopiero po ich rozegraniu łodzianie poznają kolejnego rywala.

Górnik Łęczyca - ŁKS 0:2 (0:0)
0:1 - Artur Golański (61),.
0:2 - Damian Nowacki (75)
ŁKS: Sekuterski - Filipiak, Cibulskas, Terentiew, Szumer (53, Poprawa) - Bryzek, Golański, Zimoń, Kacela (63, Placek), Dynel (46, Nowacki) - Serwaciński (78, Griżas).