GKS Katowice - Widzew Łódź 0:2. To już czternaste zwycięstwo łodzian w tym sezonie

(bart, ww)
Piłkarze Widzewa pokonali w Katowicach tamtejszy GKS 2:0 po golach Marka Hanouska i Przemysława Kity. To już czternaste zwycięstwo łodzian w tym sezonie. Widać, że podopieczni trenera Janusza Niedżwiedzia wrócili na ,,właściwe tory". Gości nie zdekoncentrowało przerwanie tego spotkania na około 20 minut po awanturach spowodowanych przez fanów gospodarzy. Generalnie sukces czterokrotnych mistrzów Polski jest zasłużony. Prawda jest taka, że drużyna z al. Piłsudskiego wykonała kolejny wielki krok w stronę tak upragnionego powrotu po latach do ekstraklasy.

GKS KATOWICE - WIDZEW ŁÓDŹ RELACJA LIVE

strona wymaga odświeżania

GKS KATOWICE0
WIDZEW ŁÓDŹ2

KONIEC MECZU - Widzew pokonuje w Katowicach GKS 2:0. Łodzianie umocnili się na drugim miejscu w tabeli. W niedzielę o 15 zagrają w Łodzi ze Skrą Częstochowa.
90 min - Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty.
90 min - Róg dla Widzewa po akcji Hanouska.
88 min - Gospodarze mogli zdobyć honorowego gola. Po błędzie Nowaka Roginić nie wykorzystuje jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem.
87 min - Zmiana w Widzewie. Nowak zastępuje Lipskiego.
85 min - Dwie zmiany w GKS. Karbownik za Szymczaka, Sanocki za Błąda.
84 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa! Kapitalne techniczne podanie Lipskiego do Kity. A ten świetnie lobuje golkipera, piłka odbija się jeszcze od słupka i wpada do siatki. GKS - Widzew 0:2.
84 min - Centra Figla, po której strzela Urynowicz, ale broni Ravas.
83 min - Faul Kreuzrieglera.
81 min - Widzew mogł rozstrzygnąć losy tego meczu. Kun podaje do Hansena, a ten do Michalskiego. Niestety, zmiennik gości uderza nie dosyć precyzyjnie i Kudła odbija futbolówkę.
78 min - Niecelny strzał Błąda.
76 min - Ładne uderzenie z wolnego Gołębiowskiego, ale Kudła łapie piłkę.
75 min - Urynowicz fauluje Danielaka. Żółta kartka dla zawodnika GKS.
74 min - Zmiana w GKS. Wojciechowski zmienia Pawlasa.
74 min - Faul na Kunie.
71 min - Po centrze Lipskiego niecelnie strzela Gołębiowski.
70 min - Mecz zostaje wznowiony, a czas ,,cofnięty" do 70 minuty.
87 min - Widzewiacy znów na boisku.
84 min - Zawodnicy GKS ponownie na boisku.
82 min - Fani GKS rzucają racami w stronę kibiców łodzian.
81 min - Piłkarze GKS wrócili do szatni.
81 min - Sympatycy gospodarzy wyrywają krzesełka na własnych sektorach i wciąż używają pirotechniki.
79 min - Piłkarze GKS wybiegli na murawę. Widzewiaków na niej wciąż nie ma.
77 min - Nie wiadomo, czy ten mecz będzie mógł zostać dokończony.
75 min - Sympatycy obu zespołów chcieli się spotkać na stadionie.
71 min - Obie drużyny czekają na rozwój sytuacji w szatniach.
70 min - Mecz zostaje przerwany. Fani GKS urządzają sobie istny ,,festiwal" pirotechniki.
69 min - Potrójna zmiana w Widzewie. Wchodzą Gołębiowski, Kita i Michalski, schodzą Guzdek, Terpiłowski i Nunes.
66 min - Niecelna główka Woźniaka.
66 min - Strata Hansena, kontra GKS. Stępiński wybija piłkę na róg po centrze Błąda.
64 min - Akcja Pawłasa, który wpada w pole karne i próbuje oszukać Stępińskiego. Bezskutecznie.
60 min - Ostrzeżenie dla łodzian. Z lewej strony centruje Pawłasa, a Woźniak mocno uderza. Minimalnie niecelnie.
59 min - Interwencja Ravasa.
58 min - Konieczna jest zmiana. Za kontuzjowanego Pawłowskiego wchodzi Norweg Normann Hansen.
57 min - Pawłowski doznał urazu.
56 min - Uderzenie Pawłowskiego ponad bramką.
52 min - Przytomna interwencja Danielaka.
50 min - Faul Kuna.
48 min - Żółta kartka dla Kreuzrieglera.
47 min - Jaroszek fauluje Pawłowskiego.
47 min - Piłkę wybija Nunes.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Widzew bez zmian, dwie zmiany w GKS. Urynowicz zastępuje Stromeckiego, a Roginić Szwedzika.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Widzew prowadzi w Katowicach z GKS 1:0 po karnym Hanouska. Zapraszamy na relację po zmianie stron. GKS-Widzew 0:1.
45+5 min - Niecelne uderzenie Jaroszka.
45+5 min - Interwencja Stępińskiego we własnym polu karnym.
45+4 min - Strzela Lipski.
45+3 min - Dośrodkowuje Pawłowski, a z prawej strony pola karnego strzela Terpiłowski.
45+2 min - Żółta kartka dla trenera Niedźwiedzia.
45+1 min - Faul na Nunesie.
45 min - Sędzia przedłużą pierwszą połowę o co najmniej pięć minut.
43 min - Jaroszek główkuje nad bramką.
43 min - Róg dla katowiczan.
42 min - Fauluje Danielak, który zostaje ukarany żółtą kartką. Pomocnik łodzian nie zagra w kolejnym meczu.
41 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa. Karnego wykorzystuje Hanousek. GKS - Widzew 0:1.
40 min - Karny dla Widzewa.
38 min - Główny arbiter sam biegnie obejrzeć sytuację na wideo.
36 min - Trwa konsultacja z sędziami VAR.
34 min - Pawłowski pada w polu karny, ale sędzia nie reaguje.
33 min - Stępiński podaje w pole karne. Bez efektu.
32 min - Po centrze Woźniaka z prawej strony piłkę poza boisko wybija Danielak.
31 min - Fauluje Pawłowski.
29 min - Centra Danielaka, a Kun główkuje z kilkunastu metrów, jednak piłka mija słupek.
23 min - Groźne uderzenie Szymczaka z półwoleja z około 14 metrów. Na szczęście piłka przelatuje nad poprzeczką.
22 min - Figiel trafia w mur.
21 min - Hanousek fauluje Błąda. Żółta kartka dla widzewiaka.
19 min - Fauluje Guzdek.
17 min - Rykoszet po uderzeniu Lipskiego zza pola karnego, w efekcie róg dla łodzian.
16 min - Pierwsza interwencja Ravasa, który pewnie łapie piłkę.
15 min - Guzdek nie dotarł do piłki.
13 min - Danielak fauluje Pawłasa.
11 min - Akcja Lipskiego i Kuna zakończona podaniem do Nunesa. W efekcie róg.
10 min - Centruje Lipski.
9 min - Niecelna centra Danielaka.
8 min - Próba strzału Terpiłowskiego.
7 min - Dośrodkowanie Terpiłowskiego i pierwszy róg w meczu.
4 min - Piłkę traci Pawłowski.
3 min - Kun faulowany przez Błąda.
1 min - Faul Lipskiego.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz GKS Katowice-Widzew. Zapraszamy na relację.

