GKS Tychy - ŁKS już w piątek. Dla kogo trzynastka okaże się szczęśliwa?

W piątek o godz. 20.30 w Tychach GKS podejmie ŁKS i będzie to trzynaste starcie obu zespołów.

Dotychczasowy bilans 12 spotkań. Wygrane ŁKS: 3. Remisy: 6. Wygrane GKS: 3. Bramki: 14-11 na korzyść GKS. W ostatniej kolejce zasadniczej sezonu 2020/21 GKS remisował na własnym stadionie z ŁKS 1:1.

ŁKS zgłosił w systemie Extranet Polskiego Związku Piłki Nożnej, zawodników do rozgrywek Fortuna 1. ligi, w sezonie 2021/22. W kadrze zespołu prowadzonego przez Kibu Vicunę znalazło się 27 piłkarzy. Są nowi gracze, nie ma przynajmniej na razie: Ricardinho, Jana Sobocińskiego oraz Kelechukwu Ibe-Torti.

Zgłoszeni piłkarze: bramkarze: Dawid Arndt, Aleksander Bobek, Michał Kot, Marek Kozioł. Obrońcy: Adrian Klimczak, Nacho Monsalve, Maciej Dąbrowski, Kamil Dankowski, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga, Mateusz Bąkowicz, Adam Marciniak. Pomocnicy: Maciej Wolski, Mikkel Rygaard, Antonio Dominguez, Javi Moreno, Ricardo Guima, Piotr Gryszkiewicz, Michał Trąbka, Pirulo, Jan Kuźma, Jakub Tosik, Maksymilian Rozwandowicz, Dariusz Gmosiński. Napastnicy: Samu Corral, Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić

Wygląda na to, że za grę defensywną przynajmniej w pierwszym spotkaniu będą odpowiadać ci sami ludzie, co w ostatnim sezonie. W okresie przygotowawczym środkowi obrońcy Maciej Dąbrowski (307minut na boisku, 1 asysta) i Adam Marciniak (303) rozegrali pięć spotkań. Defensywny pomocnik Maksymilan Rozwandowicz też (5 występów, 261 minut). Bez nich nie odbył się żaden mecz kontrolny.. Trudno spodziewać się, że trener Kibu Vicuna zacznie nagle kombinować i zacznie szukać innych personalnych rozwiązań.