GKS Katowice ŁKS Łódź. Nie było honorowego pożegnania łodzian z sezonem

Tomasz Jabłoński
Piłkarze ŁKS w ostatnim spotkaniu pierwszoligowego sezonu przegrali 0:2 w Katowicach z miejscowym GKS. Nie było zatem udanego pożegnania w rozgrywkami. Łodzianie znów spisali się słabo i nie ma się co dziwić, że wracają ze Śląska na traczy. Otwarte pozostaje pytanie, czy klub z al. Unii zdoła się utrzymać na powierzchni. Finansowe kłopoty są potężne, co ewidentnie przełożyło się na poczynania i grę piłkarzy. Widać było wyraźnie, że zawodnicy nie chcieli ginąć za klub. Owszem pojawiali się na boisku, ale tylko chyba po to, by nikt im nie zarzucił, że nie wywiązali się umów w kontraktach. ŁKS zakończył rozgrywki na dziesiątej pozycji, a więc o pięć miejsc niżej niż w poprzednim sezonie. Teraz musi nastąpić czas rozliczeń!!!

GKS Katowice ŁKS Łódź na żywo

Wynik meczu GKS - ŁKS 2:0

90+3' Koniec spotkania, marzenia o awansie ŁKS musi przełożyć o rok
90' Sędzia doliczył 3 minuty

89' Coraz mniej czasu do końca spotkania
87' Raczej w trym meczu nic się już nie zmieni, kolejna zmiana Nowacki zastąpił Trąbkę

85' Rzut wolny dla gospodarzy
84' Atakują gospodarze
83' fatalny strzał Monsalve
81' ŁKS jeszcze zerwał się do ataku
79' Dwie zmiany w drużynie gospodarzy, Urynowicz i Stromecki za Figla i Repkę
79' Faulował Tosik

77' Zmiana w GKS, schodzi Błąd, na murawie jest Karbownik
76' Zablokowany strzał piłkarza GKS
74' Będą kolejne dwie zmiany w ŁKS, za Dąbrowskiego Lorenc, za Radaszkiewicza Kowalczyk
72' Janczukowicz zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy
70' Żółta kartka dla Repki
69' Na boisku leży Tosik, wstał i będzie grał dalej
67' Pirulo strzałem z dystansu próbował pokonać wysuniętego na przedpole bramkarza GKS, ale nie trafił w świtało bramki

65' Dwie zmiany w ŁKS, wchodzą Wszołek i Janczukowicz, schodzą Dankowskiego i Kelechukwu.
64' ŁKS nadal bez celnego strzału
63' Żółta kartka dla Figiela
62' Rożny dla GKS
59' ŁKS ma problem z przeprowadzeniem składnej akcji

57' A w Katowicach wieje z boiska nudą
56' Widzew znów prowadzi 2:1
55' GKS uzyskał przewagę

53' 1:1 w meczu Widzewa i Podbeskidzia, na boisku w Łodzi jest 47 minuta
52' Teraz GKS próbuje grać krótką piłką
50' Żółta kartka dla Pirulo
48' Widać, że ełkaesiacy myślą o końcowym gwizdku sędziego. Trąbka dostojnie porusza się po boisku, pewnie nie chce się bardziej spocić

46' Rozpoczęła się druga część spotkania i jest już 2:0. Strzelcem gola Błąd, ale piłka odbiła się od Dąbrowskiego i zmyliła bramkarza ŁKS
Czy piłkarzy ŁKS stać jeszcze na honorowe pożegnanie z tym sezonem? Przekonamy się po przerwie
45' Koniec pierwszej części spotkania
43' GKS prowadzi. Bramkarza ŁKS strzałem z dystansu pokonał Figiel
43' Chrobry Głogów prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec 4:0
41' Piłkarze obydwu drużyn dużo kopią, ale jakoś nie widać w tym myśli przewodniej
39' żółta kartka dla Kelechukwu
37' Doprawdy mało się dzieje w tym spotkaniu
35' Kelechukwu Ibe-Torti faulował rywala