Godz. 20.28 - Oba zespoły już na boisku. GKS na żółto-czarno, Widzew na czerwono.

Godz.20:27 - Dzisiejszy mecz sędziuje Jacek Małyszek z Lublina. W swojej karierze ten arbiter prowadził jak dotąd dwa mecz z udziałem Widzewa. Było to dosyć dawno temu w pierwszej lidze (wyjazdowe porażki z Termalicą Nieciecza i Chrobrym Głogów).

Godz. 20:18 - Dzisiejszy mecz będzie 55. w historii starć obu zespołów o punkty. Bilans dotychczasowych spotkań jest nieco korzystniejszy dla podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia, którzy wygrali 23-krotnie. 17-krotnie rezultat był nierozstrzygnięty, zaś 14-krotnie z triumfu cieszyli się rywale (bilans bramkowy 77:49 dla Widzewa).
Ostatnio obie drużyny grały we wrześniu ubiegłego roku w Łodzi. Gospodarze zwyciężyli wówczas 3:1 (gole Bartosza Guzdka 45, Juliusza Letniowskiego 57, Mateusza Michalskiego 67 oraz Oskara Repki 90).

Godz. 20:12 - Dzisiaj w Widzewie na zbyt ostrą grę muszą uważać Danielak, Gołębiowski, Karasek oraz Michalski. Wszyscy mają bowiem na koncie po trzy żółte kartki. Czwarta będzie oznaczać przymusową pauzę w niedzielnym meczu ze Skrą Częstochowa na stadionie przy al. Piłsudskiego (15).

Godz. 20:04 - Wyjściowy skład GKS: Kudła – Jaroszek, Jędrych, Sadowski – Woźniak, Stromecki, Figiel, Pawłas – Błąd, Szwedzik – Szymczak. Na ławce rezerwowych zasiądą: Królczyk – Janiszewski, Repka, Sanocki, Urynowicz, Karbownik, Wojciechowski, Kołodziejski i Roginić.

Godz. 19:35 - Rolę drugiego bramkarza, zamiast Mateusza Ludwikowskiego, pełni tym razem zgłoszony dziś do rozgrywek Wasyl Łytwynenko. W dwudziestce nie ma także Daniela Villanuevy – jego miejsce zajął Kristoffer Normann Hansen.

Godz. 19:32 - Widzew: Ravas – Stępiński, Hanousek, Kreuzriegler – Danielak, Lipski, Kun, Nunes – Terpiłowski, Pawłowski – Guzdek
Rezerwowi: Łytwynenko – Mucha, Michalski, Kita, Nowak, Zieliński, Karasek, Normann Hansen, Gołębiowski

Godz. 19:30 - O godz. 20:30 rozpocznie się mecz GKS Katowice - Widzew Łódź. Zapraszamy na RELACJĘ NA ŻYWO. Poniżej aktualna tabela I ligi...