Gminne Mistrzostwa w Pływaniu. Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Różycy

Karolina Brózda
Najlepsi pływacy z pięciu szkół podstawowych gminy Koluszki wystartowali w Szkolnych Mistrzostwach w Pływaniu.

Zawody były rozgrywane na dwóch dystansach i w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców: I kategoria 2010 i młodsi - dystans 25 m, i II kategoria 2009-2008 - dystans 50 m.

Po rozgrzewce, przeprowadzonej przez wykwalifikowanych ratowników pływalni do startu na 25 m przystąpiły najmłodsze dziewczęta. Najszybciej ten dystans pokonała Urszula Bednarek ze Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym, uzyskując czas 17,12 sekund, drugie miejsce z czasem 23,85 sek. zajęła Julia Dyrała (SP 1 Koluszki), trzecie Maria Hajda (SP Różyca, czas 24,92 sek.). Wśród chłopców na tym samym dystansie wygrał Mikołaj Dyrała (SP 1 Koluszki) uzyskując czas 21,87 sek. Drugie miejsce wywalczył Szymon Pawłowski (SP Gałków Duży, 23,66), zaś trzecie Antoni Suwalski (SP Różyca, 23,70).

Na dwukrotnie dłuższym dystansie (50 m) w dziewczętach kat. 2009-2008 pierwszą pozycję z czasem 46,80 sek. zajęła Julia Filipak (SP Różyca). Druga była Paulina Krzywańska (SP 2 Koluszki, 60,00 sek.) Na trzecim miejscu przypłynęła Natalia Orszulak (SP Różyca, 64,16 sek.). Startujący wśród chłopców na dystansie 50 m Piotr Szubert Olszacki (SP 2 Koluszki) nie miał sobie równych i ze świetnym czasem 28,82 sek. zdobył pierwsze miejsce, drugi na metę z czasem 48,33 dotarł Mateusz Tryt (SP Różyca), trzeci był Maciej Wolski (SP 2 Koluszki), uzyskując czas 49,47 sek.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się SP w Różycy, uzyskując 91 punktów, zaś drugie miejsce zajęła SP 2 Koluszki (79 pkt). Wszyscy uczestnicy otrzymali batony i napoje, pierwsza trójka w poszczególnych kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców medale, drużynowo dyplomy.