Górnik Łęczna przegrał z Widzewem. Wynik meczu Widzew Górnik online. Widzew jedzie na trudny mecz do Łęcznej. Łodzianie muszą wygrać!

Tomasz Jabłoński
Widzew gra dziś z Górnikiem w Łęcznej
Widzew zwycięża dziś z wiceliderem Górnikiem Łęczna, ale gra łodzian, szczególnie w 2 połowie, delikatnie mówiąc, była bardzo słaba. Wojtek Pawłowski bohaterem.

Górnik Łęczna Widzew Łódź live online

Wynik meczu Górnik Widzew 1:2

KONIEC MECZU - Widzew wygrywa w Łęcznej z Górnikiem 2:1. Było to niezwykle ciężko wywalczone zwycięstwo, równie dobrze wynik mógł być inny. Ale najważniejszy jest rezultat, dzięki któremu łodzianie umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli. Górnik Łęczna-Widzew Łódź 1:2.
90+3 min - Zablokowane uderzenie Stromeckiego.
90+3 min - Mecz obserwuje 2183 widzów.
90+2 min - Żółta kartka dla Gutowskiego.
90 min - Sędzia przedłuża to spotkania co najmniej o cztery minuty.
90 min - Groźna centra Lewandowskiego. Róg dla łęcznian.
89 min - Wolsztyński na spalonym.
88 min - Łodzianie skupiają się niemal wyłącznie na defensywie.
87 min - Kapitańską opaskę od Robaka przejął Tanżyna.
85 min - Zmiana w Widzewie. Marcel Gąsior zastępuje Możdżenia.
85 min - Strzał Radwańskiego.
83 min - Żółta kartka dla Banaszaka za faul na Wołąkiewiczu.
83 min - Techniczny strzał Stromeckiego z wolnego, ale Pawłowski pewnie interweniuje.
82 min - Zmiana w Widzewie. Robaka zastępuje Rafał Wolsztyński.
82 min - Żółta karta dla Możdzenia. A więc pazuje w kolejnym spotkaniu.
79 min - Zmiana w Górniku. Wchodzi wypożyczony z Widzewa Przemysław Banaszak, schodzi Tymosiak.
79 min - Najpierw Pawłowski wybija piłkę głową poza własnym polem karnym, a po kilku sekundach groźnie strzela Wójcik. Na szczęście, niecelnie.
77 min - Tym razem przewinienie Wojciechowskiego na Poczobucie.
75 min - Zmiana w Widzewie. Christopher Mandiangu za Ojaamę.
75 min - Wolny dla Widzewa po faulu Dzięgielewskiego na Możdżeniu.
74 min - Pawłowski interweniuje po strzale Stromeckiego.
73 min - Górnik wciąż atakuje.
70 min - Zmiana w Górniku. Krystian Wójcik zastępuje Kalinkowskiego.
69 min - Faul Stromeckiego na Poczobucie.
68 min - Zespół z Łęcznej wyraźnie zwietrzył szansę na uniknięcie porażki. Łodzianom przydałaby się jakaś zmiana.
65 min - W tej fazie spotkania chwilami wygląda to tak, jakby widzewiacy nie wyszli na drugą połowę.
63 min - Pawłowski mocno się rozgrzał. W jednej akcji aż dwukrotnie ratuje swój zespół przed strata bramki.
60 min - Ładny strzał Możdżenia z kilku metrów, Patryk Rojek z trudem wybija piłkę na róg.
58 min - Pawłowski przytomnie piąstkuje po dośrodkowaniu Stromeckiego.
57 min - To ostrzeżenie dla Widzewa. Ten mecz się jeszcze nie skończył.
55 min - Pawłowski kapitalnie broni po główce Wojciechowskiego.
54 min- Pawłowski broni strzał z pola karnego Dzięgielewskiego.
52 min - Efektowny rajd Kalinkowskiego, który pada w ,,szesnastce". Sędzia słusznie nie reaguje.
50 min - Faul Radwańskiego na Leandro.
49 min - Fatalny róg w wykonaniu Kosakiewicza.
48 min - Stromecki powstrzymany w polu karnym łodzian przez Radwańskiego.
47 min - Żółta kartka dla Lewandowskiego.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY MECZU - Arbiter wznowił grę. Widzew bez zmian, jedna zmiana w Górniku (za Stasiaka wszedł Dominik Lewandowski). Górnik-Widzew 1:2.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY MECZU - Widzew prowadzi w Łęcznej z Górnikiem 2:1. Rozpoczęła się fatalnie dla łodzian, ale później przejęli inicjatywę i potrafili odrobić straty z nawiązką. Górnik-Widzew 1:2.
45 min - Sędzia przedłuża połowę o co najmniej minutę.
43 min - Żółta kartka dla Ojaamy za faul na Marcinie Stromeckim.
39 min - 1:2. Kapitalna akcja Adama Radwańskiego. ,,Wiąże" trzech graczy Górnika i prostopadle podaje do nadbiegającego Możdżenia. Ten uderza z około 18 metrów, wyprowadzając gości na prowadzenie. Górnik-Widzew 1:2.
38 min - Zablokowana centra Dzięgielewskiego.
35 min - Kiepski wolny w wykonaniu łodzian.
33 min - Kosakiewicz ładnie odbiera piłkę Stasiakowi.
32 min - Ojaama zamienia się stronami z Konradem Gutowskim.
30 min - Źle wykonany wolny przez Możdżenia.
29 min - Żółte kartki dla Dzięgielewskiego oraz Bartłomieja Poczobuta.
27 min - Uderzenie Arona Stasiaka.
24 min - Obraz gry się nie zmienia. Goście przeważają, gospodarze starają się im przeszkadzać na własnej połowie.
22 min - Faul Daniela Tanżyny na Wojciechowskim.
21 min - Nadal to Widzew próbuje konstruować akcje.
20 min - Szczęścia próbuje Kalinkowski.
17 min - 1:1. Widzew wyrównuje. Możdżeń sprytnie płasko podaje z wolnego do Łukasza Kosakiewicza, ten podaje do Robaka w polu karnym, a napastnika łodzian wślizgiem próbuje powstrzymać Bartłomiej Kalinkowski. Tak pechowo, że trafia do własnekj siatki. Górnik-Widzew 1:1.
15 min - Od kilku minut widzewiacy próbują przejąć inicjatywę. Ale na razie nic z tego nie wynika.
12 min - Wołąkiewicz wybija piłką na róg.
11 min - Akcja Ojaamy. Ale niedokładnie podaje do Bartłomieja Poczobuta.
8 min - Mocny strzał Tomasza Tymosiaka, minimalnie niecelny.
5 min - 1:0 dla Górnika. Po rożnym z prawej strony Paweł Baranowski uprzedza łodzian i precyzyjną główką pokonuje zaskoczonego Wojciecha Pawłowskiego. Górnik-Widzew 1:0.
4 min - Bezmyślny faul Huberta Wołąkiewicza na Pawle Wojciechowskim.
3 min - faul Marcela Pięczka na Dawidzie Dzięgielewskim.
2 min - Ładny rajd prawą stroną Henrika Ojaamy.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Górnik Łęczna-Widzew.

