Jacek Kmiecik
@AlNassrFC_EN/X
Portugalski gwiazdor Cristiano Ronaldo strzelił gola w rewanżowym meczu 1/8 finału azjatyckiej Ligi Mistrzów AFC z innym saudyjskim klubem Al Fayha Al-Madżma’a (2:0), dzięki czemu przyczynił się do awansu swojego zespołu do ćwierćfinału rozgrywek.

Rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów AFC Al Nasr – Al Fayha (2:0) odbyło się w stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadzie na stadionie Al Awwal Park. Wynik otworzył Portugalczyk Otavio w 19. minucie, a wynik ustalił jego rodak Cristiano Ronaldo w 86. minucie. Tym samym Al Nasr pokonał Al Fayha w dwumeczu 3:0 i dotarł do ćwierćfinału turnieju.

Cristiano Ronaldo podekscytowany awansem do ćwierćfinału

„Co za wieczór! Przechodzimy do kolejnej rundy. Dziękuję wszystkim za wsparcie!” – napisał na Instagramie 39-letni Cristiano Ronaldo.

Gol Cristiano Ronaldo w ósmym meczu z kolei

CR7 strzelił gola w ósmym meczu z rzędu od 8 grudnia – w pięciu meczach ligowych, jednym występie o Puchar Króla Arabii Saudyjskiej i dwóch spotkaniach azjatyckiej Ligi Mistrzów. W tym czasie zdobył 9 bramek.

W kolejnej fazie Ligi Mistrzów AFC Al Nasr zmierzy się z Al Ain ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który wyeliminował w 1/8 finału azjatyckiej Ligi Mistrzów uzbecki Nasaf Karszy (0:0, 2:1). Pierwszy mecz odbędzie się 4 marca, a rewanż 11 marca.