GKS-ŁKS 0:2. Po siedmiu latach ,,Rycerze Wiosny" ponownie znaleźli się w ekstraklasie!

BART
W spotkaniu 32. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi GKS uległ w Jastrzębiu ŁKS 0:2 (0:1). Po tym zwycięstwie łodzianie zapewnili już sobie awans do ekstraklasy!

Sytuacja przed tym starciem była klarowna. Podopiecznie trenera Kazimierza Moskala mieli cztery punkty przewagi nad trzecią w tabeli Stalą Mielec. A to oznaczało, że wygrana pozwoli już się cieszyć z awansu dwukrotnym mistrzom kraju. Do końca sezonu pozostały już bowiem jedynie dwie kolejki.

Oba gole dla gości zdobył napastnik Łukasz Sekulski, a więc jeden z tych zawodników, którzy zasilili zespół z al. Unii w zimowym okienku transferowym. To tylko potwierdza, że od pewnego czasu polityka transferowa w ŁKS zasługuje na uznanie.

Przypomnijmy, że łodzianie poprzednio występowali w najwyższej klasie rozgrywkowej w 2012 roku.

11 maja (sobota, 17.45) ŁKS podejmie w Łodzi Chojniczankę Chojnice. Będzie więc wyśmienita okazja do świętowania tego ogromnego sukcesu.

ŁKS był mistrzem Polski w 1958 oraz 1998 roku, z kolei w 1957 roku zdobył Puchar Polski.

W ekstraklasie ełkaesiacy rozegrali jak dotąd 65 sezonów. Bilans: 1720 meczów (598 zwycięstw, 474 remisy, 647 porażek, bramki: 2230-2361).

GKS 1962 Jastrzębie - ŁKS Łódź 0:2 (0:2)
0:1 - Łukasz Sekulski (29), 0:2 - Łukasz Sekulski (45).
Czerwona kartka: Bartłomiej Kalinkowski (ŁKS, 90, za faul).
Żółte kartki: Jaroszek, R. Adamek, Gojny (GKS) - Bryła (ŁKS)
Sędziował Sebastian Krasny (Kraków)
GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Bartosz Jaroszek (75, Damian Tront), Maciej Spychała (46, Marek Mróz), Rafał Adamek (67, Jakub Wróbel), Kamil Jadach, Farid Ali - Kamil Adamek
ŁKS: Michał Kołba - Jan Grzesik, Jan Sobociński, Kamil Juraszek, Adrian Klimczak - Dani Ramirez (86, Maciej Wolski) Bartłomiej Kalinkowski, Lukas Bielak, Łukasz Piątek, Patryk Bryła (73, Wojciech Łuczak) - Łukasz Sekulski (89, Rafał Kujawa).

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 59

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-05-05T11:53:23 02:00, Mich:

Brawo ŁKS! Łódź jest dumna!!!

2019-05-05T12:02:32 02:00, Gość:

Ta na pewno😂

2019-05-05T12:06:07 02:00, Ja:

Różowa zaraza nie może znaleźć sobie miejsca, wszędzie tylko piszą i mówią o Łódzkim Klubie Sportowym.

Wyjcie dalej

O najlepszych zawsze się mówi to niech se mówią co chcą dajmy im się dowartościować po 11 remisach.....hahaha

J
Janów 08

Serce się raduje z awansu w tak pięknym stylu...Jestem dumny z tego że jestem Łodzianinem i z tego że Łódź będzie miała ekstraklasę...A dodatkowo skowyt sąsiadów za między - bezcenne...

A przypominam jeszcze o budowie pozostałej części stadionu...piękne chwilę oby trwały jak najdłużej...ŁKS-em bije serce Łodzi kto się tu urodził wie o co tutaj chodzi!!!

F
Fred

Łódź wraca na piłkarskie salony

J
Ja
2019-05-05T11:53:23 02:00, Mich:

Brawo ŁKS! Łódź jest dumna!!!

2019-05-05T12:02:32 02:00, Gość:

Ta na pewno😂

Różowa zaraza nie może znaleźć sobie miejsca, wszędzie tylko piszą i mówią o Łódzkim Klubie Sportowym.

Wyjcie dalej

G
Gość
2019-05-05T11:53:23 02:00, Mich:

Brawo ŁKS! Łódź jest dumna!!!

Ta na pewno😂

H
Hgh

Radoś ze zwycięstwa szacunek dla rywala

M
Mich

Brawo ŁKS! Łódź jest dumna!!!

G
GOŚĆ

Ale boli,ale boli !!!

Gratulacje ŁKS !!!

G
Gość
2019-05-05T08:48:57 02:00, Gucio z galery:

grabarze łodzi zjednoczcie się i niech ap gałka zostanie miszczem Izraela i Jerozolimy..klepsydra ole ole bombashop ole

Poziom widzewski rynsztok. Gratulacje!

G
Gość
2019-05-05T00:39:38 02:00, RTS1910:

Frajerzy wiosny ile lat bujaliscie sie w 3 lidze heheh gamonie. Powrot Widzewa bedzie znacznie krotszy . Jakby nie patrzec z kazdej strony jestescie gorsi i smieszniejsi

2019-05-05T00:58:55 02:00, W SERCU PRZEPLATANKA:

Czyli jesteście śmieszni skoro piszesz że my jesteśmy śmieszniejsi ? Ciekawa samokrytyka podmiejski kmiocie . Wy zawsze piszecie albo coś będzie ( na ogół nie jest ) albo coś było ( tylko oprócz was mało to kogo interesuje ) A fakty są takie że beniaminek 1 ligi w pięknym stylu awansował do ekstraklasy a wasi " piłkarze " są pośmiewiskiem 2 ligi . Dziś co prawda wygrali ale z jeszcze większym pośmiewiskiem . Więc możesz sobie ujadać , ale fakty są jakie są . . KLUBEM ŁODZI JEST ŁKS

2019-05-05T01:25:32 02:00, RTS1910:

hehe bialy smierdzacy lodziku TU I TERAZ faktycznie troche lepiej jst u was niz u nas, natomiast przypomnij 110lat waszych DUMNYCH sukcesow w pilce, nastepnie porownaj je z widzewem .