33' Nadal nie ma wielkich emocji na boisku w Katowicach
31' Chrobry Głogów wygrywa 3:0 z Zagłębiem Sosnowiec. To już koniec marzeń łodzian o barażach!!!
30' Nadal bez celnego strzału w tym meczu
28' Sporo chaosu w poczynaniach obydwu drużyn
25' Chyba piłkarze ŁKS znają już ten wynik, bo ich zapał osłabł znacznie
24' Chrobry Głogów prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec 2:0.
23' Kelechukwu Ibe-Torti strzelał obok słupka
21' Rzut rożny dla ŁKS i po chwili mamy powtórkę
20' ŁKS próbuje budować akcje, ale idzie to topornie
18' Mało ciekawych akcji w tym spotkaniu
16' Kelechukwu Ibe-Torti spisał się fatalnie w dobrej sytuacji nie zdołał trafić w piłkę
15' Niedokładne dośrodkowanie Dankowskiego
13' Chrobry prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec 1:0, to zła wiadomość dla ŁKS
12' Gra toczy się głównie w środkowej strefie
10' Michał Trąbka strzelał zza pola karmnego, ale niecelnie
9' Turno mówić, że jest to ciekawe spotkanie

7' Widzew objął prowadzenie 1:0 w meczu z Podbeskidziem
7' GKS gra bardzo spokojnie, głównie na własnej połowie

5' Więcej z gry mają ełkaesiacy
3' Akcja ŁKS, ale zabrakło precyzji

1' Pierwszy faul w tym meczu, przewinił Klimczak

1' Sędzi rozpoczął spotkanie
Godz. 12.38 Dla piłkarzy GKS to ostatni mecz w sezonie. Katowiczanie zajmują miejsce w środku tabeli i ani nie grozi im spadek, ani nie mają już szans na awans do ekstraklasy poprzez baraże.

Godz. 12.31 Ławka rezerwowych drużyny gospodarzy: Królczyk, Janiszewski, Stromecki, Sanocki, Urynowicz, Kozłowski, Karbownik, Wojciechowski, Pavlas

Godz. 12.22 Dzisiejszy mecz GKS Katowice - ŁKS Łódź sędziuje Łukasz Szczech z Warszawy

Godz. 12.20 Ławka rezerwowych: Marek Kozioł, Maciej Wolski, Mateusz Kowalczyk, Samuel Corral, Mieszko Lorenc, Marcel Wszołek, Damian Nowacki, Adam Marciniak, Piotr Janczukowicz

Godz. 12.10 W pierwszym meczu tych drużyn górą byl się ŁKS, wygrywając u siebie 1:0. Gola na wagę trzech punktów z rzutu karnego strzelił wówczas Antonio Dominguez, który pod koniec kwietnia rozstał się z ŁKS

Godz. 12.05 Piłkarze ŁKS nadal mają szansę na grę w barażach. Będą potrzebowali do tego sprzyjających rezultatów innych spotkań, ale przede wszystkim zwycięstwa z niepokonaną od sześciu spotkań katowicką drużyną.

Godz. 12. Wyjściowy skład GKS Katowice: Dawid Kudła – Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski – Arkadiusz Woźniak, Rafał Figiel, Oskar Repka, Grzegorz Rogala – Adrian Błąd, Marko Roginić, Patryk Szwedzik

Godz. 11.50 Piłkarze ŁKS, mecz z GKS, rozpoczną w takim składzie: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Adrian Klimczak – Jakub Tosik, Michał Trąbka, Pirulo – Javi Moreno, Maciej Radaszkiewicz, Kelechukwu Ibe-Torti

Oczywiście kibice wierzą, że na koniec sezonu los się jeszcze uśmiechnie do ŁKS. Czy tak będzie? Mecz GKS ŁKS od godziny 12.40. Zapraszamy na naszą relację.

Marcin Pogorzała (trener ŁKS): Chcemy spróbować poprowadzić mecz w Katowicach na swoich warunkach, jako pierwsi zdobyć bramkę, pokierować tym meczem po swojemu. Cały ten okres od momentu, kiedy przejąłem drużynę, nie polegał na budowaniu drużyny od podstaw, a bardziej był próbą reagowania na to, co się dzieje. Na początku jednym z problemów był brak sytuacji podbramkowych, potem umiejętności ich wykorzystania. W tym tygodniu postanowiliśmy się cofnąć do organizacji w defensywie i współpracy na boisku.