GKS Bełchatów - Widzew Łódź 0:0 (galeria zdjęć)

(ww)
Po wyrównanej grze obu zespołów nastąpił podział punktów. Kibice obejrzeli, jak przystało na naszą esktraklasę, przeciętne widowisko.

W pierwszej połowie inicjatywa należała do gospodarzy, którzy łatwo przedostawali się w sąsiedztwo pola karnego łodzian. Pod ich bramką bełchatowianom brakowało jednak precyzji, zdecydowania i szczęścia. Najwięcej emocji i kontrowersji wzbudziła sytuacja z 36. minuty, gdy po składnej akcji w polu karnym przyjezdnych znalazł się Kamil Kosowski. Pomocnik PGE GKS wyprzedził Adriana Budkę i przewrócił się, ale prowadzący spotkanie Sebastian Jarzębak uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i ukarał Kosowskiego żółtą kartką za próbę wymuszenia jedenastki.

Doskonałą sytuację do objęcia prowadzenia gospodarze zmarnowali w 66. minucie. Kosowski zagrał w pole karne, gdzie fatalny błąd popełnił Ugochukwu Ukah. Defensor Widzewa szeroko rozłożył ręce pokazując, że kontroluje sytuację i czeka aż bramkarz złapie piłkę. Nie zauważył jednak wbiegającego w "szesnastkę" Pawła Buzały. Pomocnik PGE GKS przebiegł za plecami Ukaha i znalazł się w sytuacji sam na sam z Maciejem Mielcarzem. Nie wykorzystał jednak prezentu i posłał piłkę obok bramki.

Widzew odważniej zagrał tylko w początkowych minutach spotkania, a później ograniczał się głównie do przeszkadzania rywalom. W nielicznych kontratakach goście liczyli przede wszystkim na umiejętności Niki Dżalamidzego. Gruzin faktycznie dużo biegał i dryblował, ale jego indywidualne popisy były bezproduktywne i nie przynosiły żadnych korzyści drużynie.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Dżalamidze opuścił boisko. Jego miejsce zajął Piotr Grzelczak, który mógł zostać bohaterem meczu. W 91. minucie gospodarze wyprowadzając piłkę z własnej połowy stracili ją na środku boiska. Ta trafiła do Grzelczaka, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcami PGE GKS, ale po jego strzale piłka przeleciała obok bramki.

RELACJA LIVE!
SKŁADY:
Widzew: Mielcarz, Budka, Ukah, Bieniuk, Dudu, Ostrowski, Panka, Pinheiro, Dzalamidze, Okachi, Oziębała
GKS: Sapela, Modelski, Szmatiuk, Lacić, Mysiak, Wróbel, Fanfara, Baran, Kosowski, Nowosielski, Żewłakow

- Piłkarze właśnie wychodzą na murawę.

Gwizdek sędziego. Rozpoczęła się pierwsza połowa.
- Piłkarze Widzewa grają w czerwonych strojach, natomiast gospodarze w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach.
3' - -Pierwszy rzut rożny dla Widzewa, grożnie...
- Gospodarze zażegnali niebezpieczeństwo.
- Faul przed polem karnym, Rzut wolny dla Widzewa.
 - - Wykonywał go Dudu, ale bez powodzenia, strzał zbyt słaby.
5' Rzut rożny dla Bełchatowian.
- Widzewiacy oddalili grę od własnej bramki
- Obie drużyny raczej ustawione ofensywnie.
9' Gra toczy się w środku pola
12' Próba strzału Panki, wywalczył rzut rożny
13' GKS rozpoczyna od bramki
14'  Żółta kartka dla piłkarza GKS. Ukarany Wróbel
17' Akcja gospodarzy. Wywalczyli kolejny rzut rożny
19' Piłka wybita przez Widzewiaków
20' Widzew przy piłce
21' Strzał na bramkę Widzewa, Mielcarz, broni
22' Dużo strat po obu stronach, teraz Widzew stara się uspokoić grę
24' Bełchatów w natarciu, dośrodkowanie Kosowskiego... Rzut rożny dla GKS
25' Kolejne dośrodkowanie gospodarzy, piłkarze Widzewa zamknięci na własnej połowie
26' Budka wybija z lini bramkowej, mało brakowało a GKS strzeliłby pierwszą bramkę
28' Kolejna akcja Bełchatowian...  strzał Marcina Żewłakowa... Broni Mielcarz
29' Widzew stara się przerywać akcję lepiej grającemu GKS-owi
30' Kamil Kosowski w polu karnym faulowany!  Otrzymuje żółtą kartkę za symulowanie. Widzew wznawia grę.
33' Tym razem faulował Kosowskiego z boku pola karnego Pinheiro. Rzut wolny dla gospodarzy
 Strzał!, zamieszanie w polu karnym łodzian. Piłka wybita na środek boiska
35' Tym razem kartka dla piłkarza Widzewa, Panki.
36' Groźna akcja dla GKS!  Niecelny strzał, piłka poszybowała nad poprzeczką. Grę wznowi bramkarz gości Maciej Mielcarz
38' Trwa walka w środkowej części boiska
39' Piękne wejście Nowosielskiego w pole karne! Szczęście dla Widzewa że źle trafił w piłkę. Oddał strzał ale niecelny
40' Piłka przeniosłą się na stronę Bełchatowian. Rzut rożny wywalczył Widzew. Od bramki rozpocznie golkiper GKS Sapela
42' Nika Dżalamidze na spalonym, kopię piłkę po gwizdku, czy będzie żółta kartka dla napastnika z Łodzi? Nie, sędzia przymknął oko na wyczyn Gruzina
43' Znowu akcja GKS-u. Ręka Ukaha z boku pola karnego. Dośrodkowuje Kamil Kosowski. Piłę przejmuje Wróbel,  Strzela
Niecelnie
45' Widzew przy piłce. Sędzia dolicza minutę
46' Rzut rożny dla Widzewa. Nic z tego.
 Sędzia kończy pierszą połowę.