Lubie gasic was jednym zdaniem biale kiepki

2019-05-05T07:38:07 02:00, Gość:

Suko zapamiętaj sobie że liczy się to co jest teraz a nie w latach 90.

A teraz jesteście lata swietlne za Łks. I jak uda wam się awansować to tylko na farcie bo nikt inny nie chce . Rok temu bylo to sami

2019-05-05T08:39:05 02:00, Gość:

A pamiętasz jak ŁKS awansował z 3 do 2 . To był przekręt.

2019-05-05T09:48:49 02:00, Gość:

Pamiętam jaki Widzew zrobił przekręt w zeszłym sezonie w Ostródzie. Zresztą bardzo "uczciwi" jesteście. Zarząd i wy "kibice" nauczeni tylko od Lutka samych donosów na policje. Oto cały widzewki charakter i ludzie humoru. Ave ŁKS! I BĘDZIEMY, ZAWSZE LEPSI!

2019-05-05T09:56:52 02:00, Gość:

W kręgle

A wy w podp.i.e.r.dalaniu, jak Misiek !

Ł
Łodzianin
2019-05-05T09:53:13 02:00, Łodzianin:

A jak tam, na armii czerwonej? Jest "dupości...k"?

Ciekawy jestem, co jest nie tak wg "galaktycznych"

Radujcie się łodzianie, Łódź ma ekstraklasę!!!

2019-05-05T09:57:53 02:00, Gość:

Na jeden sezon

Wasze przepowiednie można wsadzić między bajki. W zeszłym sezonie coś wspominaliscie że zaraz po awansie do I ligi spadniemy...

I co? Coś nie poszlo z przepowiednią?

Musicie zmienić wróżkę, bo z odkrytym autokarem (na świętowanie awansu) w zeszłym roku też nie trafiła;-)

Wyjcie dalej

Auuuuuuuu

Ł
Łodzianin
2019-05-05T09:53:13 02:00, Łodzianin:

A jak tam, na armii czerwonej? Jest "dupości...k"?

Ciekawy jestem, co jest nie tak wg "galaktycznych"

Radujcie się łodzianie, Łódź ma ekstraklasę!!!

2019-05-05T09:57:53 02:00, Gość:

Na jeden sezon

Znawca futbolu się odezwał czerwony frajer boli ma boleć !!!!!! Viva ŁÓDZKI KLUB SPORTOWY

G
Gość
2019-05-05T09:53:13 02:00, Łodzianin:

A jak tam, na armii czerwonej? Jest "dupości...k"?

Ciekawy jestem, co jest nie tak wg "galaktycznych"

Radujcie się łodzianie, Łódź ma ekstraklasę!!!

Na jeden sezon

G
Gość
2019-05-05T00:39:38 02:00, RTS1910:

Frajerzy wiosny ile lat bujaliscie sie w 3 lidze heheh gamonie. Powrot Widzewa bedzie znacznie krotszy . Jakby nie patrzec z kazdej strony jestescie gorsi i smieszniejsi

2019-05-05T00:58:55 02:00, W SERCU PRZEPLATANKA:

Czyli jesteście śmieszni skoro piszesz że my jesteśmy śmieszniejsi ? Ciekawa samokrytyka podmiejski kmiocie . Wy zawsze piszecie albo coś będzie ( na ogół nie jest ) albo coś było ( tylko oprócz was mało to kogo interesuje ) A fakty są takie że beniaminek 1 ligi w pięknym stylu awansował do ekstraklasy a wasi " piłkarze " są pośmiewiskiem 2 ligi . Dziś co prawda wygrali ale z jeszcze większym pośmiewiskiem . Więc możesz sobie ujadać , ale fakty są jakie są . . KLUBEM ŁODZI JEST ŁKS

2019-05-05T01:25:32 02:00, RTS1910:

hehe bialy smierdzacy lodziku TU I TERAZ faktycznie troche lepiej jst u was niz u nas, natomiast przypomnij 110lat waszych DUMNYCH sukcesow w pilce, nastepnie porownaj je z widzewem .

Lubie gasic was jednym zdaniem biale kiepki

2019-05-05T07:38:07 02:00, Gość:

Suko zapamiętaj sobie że liczy się to co jest teraz a nie w latach 90.

A teraz jesteście lata swietlne za Łks. I jak uda wam się awansować to tylko na farcie bo nikt inny nie chce . Rok temu bylo to sami

2019-05-05T08:39:05 02:00, Gość:

A pamiętasz jak ŁKS awansował z 3 do 2 . To był przekręt.

2019-05-05T09:48:49 02:00, Gość:

Pamiętam jaki Widzew zrobił przekręt w zeszłym sezonie w Ostródzie. Zresztą bardzo "uczciwi" jesteście. Zarząd i wy "kibice" nauczeni tylko od Lutka samych donosów na policje. Oto cały widzewki charakter i ludzie humoru. Ave ŁKS! I BĘDZIEMY, ZAWSZE LEPSI!

W kręgle

Ł
Łodzianin

A jak tam, na armii czerwonej? Jest "dupości...k"?

Ciekawy jestem, co jest nie tak wg "galaktycznych"

Radujcie się łodzianie, Łódź ma ekstraklasę!!!

Dodaj ogłoszenie