Godz. 12.59 - Trzech widzewiaków musi uważać na zbyt ostrą grę. Jeśli sędzia ukaże żółtą kartką Kornela Kordasa, Mateusza Możdżenia lub Marcina Robaka, nie zagrają oni w sobotnim starciu ze Skrą Częstochowa w Łodzi (19.10). Inna sprawa, że dziś znacznie ważniejszy jest końcowy rezultat.

Godz. 12.50 - Dzisiejsze starcie na Lubelszczyźnie będzie dwunastym oficjalnym spotkaniem w historii obu zespołów. Bilans jest korzystniejszy dla Widzewa (pięć zwycięstw, dwie porażki, cztery remisy). W Łecznej widzewiacy triumfowali dwukrotnie. W 2006 roku 5:1 (gole Grzelak 3, Napoleoni, Sokalski), natomiast w 2009 roku 2:0 (gole: Kuklis, Robak).

Godz. 12.44 - Kaczmarek postanowił więc dokonać jednej roszady. Po pauzie za żółte kartki wraca Daniel Tanżyna, który zastąpi Sebastiana Rudola.

Godz. 12.40 - Górnik zagra w następującym zestawieniu: Rojek – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro – Tymosiak, Kalinkowski, Stromecki, Dzięgielewski, Stasiak – Wojciechowski.

Godz. 12.38 - Znamy już wyjściowy skład Widzewa. Mecz rozpoczną: Pawłowski – Kosakiewicz, Wołąkiewicz, Tanżyna, Pięczek – Możdżeń, Poczobut – Ojamaa, Radwański, Gutowski – Robak.

Remis w ostatnim meczu na własnym stadionie pokazał, że nikt nie zamierza łatwo oddawać Widzewowi punktów. Te trzeba wywalczyć twardą grą na boisku i zaangażowaniem przez pełne 90 minut. Przed łodzianami kolejny trudny przeciwnik. A wiadomo, że im więcej ewentualnych potknięć, tym gorzej. Atmosfera robi się wówczas nerwowa, a tego nikt nie chce. By uniknąć takich sytuacji, Widzew musi wygrać z Górnikiem.

Widzew na żywo

Tak, doskonale pamiętamy, że do końca sezonu pozostało jeszcze trzynaście spotkań i wszystko się może zdarzyć. Nie zmienia to jednak faktu, że ewentualna wpadka na Lubelszczyźnie mogłaby mieć dla podopiecznych trenera Marcina Kaczmarka znacznie poważniejsze konsekwencje, niż tylko utratę prestiżowego fotela lidera tabeli.

Widzew Górnik na żywo

Gdyby widzewiacy doznali w Łęcznej porażki, atmosfera w i wokół zespołu zrobiłaby się bardzo nerwowa. W klubie z al. Piłsudskiego nikt nawet nie wyobraża sobie perspektywy braku tak upragnionego awansu do pierwszej ligi.

Wynik meczu Widzew Górnik

Przypomnijmy jednak, że podobnie było w poprzednim sezonie, co skończyło się równie widowiskowym, co zawstydzającym blamażem czterokrotnego mistrza Polski. Pełna mobilizacja zarówno samych zawodników, jak i Kaczmarka, jest po prostu niezbędna. Łodzianie nie mogą sobie pozwolić na podobną ilość juniorskich błędów, jak w starciu z Olimpią Elbląg. W składzie gospodarzy są piłkarze, którzy na pewno potrafią zachować zimną krew i skorzystać z prezentu.