GKS oddał 8 strzałów w tym 2 celne na bramkę Łodzian, Widzew oddał 6 w tym jeden celny. Po przerwie zapraszamy na kolejne emocje.

Piłkarze wychodzą ponownie na boisko. Czeka ich kolejne 45' min.
 Gwizdek sędziego rozpoczyna drugą połowę.
Nastąpiła zmiana w zespole Widzewa. Ben Radhia za Krzysztofa Ostrowskiego, Alves za Oziębałę
46'  Dzalamidze strzela, zbyt lekko, bramkarz GKS broni.
47' Dośrodkowanie w pole karne Widzewa. Wybita piłka na rzut rożny
49' Piłka w środku boiska
51' Widzew stara się zaatakować gospodarzy.
53' Ben Rahdia znalazł się w polu karnym.  Strzela.
Zbyt lekko
54' Teraz gra przesuwa się na połowę widzewiaków
55' Brutalny faul Wróbla. Sędzia jednak nie daje żółtej kartki
56' Dzalamidze w polu karnym GKS-u. Widzew wciąż przy piłce. Łodzianie przeważają po przerwie.
58' Widzew znów przy piłce. Tracą ją. Atak próbują zawiązać gospodarze.
60' Rzut rożny dla bełchatowian. Piłka trafia w ręce bramkarza Widzewa
61' Kolejny rzut rożny dla GKS.  Uderzenie Wróbla, niecelne
62' Zmiana w drużynie GKS-u. Schodzi Tomasz Wróbel, za niego na boisku pojawi się Buzała
64' Ładna akcja gospodarzy na bramkę Widzewa, Kosowski centruje piłkę w pole karne, napastnik GKS oddaje strzał.
Maciej Mielcarz broni
66' Zagapili się łódzcy obrońcy, pozostawili Buzałe sam na sam z Mielcarzem -  STRZAŁ
Niecelnie
68' Dzalamidze rozpoczyna piękny rajd!  Strzela technicznie!
Piłka niestety przelatuje tuż nad poprzeczką.
70' Kolejna zmiana w GKS. Mirosław Bożok wchodzi na boisko w miejsce Nowosielskiego
74' Znów ładna akcja Gruzina z Widzewa, ładnie dogrywał jednak napastnik Łodzian nie odczytał intencji Dzalamidze i nie doszedł do podania
76' Teraz faul Ugo Ukaha.  Żółta kartka dla Widzewiaka
78' Na boisku leży piłkarz z Bełchatowa. Został trafiony piłką po strzale Alvesa
79' Już wznowiono grę
81' Od rzutu wolnego rozpoczną piłkarze GKS-u
Marcin Mielcarz łapie piłkę
83' Zmiana w drużynie Bełchatowa. Grzegorz Kuświk wchodzi za Marcina Żewłakowa
84'  Znów strzela Dzalamidze.
Niecelnie
85' Zmiana w Widzewie. Dzalamidze opuszcza bosiko, wchodzi wychowanego klubu, Piotr Grzelczak
87' Trwa ostra walka w środku boiska. Bełchatowianie grają w 10. Poza boiskiem jeden z piłkarzy GKS.
89' Wszystkie zmiany już wykorzystane prze trenerów obu drużyn.
Grzegorz Baran kontuzjowany, gospodarze pewnie zakończą grę w dziesięciu
90' Rzut wolny dla Bełchatowa. Piłka na połowie bełchatowian
ATAKUJE Grzelczak, sam na sam!!!!!!!!!!!!!!
 Strzela.
Pudłuje
91' Sędzia dolicza 3 minuty .
 Żółta kartka dla Dudu
 GWIZDEK SĘDZIEGO
Koniec meczu.

Remis wydaje się zasłużony, obie drużyny stworzyły sobie akcje bramkowe, niestety żadna ze stron nie wykorzystała ich.