GKS TYCHY - ŁKS ŁÓDŹ RELACJA NA ŻYWO. Tylko remis łodzian, przy ich kolosalnej przewadze

(pas)
Dziś o godz.20.30 piłkarze ŁKS w ligowej premierze zmierzą się w Tychach z GKS. To będzie pojedynek czołowych drużyn minionego sezonu. Jaki ŁKS zobaczymy pod wodzą nowego trenera Kibu Vicuni? Początek meczu o godz. 20:30. Zapraszamy na RELACJĘ LIVE...

GKS TYCHY - ŁKS ŁÓDŹ RELACJA NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

GKS TYCHY1
ŁKS ŁÓDŹ1

Koniec meczu. ŁKS, mający momentami miażdżącą przewagę, zremisował na własne życzenie
93 min Kozioł uprzedził Kacpra Piątka
86 min Trąbka znakomicie podał piłkę w pole karne do Rygaarda, ale ten źle przyjął piłkę
83 min kontuzja Dominguza, na boisku Rygaard. Weszli też: Wolski, Tosik
81 min Jaroch z 11 metrów przestrzelił
80 min Wolski za Pirulo
74 min gol dla GKS!!!!! Po błędzie Kozioła i zbyt krótkim wybiciu piłki Wołkowicz strzałem zza pola karnego doprowadził do wyrównania
74 min Marcinak blokuje groźny strzał yrwali
73 min żółta kartka dla Rozwandowicza
72 min Janczukowicz za Juricia
ŁKS nadal przeważa
62 min zablokowany w ostatniej chwili strzał Javiego Moreno, w innym meczu Korona pokonała Skrę 2:0
57 min po błędzie Kozioła Malec miał dwie bramkowe szanse, ale golkiper ŁKS potrafił naprawić swoje błędy
56 min Jałocha broni strzał Pirulo
52 min Gol dla ŁKS!!!!! Grzeszczyk nie był w stanie zablokować bomby Domingueza z 25 metrów, Jałocha bez szans na skuteczną interwencję

50 min indywidualna akcja Bąkowicza, zamieszanie pod bramkł tyszan, bez efektu
48 min Steblecki stracił piłkę, indywidualna akcja Javiego Moreno, który trafił w bramkarza
46 min Druga połowa rozpoczęta. ŁKS bez zmian
Koniec pierwszej połowy. ŁKS uprawiał sztukę dla sztuki, a groźniejsze bramkowe sytuacje wypracował GKS
45 min w odpowiedzi strzał Pirulo obronił Jałocha
45 min w polu kanym Grzeszczyk zwiódł Rozwandowicza, strzelił, ale znów znakomitą interwencją popisał się Kozioł
42 min chytry, ale niecelny strzał Pirulo
39 min ŁKS stracił głupio piłkę na własnej połowie, jak zwykle, i Biel był bliski zdobycia gola. Kapitalną interwenją popisał się Kozioł
34 min osiem strzałów ŁKS (dwa celne), tylko dwa GKS
Mecz przyjaźni ogląda około 4 tysięcy kibiców
27 min pierwsza groźna akcja GKS, ale Wołkowicz zamiast dobrej centry, trafił w boczną siatkę
22 min Jałocha broni strzał Domingueza
19 min Javi Moreno strzelił mocno, ale w bramkarza
16 min Pirulo zszedł do środka, strzelił w swoim stylu, niestety niecelnie
15 min Pierwszy kwadrans dla ŁKS
6 min strzał Domingueza tuż obok słupka
5 min kolejna akja łodzian i kolejny zablokowany strzał, tym razem Szeligi
4 min po kombinacyjnej akcji strzał Trąbki z linii pola karnego nad poprzeczkę

2 min po dobrze rozegranym rzucie rożnym zablokowany strzał Rozwandowicza z 11 metrów.
1 min Zaczynamy. Kapitanem Rozwandowicz

Godz. 20.25 Z grona obecnych piłkarzy ŁKS najwięcej ligowych meczów rozegrał Maksymilian Rozwandowicz (121 spotkań), który wyprzedza Macieja Wolskiego (100) i Jana Sobocińskiego (80 mecze)

Godz. 20.22 W pierwszym meczu pierwszej kolejki I ligi: Odra Opole - Miedź Legnica 1:4
Godz. 20.20 Poprzedni sezon piłkarze ŁKS zainaugurowali wysoką wygraną z Odrą w Opolu (4:0) i tym samym wyrównali klubowy rekord najwyższego zwycięstwa na otwarcie sezonu. Ełkaesiacy wygrali na premierę 4:0 z Pogonią Szczecin (2006), Pogonią Zduńska Wola (2013) i wspomnianą Odrą Opole, a tyle właśnie bramek zdobyli także w 1929 roku (4:2 z Polonią Warszawa), w 1932 roku (4:1 z 22 pp Siedlce) i w 1987 roku (4:1 z Pogonią Szczecin).

Godz. 20.15 Mecz z GKS Tychy będzie już 87. ligową premierą ełkaesiaków. ŁKS nie przegrał dziewięciu ostatnich spotkań inaugurujących sezon. W XXI wieku tylko trzy drużyny zdołały pokonać łodzian w pierwszej kolejce.Z piętnastu inauguracyjnych spotkań na zapleczu ekstraklasy ŁKS wygrał pięć meczów, pięć spotkań zremisował i pięć przegrał.

Godz. 20.10 – Jeśli ŁKS wybiega na boisko musi zawsze szukać kompletu punktów. Spotkanie z GKS pokaże nam, w którym miejscu się znajdujemy – mówi trener ŁKS Kibu Vicuna.
– Cieszę się, że nadal jesteśmy zespołem wielowymiarowym. Pierwszy mecz to jednak zawsze zagadka – mówi trener GKS Artur Derbin

Godz. 20.04 ŁKS zacznie mecz w składzie: ŁKS: Kozioł - Bąkowicz, Dąbrowski, Marciniak, Szeliga, Pirulo, Dominguez, Rozwandowicz, Trąbka, Javi, Jurić
GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Sołowiej, Szymura, Wołkowicz – Staniucha, Steblecki, Grzeszczyk, Żytek, Biel – Malec

Godz. 19:25 - Przed ŁKS już szesnasty sezon w pierwszej (dawnej drugiej) lidze. W piętnastu poprzednich inauguracyjnych spotkaniach na zapleczu ekstraklasy ŁKS wygrał pięć meczów, pięć spotkań zremisował i pięć przegrał.